NICEBOY_112021 NICEBOY_112021 NICEBOY_112021

Huawei nova 9 zaujme funkciami vlajkovej lode za cenu strednej triedy

2

Huawei na podujatí vo Viedni predstavil smartfón nova 9 s pokročilými funkciami, za cenu, ktorá upúta hlavne mladých kreatívnych ľudí ľudí, ktorí majú štýl a majú radi výzvy. Produktová rodina nova je už tradične orientovaná na inovácie a nová „deviatka“ v tejto tradícii pokračuje.

Potenciálny okruh záujemcov budú zaujímať predovšetkým funkcie fotoaparátov. Kvalita nielen večerných a nočných záberov ale záberov v zložitých svetelných podmienkach všeobecne je to, čo odlišuje smartfóny strednej triedy od vlajkových lodí a práve kvalita večerných záberov, ktoré som mal možnosť novým smartfónom nafotiť večer, či už v uliciach Viedne, alebo v interiéri reštaurácie ma inšpirovala k porovnaniu k vlajkovým modelom.V ponuke budú dve farebné varianty marketingovo nazvané Starry Blue, čiže po našom ligotavo modrá a Black, čiže elegantná a decentná čierna. Napriek tomu, že nova 9 v tele ukrýva veľkú batériu a široký displej, je mimoriadne praktickým zariadením, ktoré sa dobre drží v ruke - vďačí za to hrúbke iba 7,77 mm a hmotnosti približne 175 g.

Kamerový systém na zadnej stene pozostáva z 50-megapixelového hlavného fotoaparátu využívajúceho snímač Ultra Vision s usporiadaním farebných filtrov jednotlivých pixelov typu RYYB,

8-megapixelového ultraširokouhlého objektívu, 2-megapixelového snímača vzdialenosti objektov na účely rozmazanie pozadia a makro objektívu, schopného snímať už od vzdialenosti 4 centimetrov. Takáto konfigurácia umožňuje fotografovať všetky žánre, či už portréty, street foto a architektúru, panorámy, či priblížené zábery drobných objektov, alebo zaujímavých detailov.

Parametre predného fotoaparátu

K dispozícii sú špeciálne režimy pre nočné fotografie Extreme Night Shoot a Night Portrait, s ktorými získate dobre prekreslené fotografie aj pri slabom osvetlení. Klasická fotografia niekedy na zachytenie špeciálneho momentu jednoducho nestačí. Smartfón nova 9 umožňuje vytvoriť video, ktoré zachytí scenériu z každého uhla. Smartfón poskytuje rozšírené funkcie filmovania v rozlíšení 4K, ako je nepretržité nahrávanie prednou aj zadnou kamerou, AIS video stabilizácia či nočné selfie video. Smartfón začínam testovať, takže už mám niekoľko záberov rôznych žánrov

Zábery rôznou ohniskovou vzdialenosťou

Excelenté zábery z interiéru

Nočné zábery z nova 9

Fotografie jedla

Prirodzené optické rozostrenie pozadia

Srdcom smartfónu je čipset Qualcomm Snapdragon 778G 4G, vyrobený 6nm technológiou. Vysoký výkon umožňuje smartfónu s prehľadom zvládne všetky každodenné úlohy či multimediálny obsah. Huawei nova 9 je tiež vybavený chladiacimi fóliami VC Liquid Cooling & Graphene, ktoré inteligentne snímajú teplotu smartfónu a upravujú jeho výkon tak, aby zariadenie zostalo chladné a fungovalo bezchybne po celú dobu používania.

K smartfónu je pribalená výkonná 66 W rýchlonabíjačka Huawei Super Charge, ktorá dokáže 4300 mAh batériu nabiť na plnú kapacitu za 38 minút. Pre zaujímavosť za 15 minút sa batéria nabije na 53 %. Uvidíme, či redakčný test potvrdí výrobcom deklarovanú celodennú výdrž aj pri veľmi intenzívnom používaní.

V záujme dosiahnutia priaznivej ceny bolo potrebné urobiť niekoľko kompromisov, takže nova 9 nepodporuje 5G konektivitu a výrobca nedeklaruje odolnosť proti vode

Huawei nova 9 bude na Slovensku v predaji od 1. novembra 2021 za odporúčanú cenu 499 eur a tiež v ponuke vybraných operátorov.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Huawei Nova 9

2 komentáre

kupujem len founy pod dve kila reakcia na: Huawei nova 9 zaujme funkciami vlajkovej lode za cenu strednej triedy

22.10.2021 15:10
kupujem len founy pod dve kila
Reagovať

RE: s kým ty tú kávu miešaš, tu je Laci, čo si mu ohol plechy na sto dvadsine reakcia na: kupujem len founy pod dve kila

22.10.2021 18:10
s kým ty tú kávu miešaš, tu je Laci, čo si mu ohol plechy na sto dvadsine
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať