SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Hama Fit Watch 6910 / Pekné hodinky za dobrú cenu

0

Športové hodinky sú čoraz populárnejšie a hlavne v čase home office aj čoraz užitočnejšie. Donedávna však platilo, že ak ste chceli naozaj kvalitné hodinky s pekným displejom, s kvalitnými notifikáciami a použiteľnými senzormi, museli ste siahnuť pomerne hlboko do vrecka.

SAMSUNG_032023_M Advertisement  

Lacné hodinky boli skôr na okrasu, a ak ste ich chceli používať, veľmi rýchlo ste narazili na ich limity. Priznám sa, že keď mi v pošte pristál nový model Hama Fit Watch 6910, zhruba niečo také som pri pohľade na ich cenu očakával. Musím však priznať, že som sa mýlil. Hodinky sú vybavené jemnozrnným kruhovým dotykovým LCD displejom s priemerom 1,28" a s podsvietením. Spolupracujú s mobilnou aplikáciou Hama FIT move, ktorá je lokalizovaná aj do slovenčiny a češtiny.

   

Napriek zaujímavej cene hodinky obsahujú prijímač GPS, takže vaše outdoorové športové aktivity môžu zaznamenávať aj bez pripojenia k mobilu a po jeho pripojení sa údaje ­automaticky zosynchronizujú s mobilom. V nastaveniach si môžete zvoliť meranie jedného zo 14 športov uložených v hodinkách, a to vďaka krytiu IP68 vrátane plávania a ďalších vodných športov. Hodinky umožňujú priebežné meranie pulzu, okysličenia krvi, krokov, vzdialenosti a ďalších veličín. V noci nimi môžete merať a vyhodnocovať spánkové cykly. Športovými a zdravotnými funkciami sa veľmi nelíšia od drahších modelov na trhu.

Z hľadiska asistenčných funkcií tu nájdete notifikácie hovorov, SMS, správ (WhatsApp, Facebook), e-mailov, ovládanie prehrávania hudby. Napriek tomu, že používajú dedikovaný OS, máte možnosť vybrať si niektorý z prednastavených ciferníkov, pomocou mobilnej aplikácie si však môžete stiahnuť aj ďalšie ciferníky, prípadne si vytvoriť vlastný. Obmedzením oproti drahším konkurentom je to, že možno nahrať iba jeden ďalší ciferník, a ak chcete nahrať iný, musíte predchádzajúci vymazať. Vzhľadom na cenu hodiniek to však nevnímam ako chybu. Ciferníky tak často nemeníte.

Hodinky, samozrejme, obsahujú krokomer, automatickú detekciu cvičenia, pripomienku pohybu, meranie vzdialenosti, zobrazenie celkového množstva spálených kalórií a veľa ďalšieho. S výdržou 3 až 6 dní podľa využívania sa o ne ani nemusíte často starať. Nabitie dodaným magnetickým káblom trvá asi 1,5 hodiny.  Samozrejmá je spolupráca s aplikáciami Apple Health, Google Fit alebo Strava.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výdrž, notifikácie, veľa meraní, vstavané GPS, kvalitný displej
- Menšia pamäť

PARAMETRE:

• Typ batérie: lítiovo-polymérová, verzia bluetooth: 5.0, celkové rozmery (š × v × d): 4,6 × 1,2 × 25,9 cm, veľkosť displeja: 3,25 cm (1,28"), krytie: IP68, výdrž batérie 144 hodín, remienok: šírka: 2,2 cm; min. obvod: 15,5 cm; max. obvod: 23 cm, hmotnosť: 46 g, materiál: ABS, polykarbonát (PC), termoplastický polyuretán (TPU), farba: čierna

• Cena: 89,90  EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať