SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Google predstavil nové telefóny Pixel 3 a Pixel 3 XL, počítač aj inteligentný reproduktor s displejom

Technológie
0

Google na svojom podujatí pre tlač predstavil nové telefóny Pixel 3 a Pixel 3 XL a ďalšie nové produkty. Smartfóny prinášajú niekoľko zlepšení oproti predchodcom, ale podľa niektorých komentárov im chýba skutočne „killer“ funkcia. 5,5" Pixel 3 a 6,3" Pixel 3 XL sú elegantné, trochu klzké zariadenia so zaoblenými hranami a niektorými premyslene zakrivenými prvkami. Obidve novinky sa dodávajú v čiernej a bielej farbe a v odtieni nazvanom Not Pink. Poháňa ich procesor Qualcomm Snapdragon 845, oproti Pixelu 2 majú trochu väčšiu kapacitu batérie.

Tak ako predošlé modely Pixel prichádzajú s „čistým“ Androidom, v tomto prípade je to Android 9 Pie, a k ich prednostiam patrí bezpečnosť a pravidelné aktualizácie operačného systému, ako aj zadný 12,2 Mpx fotoaparát schopný urobiť s jediným objektívom viac ako ostatné telefóny s dvoma či tromi. Novinkou je nástroj Top Shot, ktorý však „príde neskôr“. Ten využíva algoritmy umelej inteligencie na odporúčanie najlepšieho záberu zo série snímok.

Smartfóny získali funkciu facelift, majú vpredu dve 8 Mpx kamery (na skupinové selfies), podporujú bezdrôtové nabíjanie so stojanom Pixel Stand (79 USD), používajú hlasového asistenta s umelou inteligenciou, obsahujú bezpečnostný čip Titan M (exkluzívny pre telefóny Pixel 3) a v balení nájdete aj slúchadlá USB-C.

Nové Pixely obsahujú aj funkciu skríningu hovorov na odfiltrovanie hovorov z automatickej hlásky (tzv. robocalls). Pri hovore prichádzajúcom z neznámeho čísla môže majiteľ  klepnúť na tlačidlo na zobrazenie hovoru. Automatické hlásenie potom vyzve volajúceho, aby uviedol svoje meno a účel na volania. Používateľ môže dostať transkripciu odpovede volajúceho a rozhodnúť sa, či hovor prijme.  Hoci tento proces sa môže zdať časovo náročný, je to jedno z prvých riešení od výrobcov zariadení na boj proti robotickým volaniam. 

Oba modely Pixel sa cenovo zmestili pod 1000 dolárov. Cena Pixel 3 sa začína od 799 USD, zatiaľ čo v prípade Pixel 3 XL je to od 899 USD. Ak si chcete úložný priestor zdvojnásobiť zo 64 GB na 128 GB, musíte si stovku priplatiť. V USA si budú môcť záujemcovia kúpiť nové Pixely od 18. októbra, v ďalších krajinách sa ich predaj začne 1. novembra.

Okrem smartfónov Google prezentoval aj nový inteligentný reproduktor Home Hub so zabudovaným 7-palcovým displejom, ktorý môže majiteľ použiť na sledovanie videí a ovládanie inteligentných domácich zariadení, ako sú napr. bezpečnostné kamery. Na rozdiel od smart reproduktorov s obrazovkou od spoločnosti Amazon tu však chýba kamera na videokonferenciu. Google uviedol, že toto rozhodnutie bolo čiastočne motivované obavami o súkromie v domácnosti, najmä v spálni. Home Hub bude stáť 149 dolárov a predávať sa začne 22. októbra.

Tretí nový produkt je Pixel Slate, konvertibilný prenosný počítač podobný tabletu s odnímateľnou klávesnicou. Beží na ňom operačný systém Chrome OS a podporuje digitálny stylus na písanie a kreslenie. K dispozícii bude neskôr v tomto roku s cenou 599 USD.

Zdroj: cnet.comnytimes.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Google smart telefon smartfon notebook pocitac Pixel kamera foto displej home

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať