SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Google prináša revolúciu do oblasti digitálnych asistentov

Výskum a vývoj
1

Vedenie spoločnosti Google v auguste oznámilo, že generatívna umelá inteligencia sa dostane do digitálneho asistenta Google, ktorý je základom aplikácií Google Home, Auto a softvéru mobilných zariadení. Väčšina ľudí pozná digitálnych asistentov. Siri od spoločnosti Apple a Asistent Google sú významnou súčasťou mobilného prostredia. Týchto digitálnych asistentov prebudíte jednoduchým hlasovým povelom, potom im položíte otázku alebo ich usmerníte, aby vykonali úlohu. Ale ich úspešnosť bola len veľmi priemerná.

Podľa e-mailu, ktorý začiatkom augusta poslal zamestnancom Googlu Peeyyush Ranjan, viceprezident pre inžinierstvo, bude spoločnosť do Asistenta presadzovať technológiu veľkého jazykového modelu. Prenesenie schopností umelej inteligencie spoločnosti Google do Asistenta vo veľkom je však problém. Asistent je vo všetkých produktoch spoločnosti Google – od máp a prehliadača Chrome až po Dokumenty Google a vyhľadávanie. Funguje aj v hlasovej výzve pre Google Home, Android Auto a Android. Tento softvér žije na pozadí v miliardách zariadení.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Ak Google dokáže do všetkých týchto zariadení priniesť asistenta porovnateľného s Duplexom, pôsobivým softvérovým algoritmom, ktorý dokázal napodobniť skutočného osobného asistenta a bol predstavený na konferencii Google I/O v roku 2018, úplne to zmení pravidlá hry. Google vie o svojich používateľoch veľa. Spoločnosť je takisto strážcom brány k väčšine informácií na svete prostredníctvom Vyhľadávača Google. Spoľahlivý digitálny asistent spája tieto prvky. Členovia by pravdepodobne platili predplatné za zlepšené funkcie. To je veľký biznis, ktorý by časom mohol vytlačiť reklamný model.

Zdroj: forbes.com.

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Remy reakcia na: Google prináša revolúciu do oblasti digitálnych asistentov

2.11.2023 10:11
Zbytocnejsi clanok som davno necital #clickbait
Aku novu info ste priniesili o ktrej ste uz nepisali? Kedy teda pride ten assistent a pride vobec? Lebo v nazve pisete ze "prinasa" cize pritomny cas, ktory navodi ocakavania a potom v clanku zrazu len omacka a na konci velavravne zamyslenie, podari sa mu to vobec? wtf? pisal 15 rocny student tento clanok ? Hanba na web zavesit takyto smejd.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať