CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Harman Kardon Go + Play 3 / Vyplňte miestnosť zvukom

0

Nový model Harman Kardon Go + Play 3 prichádza s atraktívnym dizajnom, vysokou kvalitou spracovania a s vynikajúcim zvukom. Výrobca v tomto prípade nehovorí o mobilnom bluetoothovom reproduktore, ktorý si môžete vziať všade so sebou, ale skôr o prenosnom systéme. Harman Kardon Go + Play 3 je teda navrhnutý ako riešenie, ktoré sa môže používať rovnako po celom dome, ako aj na balkóne, terase či v záhrade. Vzhľadom na to, že zariadenie je pomerne veľké a má hmotnosť 4,7 kg, sa niet čomu čudovať.

Novinka je založená na zaujímavom dizajne. Má zakrivený tvar, z diaľky pripomínajúci dámsku kabelku, doplnený zakriveným držadlom vyrobeným z anodizovaného hliníka a pekným textilným obalom v čiernej farbe. Vrchnú časť tvorí čierne kalené sklo s dotykovými tlačidlami a radom miniatúrnych LED indikujúcich stav batérie. Dizajn je podčiarknutý osvedčenou bezchybnou kvalitou spracovania a vysokokvalitnými materiálmi. Veľkorysé rozmery umožnili vývojárom nešetriť na kvalite a funkciách. Zosilňovač triedy D je schopný dodávať 160 wattov a spolu so sofistikovaným systémom meničov zabezpečí bohatý zvuk, ktorý vyplní akúkoľvek miestnosť. Zvukové pole vytvára zostava piatich meničov, dva 70 mm strednopásmové, dva 20 mm výškové a jeden 130 mm subwoofer nasmerovaný dole. Na prednej a zadnej strane v strede zostavu dopĺňajú dva rozmerné pasívne žiariče na umocnenie basov a lepšie rozptýlenie zvuku. Signál zo zdroja sa prenáša cez bluetooth vo verzii 5.2. To umožňuje súčasné pripojenie dvoch zariadení k reproduktoru. Dvojicu reproduktorov možno spojiť, aby tvorili stereofónny pár, a takisto sa dá nadviazať spojenie s inými reproduktormi Harman Kardon Dual Sound kompatibilnými s bluetooth.

Novinka má dva mikrofóny so systémom Dual Microfone Conference s integrovaným potlačením ozveny a hluku na optimálnu kvalitu reči. Vďaka tomu môžete zariadenie využívať aj v role hands-free, prípadne pri videokonferenciách.

Na zabezpečenie optimálnej kvality zvuku využíva Harman Kardon Go + Play 3 systém automatickej kalibrácie podľa parametrov svojho okolia. Vzhľadom na to, že inú možnosť nemáte, musíte sa spoľahnúť iba naň. Treba však uznať, že sa mu to veľmi darí. Reproduktor poskytuje dobre vyvážený, príjemný zvuk s krištáľovo čistými výškami, výborne definovanými stredmi a jemnými, ale údernými basmi. Výkonu je viac ako dosť aj na ozvučenie väčšej miestnosti. Pri hovoroch je hlas veľmi čistý a zrozumiteľný aj z väčšej diaľky, takže ide o vynikajúci nástroj na konferenčné hovory, ale aj na bežné telefonovanie. Zariadenie možno napájať vstavanou batériou s kapacitou 25,92 Wh, s ktorou dosiahnete hrací čas až okolo 8 hodín. K dispozícii je však aj vstavaný napájací zdroj, takže ho môžete mať pripojený do siete, čím sa, samozrejme, aj dobíja batéria. Vzadu umiestnený port USB-C poslúži na nabíjanie mobilu alebo iného zariadenia v role powerbanku. Iné využitie v podstate (okrem servisu) nemá.

Nový Harman Kardon Go + Play 3 je v každom ohľade veľmi zaujímavý bezdrôtový prenosný systém, ktorý ponúka reprezentatívny vzhľad, vynikajúci zvuk aj veľmi kvalitné funkcie hands-free. Okrem čiernej verzie, ktorú sme testovali, je k dispozícii aj v elegantnej sivej farbe so striebornými doplnkami.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Dizajn, spracovanie, kvalita zvuku, ovládanie
- Bez aplikácie

PARAMETRE:

Model: Harman Kardon Go + Play 3, meniče: 2 × 70 mm (stredový), 2 × 20 mm (tweeter), 1 × 130 (subwoofer), frekvenčný rozsah: 43 Hz – 20 kHz (-6 dB), bluetooth 5.2, A2DP V1.3, AVRCP V1.6, výstupný výkon: 160 W (RMS), typ batérie: ­Li-ion, 25,92 Wh, výdrž až 8 h, nabíjanie 3 h, výstup USB-C 5 V/2 A, rozmery (š × v × h): 439 × 240 × 192 mm, hmotnosť: 4,7 kg

Cena: 349,99 EUR
Viac info: www.harmankardon.sk

HODNOTENIE: 10/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať