SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Herné notebooky ROG s najnovšími čipmi Intel a NVIDIA s hw podporou AI

0

ROG (Republic of Gamers)  predstavil nové notebooky pre rok 2024 vrátane modelov Zephyrus G14 a Zephyrus G16 s novým dizajnom a elegantným celohliníkovým šasi. Nové modely majú najnovšie procesory a grafické od Intelu, AMD a NVIDIA so zabudovanými funkciami na akceleráciu umelej inteligencie, ktoré umožňujú hráčom, tvorcom obsahu a inžinierom posunúť možnosti hrania alebo práce na vyššiu úroveň. Inovácií sa dočkala aj rodina notebookov ROG Strix. Modely SCAR 16 a SCAR 18 ponúkajú Nebula HDR Mini LED displeje s viac ako 2 000 zónami stmievania. Je to prvýkrát, čo je Nebula HDR displej dostupný aj v 18-palcovej veľkosti.

AI má viacero podôb, či už sa jedná o funkciu Microsoft Copilot v systéme Windows, ktorá predstavuje každodenného AI spoločníka v mnohých aplikáciách systému Windows 11, o nástroje pre videokonferencie, kde AI vytvára dynamické pozadia a automatickú korekciu pohľadu, až po technológie vykresľovania, ako sú NVIDIA DLSS a Frame Generation.

Úplne nové procesory od spoločností Intel a AMD sa môžu pochváliť nielen najnovším pokrokom v oblasti umelej inteligencie, ale aj zvýšeným výkonom a energetickou účinnosťou, vďaka čomu poskytujú používateľom lepšie zážitky vo všetkých najpoužívanejších aplikáciách. Grafické procesory NVIDIA RTX pre notebooky sú vybavené špecializovanými jadrami AI Tensor Cores, ktoré prinášajú bezkonkurenčný výkon umelej inteligencie v kreatívnych aplikáciách, mimoriadne efektívnu produktivitu, či plynulé hranie najnáročnejších hier vo vysokom rozlíšení pri vysokých snímkových frekvenciách.

Notebooky Zephyrus G14 a Zephyrus G16 majú úplne nový dizajn, vďaka ktorému sú tenšie a ľahšie. Vo výbave majú úplne nový svetelný pás Slash Lighting, ktorý sa nachádza na veku a umožňuje hráčom jednoducho prezentovať svoj štýl pomocou prispôsobiteľných svetelných vzorov a odlíšiť sa tak od ostatných počítačov napríklad na herných turnajoch. Prémiová matná povrchová úprava notebookov je dostupná v tradičnej sivej farbe Eclipse Gray a novej bielej farbe Platinum White. Zephyrus G14 má hmotnosť len 1,5 kg a hrúbku 1,59 cm, Zephyrus G16 má hmotnosť 1,85 kg a hrúbku 1,49 cm. Oba modely obsahujú trojmesačné predplatné služby Xbox Game Pass Ultimate, ktorá poskytuje okamžitý prístup ku knižnici stoviek vysokokvalitných hier.

Zephyrus G14 Eclipse Grey a Platinum White

Zephyrus G14 a G16 sú takisto prvými ROG notebookmi, ktoré majú vo výbave Nebula displej s OLED panelom. ROG v spolupráci so spoločnosťami NVIDIA a Samsung Display do herných notebookov zakomponoval jeden z prvých OLED displejov s podporou technológie G-SYNC. Displej má vyššiu frekvenciu vyžarovania pixelov až 960 Hz, čo je oveľa viac ako pri štandardnom OLED paneli.

Zephyrus G14 pre rok 2024 je vybavený najnovším procesorom AMD Ryzen 8000 a grafickým čipom NVIDIA GeForce RTX 4070 pre notebooky. Táto kombinácia predstavuje dokonalé spojenie herného výkonu a energetickej účinnosti. Zephyrus G14 využíva chladenie pomocou tekutého kovu Thermal Grizzly na procesore a systém troch ventilátorov Arc Flow druhej generácie, ktoré zabezpečujú neuveriteľný výkon pri hraní hier a tvorbe obsahu v mimoriadne tenkom a ľahkom notebooku. Vybrané modely notebooku Zephyrus G16 sú vybavené procesorom Intel Core Ultra 9 185H a grafickým čipom NVIDIA GeForce RTX 4090. Vďaka vlastnej odparovacej komore a dvom ventilátorom prináša Zephyrus G16 prémiovú úroveň výkonu na hranie a tvorbu obsahu do ultraprenosného šasi s hrúbkou len 1,49 cm.

Tento rok sa nesie v znamení prvého 18-palcového ROG Nebula HDR displeja. Modely Strix SCAR 16Strix SCAR 18 pre rok 2024 ponúkajú zlepšené Mini LED panely, ktoré sa môžu pochváliť viac ako 2 000 zónami stmievania a maximálnym jasom 1 100 nitov. Zvýšená hustota zón spolu s technológiou ROG Nebula HDR Engine minimalizuje tzv. blooming a halo efekty aj v náročných scénach, vďaka čomu ponúkajú tieto notebooky brilantný HDR obraz.

ROG Strix SCAR 18

Notebooky majú zobrazovací panel s rozlíšením 2,5K a obnovovacou frekvenciou 240 Hz a časom odozvy (grey-to-grey) menej ako 3 ms, čo hráčom poskytuje výnimočný vizuálny zážitok. Displeje majú  pomer strán 16 : 10 a 100 % pokrytie farebného priestoru DCI-P3. Takže, bez ohľadu na to, ktorý notebook rodiny Strix pre rok 2024 si hráč vyberie, vždy bude mať k dispozícii displej, vďaka ktorému budú všetky jeho hry a obsah vyzerať živšie a pohlcujúcejšie.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
ROG Intel NVIDIA

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať