ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Hennessey F5 Venom: Hyperauto s výkonom 1842 koní a maximálkou 500 km/h

Technológie
3

Americká tuningová spoločnosť Hennessey uviedla na trh svoj prvý hyperautomobil vyrábaný na zákazku, ktorým chce prekonať rýchlostný rekord cestného automobilu vďaka maximu 500 km/h. Model F5 Venom s uhlíkovými vláknami bol prvýkrát predstavený v roku 2018. Od modelu Venom GT s ultranízkym objemom z roku 2011 sa líši tým, že namiesto výrazne upraveného podvozka Lotusu využíva vlastnú platformu.

Hennessey tvrdí, že kombinácia zážihového motora V8 s dvojitým preplňovaním a s výkonom 1817 koní (1817 HP alebo 1842 PS) a hmotnosti 1360 kg bez natankovania z neho robí jedno z najrýchlejších legálnych vozidiel na cestnú dopravu na svete – a možno aj najrýchlejšie vôbec. Z nuly na 100 km/h by malo zrýchliť za 2,6 sekundy, z nuly na 200 km/h za 4,7 sekundy a na 300 km/h za 8,4 sekundy.

Vozidlo využíva monokok z uhlíkových vlákien vyrobený spoločnosťou KS Composites vo Veľkej Británii, ktorý má hmotnosť iba 86 kg. Osemvalcový motor Fury V8 s objemom 6,6 litra a dvoma trubodúchadlami vyrába Hennessey v Texase. Výsledný výkon je 1355 kW alebo 1842 koní, krútiaci moment činí 1617 Nm.

Energiu dodáva zadným kolesám modelu F5 Venom sedemstupňová automatická prevodovka CIMA s jednou spojkou a diferenciál s obmedzeným preklzom. Auto má dvere v štýle motýlích krídel a slušný priestor pre cestujúcich s dobre vypracovanou kombináciou kožených obkladov a karbónových vlákien. Celá zadná časť je vyrobená z jedného kusa uhlíkového vlákna s vetracími otvormi opracovanými CNC.

Vozidlo ponúka päť voliteľných jazdných režimov vrátane Drag zameraného na zrýchlenie a F5 na maximálnu rýchlosť. Chýbať nebude ani infotainment s navigáciou a podporou Apple CarPlay a Android Auto. Prvý F5 Venom bol vyrobený vo Veľkej Británii, ďalšie budú zostavované v Texase a ponúkané v Európe pod homologizáciou IVA. Výroba bude obmedzená na 24 automobilov s cenou 2,1 milióna dolárov bez dane.

Zdroj: autocar.co.uk.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

Zilegalizovat! reakcia na: Hennessey F5 Venom: Hyperauto s výkonom 1842 koní a maximálkou 500 km/h

23.12.2020 10:12
Takéto zbytočnosti by mali byť zákonne zakázané všade na svete. Ide o maximálne zbytočné a neekologicke auto, ak sa dá tak povedať vôbec. Ktoré sa v rukách idiotov stane zbraňou.
Navyše, nepomáha ani výskumu a vede, keďže len upravuje zastaraly spaľovací motor. Takže nás vôbec ničím neposuva vpred.
Reagovať

RE: Zilegalizovat! reakcia na: Zilegalizovat!

27.12.2020 15:12
Jedine, co ludi moze posunut realne vpred je, ak bude demokraticke volenie, t.j. volebny hlas bude mat silu podla toho ako sa clovek snazi, uci, ake ma IQ v skratke. Nieze, ten kto sa 100x menej uci, dostane take iste rozhodovacie pravo ako kto sa 100x viac uci. V praxi by napr. mali smeraci 100x menej hlasov vo volbach, a pod by to bolo v inych statoch. Potom by sa dalo snivat o nejakom pokroku. Zatial poslednych 10 rokov je len degeneracia ludstva.
Reagovať

RE: RE: Zilegalizovat! reakcia na: RE: Zilegalizovat!

28.12.2020 17:12
a dane by si vyberal ako? či rovnako aj od tých, čo sú hlúpi aj od tých, čo sú múdri a zarábajú logicky viacej? mal by si viac čítať, toto už v anglicku mali v 16tom storočí a smerovalo to k lúpežiam a vraždám a k celkovému pozdvihnutiu kriminality v krajine.. lebo, keď nemám čo jesť, tak nepoznám brata a kľudne ťa za okružtek chleba zabijem. preto padla monarchia grófov - nerovná príležitosť. a pomyslel si na taký scénár, že niekto by v krajine šíril nanity, ktorými by ti zablokoval mozog a pamäť a ty by si na skúške vyletel, hoci si sa učil 100x viac ako suseda? a čo, ak by niekto nelegálne šíril hy(p)nózu? to jest bol by si len hypnotizovaným otrokom, ktorý počuje bludy, ktoré niekto pískne? čítal si Zvieraciu farmu? A videl si ako dopadol ten koník, čo len od svitu do mrku drel, hoci bol hlúpy? o tom tu už ľudia písali vo fórach, smutné toto, čítaj viac.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať