NICEBOY_102021 NICEBOY_102021 NICEBOY_102021

Google už dokáže doplniť interpunkciu pri diktovaní textu hlasom. Robí však chyby

0

Google doplnil konverziu hlasového vstupu na text v telefóne funkciou automatického pridávania interpunkcie, ktorá však trpí chybami. No treba dodať, že tieto chyby neovplyvňujú hlasové zadávanie cez klávesnicu Gboard. Toto správanie sa prejavuje iba v režime bez použitia klávesnice. Musíte teda zo zoznamu alternatívnych metód vstupu vybrať tú s názvom Google voice typing (Hlasové zadávanie Google).

Po aktualizácii aplikácie koncom januára sa pre mnohých používateľov tejto metódy zadávania automaticky pridávajú čiarky a bodky. Google však často vkladá interpunkciu na nesprávnych miestach. Dokonca pridá bodky na náhodných miestach vo vete, ak medzi slovami urobíte dlhšiu odmlku. Predtým hlasové písanie pridávalo iba interpunkciu, ktorú ste výslovne uviedli, napríklad „bodka“ („period“) alebo „čiarka“ („comma“). Ľudia sa na tento problém sťažujú na fórach podpory Googlu.

Tím Googlu urobil zmenu zrejme so zámerom, aby bol zážitok z hlasového písania podobný ako pri aplikácii Recorder, ktorá automaticky prepisuje to, čo hovoríte, a to vrátane interpunkcie a odsekov. No zdá sa, že algoritmy metódy hlasového vstupu sú oveľa menej presné. Možno ide o rozpracovanú funkciu, ktorá sa náhodne dostala k používateľom ešte pred dokončením.

V súčasnosti ani neexistuje spôsob, ako vypnúť interpunkciu v nastaveniach tejto metódy. Jediná možnosť je odinštalovanie všetkých aktualizácií aplikácie Googlu z telefónu. Google už údajne identifikoval problém, ktorý je príčinou tohto čudného správania interpunkcie, a pripravil opravu. Aktualizácia, ktorá bola pôvodne vydaná počas uplynulého víkendu, by sa mala v nasledujúcich dňoch dostať k používateľom na celom svete.

Zdroj: androidpolice.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Google web online internet Digital dáta zvuk audio

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať