SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

HP uvedie nové Chromebooky pre školy

Tlačové správy
0

Zo širokého portfólia produktov s operačným systémom Chrome predstaví HP Inc. model HP Chromebook 14 G5. Jedná sa o Chromebook väčšieho formátu určený primárne pre školy. Pri jeho navrhovaní kládlo HP najväčší dôraz na flexibilitu. Väčšia voliteľne aj dotyková, obrazovka s 14-palcovou uhlopriečkou a Full HD rozlíšením ponúkne vyučujúcim a študentom väčšiu plochu pre jednoduchšiu a prehľadnejšiu prácu.

Konfigurácie1 tohto počítača skvelo zapadajú do potrieb škôl, či už sa dostane do rúk riaditeľa školy, alebo bude slúžiť v laboratóriách. Okrem toho je vyrobený tak, aby prešiel náročnými testami MIL-STD 810G2, dodáva sa s klávesnicou odolnou proti poliatiu aj vylamovaniu klávesov a podporuje nabíjanie cez USB-C port. Na Slovensku by mal byť dostupný od marca.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Ďalšími novými modelmi v tejto rade budú tiež HP Chromebook 11 G6 Education Edition, úplne nová šiesta generácia školského počítača a zároveň najtenší odolný Chromebook od HP3, a desktopový variant HP Chromebox G2.

Chromebooky sa stávajú v školách viac obľúbenými, pretože predstavujú jednoduché, ľahko spravovateľné riešenie umožňujúce študentom aj ich učiteľom plynulý prechod k moderným technológiám. Nové modely od HP stavajú na posledných vylepšeniach platformy Google for Education a ich odolná konštrukcia bola vyladená tiež na základe spätnej väzby od partnerov a zákazníkov z radov samotných škôl a ich študentov.

Viac informácií v angličtine sa dozviete na hp.com.


Podľa internej analýzy HP (z 2. januára 2018) Chromebookov s 14 "obrazovkou, konfigurovateľné možnosti zahŕňajú CPU, pamäť, úložisko, panel, dotykové ovládanie a klávesnicu.
 MIL STD stále prebieha a jeho cieľom nie je preukázať vhodnosť produktu podľa zmluvných požiadaviek Ministerstva obrany Spojených štátov ani pre vojenské použitie. Výsledky testu nie sú zárukou budúcej výkonnosti a funkčnosti za rovnakých testovacích podmienok. V prípade neúmyselného poškodenia je potrebný voliteľný balík HP Accidental Damage Protection Care Pack.
Podľa internej analýzy HP (z 2. januára 2018) zatváracích Chromebookov s pogumovanými bezpečnostnými prvkami vrátane gumených lemov, ktoré prešli testom upustenia zo 70cm výšky.

AMI Communications Slovakia

Všetky autorove články
Chromebook HP

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať