SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Google Bard končí. Prichádza Gemini Ultra, aktuálne najvýkonnejšia AI Google

Technológie
0

Google odstupuje od názvu Bard a mení názov rodiny svojich modelov AI na Gemini. Dôležitejšie však je, že uvádza na trh Gemini Ultra, svoj doteraz najschopnejší veľký jazykový model. Gemini Ultra však bude platený. Spoločnosť ho sprístupňuje prostredníctvom novej úrovne Google One za 20 dolárov (s dvojmesačnou bezplatnou skúšobnou verziou), ktorá zahŕňa aj 2 TB úložisko a zvyšok súboru funkcií Google One, ako aj prístup k Gemini v aplikáciách Google Workspace, ako sú Dokumenty, Prezentácie, Tabuľky a Meet.

Google zruší aj značku Duet AI, ktorá bola väčšinou obmedzená na funkcie umelej inteligencie v aplikácii Workspace, a presunie ju takisto do Gemini. Spoločnosť spúšťa aj novú aplikáciu Gemini pre Android a prináša ju do aplikácie Google v systéme iOS. V systéme Android teraz môžete nahradiť svojho Google Asistenta aplikáciou Gemini. Pokiaľ ide o vývojárov, ktorí chcú získať prístup k API modelu Ultra, spoločnosť uviedla, že v nasledujúcich týždňoch bude mať k dispozícii viac informácií. Gemini Advanced bude k dispozícii vo viac ako 150 krajinách a teritóriách, zatiaľ však len v angličtine.

Keď Google oznámil Gemini, bol široko dostupný iba model Gemini Pro, ktorý podľa vyjadrenia spoločnosti dosahoval výkon približne na úrovni GPT-3.5. Už vtedy však uviedla, že Gemini Ultra, vlajkový model, bude po kole súkromných testov uvedený na trh pre spotrebiteľov začiatkom roka 2024. Hoci to spoločnosť výslovne nepovedala, v tom čase sa už chápalo, že model Ultra bude súčasťou plateného plánu, vtedy nazývaného Bard Advanced a teraz premenovaného na Gemini Advanced.

Model Ultra 1.0 je oveľa schopnejší pri vysoko komplexných úlohách, ako je programovanie, logické uvažovanie, sledovanie pokynov a kreatívna spolupráca. Umožňuje písať dlhšie podnety, ale dokáže aj lepšie pochopiť kontext predchádzajúcich podnetov. Za zmienku stojí, že Gemini Ultra 1.0 je takisto viacmodulový, čo vám umožňuje zapojiť sa napríklad do rozhovorov o obrázkoch. 

Pokiaľ ide o Gemini Advanced, čo je v súčasnosti jediný spôsob, ako získať prístup k Ultra 1.0, používatelia sa budú musieť zaregistrovať do nového plánu Google One AI Premium za 20 dolárov. Tento plán obsahuje všetky výhody existujúceho plánu Google One Premium (2 TB úložiska, exkluzívne funkcie na úpravu fotografií Google, prémiové funkcie videa Google Meet a zlepšené plánovanie schôdzok v Kalendári Google).

Okrem toho získajú prístup k pokročilejšiemu modelu všade tam, kde je k dispozícii Gemini. Čoskoro bude Gemini dostupné aj v službe Google Workspace, ktorá bude pravdepodobne podobná službe Microsoft Copilot, hoci Google o tom zatiaľ nechcel poskytnúť žiadne podrobnosti.

Zdroj: techcrunch.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať