ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Hovoria mu „krstný otec elektromobility“ a v septembri príde do Košíc. Ikonický Andy Palmer otvorí 6. ročník SlovakiaTechu

Tlačové správy
0

Špičkový britský odborník na vývoj elektromobilov predstaví vo východoslovenskej metropole svoju víziu mobility budúcnosti. Už 24. septembra v Košiciach otvorí najväčšiu medzinárodnú technologickú a inovačnú konferenciu a veľtrh SLOVAKIATECH FORUM - EXPO 2024. Andy Palmer je generálny riaditeľ Palmer Automotive, bývalý generálny riaditeľ automobilky Aston Martin a COO spoločnosti Nissan. Prezývku „krstný otec elektromobility“ si vyslúžil pre svoju úlohu pri uvádzaní prvého masovo predávaného elektrického vozidla na svete, Nissan LEAF v roku 2010. Palmer je už viac ako dve desaťročia na čele globálneho automobilového priemyslu. V súčasnosti pôsobí aj ako predseda predstavenstva slovenského výrobcu batérií InoBat.

SAMSUNG_07M Advertisement

Prezident SlovakiaTechu Juraj Miškov je presvedčený, že po tom ako do Košíc zavítala nová automobilka plánujúca výrobu najmodernejších elektromobilov je najvyšší čas ešte viac zatraktívniť tému budúcnosti mobility. „Andy Palmer je považovaný za najvplyvnejšieho Brita v globálnom automobilovom priemysle. Neviem si predstaviť lepšieho spíkra na otvorení nášho 6. ročníka, ktorý je zameraný špeciálne na modernú dopravu,“  prezradil Miškov. Ako dodal, každý rok sa snaží sledovať aktuálne trendy a aj preto hlavnou témou nadchádzajúceho SlovakiaTechu 2024 je „BUDÚCNOSŤ MOBILITY.“

Podujatie počas 2 dní na 3 pódiách predstaví vyše 120 domácich a zahraničných spíkrov a v sekcii Expo aj niekoľko desiatok vystavovateľov. „Minulý, 5. ročník podujatia navštívilo rekordných 3 000 návštevníkov. Išlo predovšetkým o odborníkov na vedu, technológie a inovácie i zástupcov firiem a štátnych inštitúcií. Teší ma, že nás navštevuje čoraz viac študentov stredných a vysokých škôl. Inovácie sú pre Slovensko kľúčové a bez zavedenia nových trendov a technológií do všetkých oblastí našej spoločnosti nemôže byť naša krajina konkurencieschopná v Európe a vo svete,“ uviedol prezident SlovakiaTechu.

SLOVAKIATECH FORUM - EXPO KOŠICE 2024  sa tento rok chce sústrediť na predstavenie týchto základných tém:

  1. CarTech   (elektrické a autonómne vozidlá, prepojené vozidlá a dátová transformácia, bezpečnostné systémy, infraštruktúra pre inteligentnú dopravu, nové trendy v mobilite a automobilovej doprave)
  2. HomeTech (smart systémy pre riadenie energie v domácnostiach, umelá inteligencia v domácnostiach, prelínanie fyzických a digitálnych svetov, inovácie pre zdravie a pohodu v domácnostiach, bezpečná domácnosť s IoT)
  3. ClimateTech (technológie obnoviteľných zdrojov energie, inovácie v udržateľnej poľnohospodárskej technike, energetická efektívnosť a inteligentné siete, inovácie v zachytávaní a skladovaní uhlíka, udržateľné vodné hospodárstvo)
  4. DigiTech (trendy a výzvy v kybernetickej bezpečnosti, umelá inteligencia v biznise, FinTech a platformové inžinierstvo, digitálne zručnosti budúcnosti a vzdelávanie, kvantové technológie a ich perspektíva)

K sprievodným podujatiam SlovakiaTech 2024 bude patriť aj výstavná časť EXPO - Expozícia TUKE Technickej univerzity v Košiciach; Expozícia UPJŠ Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach; expozície slovenských inovatívnych a technologických firiem, Hackathon, VIP networking party (24.9.2024), novinky v oblasti startupov, workshopy a ďalšie sprievodné aktivity.  

Organizátorom podujatia je nezisková organizácia – SlovakiaTech. Odborným garantom je PhDr. Juraj Miškov, prezident SLOVAKIATECH FORUM-EXPO 2024, poradca podpredsedu vlády SR pre Plán obnovy a znalostnú ekonomiku a bývalý minister hospodárstva SR.

Podujatie sa uskutoční v košickom Kulturparku v dňoch 24.9. a 25.9.2024 pod záštitou Úradu vlády SR, Úradu podpredsedu vlády SR pre Plán obnovy, Ministerstva obrany SR, Ministerstva vnútra SR, Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Ministerstva hospodárstva SR, Ministerstva dopravy SR a Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR.

Registrácia na podujatie bude spustená začiatkom júla 2024. Všetky aktuálne informácie nájdete na www.slovakiatech.sk .

Zobrazit Galériu

SLOVAKIATECH

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať