SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Hyundai IONIQ 5 N sa v svetovej premiére predstavil na festivale Goodwood

Tlačové správy
0
  • Ako prvý elektromobil s označením Hyundai N predstavuje model IONIQ 5 N prostredníctvom nových technológií a zvýšených schopností na pretekárskych okruhoch nový segment vysokovýkonných elektromobilov zameraných na vodiča
  • IONIQ 5 N signalizuje prvý krok v stratégii elektrifikácie N, pričom ďalšie elektrické modely N budú nasledovať
  • IONIQ 5 N pozdvihuje tri piliere výkonu N – Špecialista na zákruty, Schopnosti
    na pretekárskom okruhu a Športové vozidlo na každý deň, pričom využíva technológie z motoristického športu a roky vývoja v elektrifikovanom pojazdnom laboratóriu Rolling Lab

⋯ Špecialista na zákruty: vystuženia karosérie a podvozku poskytujú vyššiu torznú tuhosť a priamy pocit z riadenia, čo vozidlu s doma motormi a pohonom AWD umožňuje prejazdy zákrut inšpirované pretekmi rely

⋯ Schopnosti na pretekárskom okruhu: výkon až 478 kW (650 k) so zapnutým systémom na rozšírenie úsmevu N Grin Boost, zvýšená odolnosť vďaka špičkovému tepelnému manažmentu a rekuperačnému brzdeniu

⋯ Športové vozidlo na každý deň: systémy N e-shift a N Active Sound + poskytujú pocity a zvuky z jazdy ako vo vysokovýkonných autách so spaľovacími motormi

  • Medzi mnohé exkluzívne výkonové funkcie modelu IONIQ 5 N patria N Battery Preconditioning, N Race, N Pedal, N Brake Regen, N Drift Optimizer, N Torque Distribution, N Launch Control, N Grin Boost, N Active Sound +, N e-shift, N Road Sense a Track SOC

Vozidlo IONIQ 5 N od automobilky Hyundai Motor Company, prvý vysokovýkonný a plne elektrický model značky N, sa dnes predstavilo vo svetovej premiére na podujatí festival rýchlosti Goodwood Festival of Speed, ktoré sa koná v západnom Sussexe v Anglicku. Model IONIQ 5 N predstavuje elektrifikovanú budúcnosť značky N a nový spôsob, ako si nadšenci vysokých výkonov môžu elektrifikovať svoju vášeň z jazdy na ceste a na okruhu.

Nové vozidlo predstavuje dlhodobý zámer automobilky Hyundai ponúkať spolu s modelmi N zameranými na vodiča aj vysokokvalitnú mobilitu. Značka N sa v roku 2014 vrátila do seriálu majstrovstiev sveta v rely WRC a jej následný úspech s viacerými svetovými víťazstvami vlial značke Hyundai víťaznú DNA, ktorá sa odráža vo vysokovýkonných modeloch N. Táto dynamika sa posúva vpred s elektrifikáciou, pretože vysoko cenený model IONIQ 5 stojaci na platforme E-GMP poskytuje dokonalý základ pre vytvorenie prvého vysokovýkonného elektromobilu s označením N.

IONIQ 5 N etabluje Hyundai N v rámci Hyundai Motor ako technologickú veľmoc a je lídrom pokročilých technológií, ktoré budú využívať všetky elektromobily Hyundai so strategickým cieľom zvýšiť celkovú konkurencieschopnosť automobilky Hyundai. Model IONIQ 5 N predstavuje prvý krok k tomuto strategickému posunu a ďalšie elektrické modely N budú nasledovať.

Hyundai N je na čele technologického napredovania automobilky Hyundai Motor Company,” povedal Jaehoon Chang, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Hyundai Motor Company. „Víťazná kombinácia technologického know-how a skúseností značky N z motoristického športu posúvajú hranice výkonu vozidla. Výsledkom je najnovší model IONIQ 5 N, ktorý mení hru medzi vysoko výkonnými vozidlami s elektrickým pohonom. Kľúčový vývoj okolo tohto vozidla opätovne posilní konkurencieschopnosť všetkých modelov Hyundai. To je dôvod, prečo existuje značka N.”

IONIQ 5 N kombinuje elektrifikovanú globálnu modulárnu platformu (E-GMP) štandardného modelu s technológiami N pochádzajúcimi z motoristického športu a využíva odborné znalosti N z elektrifikovaných pojazdných laboratórií Rolling Labs (ako napríklad štúdie RM20e, RN22e a N Vision 74). Vďaka tomu dosahuje mimoriadne vysoké výkonnostné schopnosti a zabezpečuje, aby spĺňal tri výkonnostné piliere N: Špecialista na zákruty, Schopnosti na pretekárskom okruhu
a Športové vozidlo na každý deň.

IONIQ 5 N vznikol s cieľom posunúť zábavu z jazdy na novú úroveň pomocou využitia najnovších dostupných technológií. Počnúc modelom IONIQ 5 N sa značka N zameriava na poskytovanie charakteristického zábavného zážitku z jazdy značky N bez ohľadu na benzín, elektrinu alebo vodík,” povedal Till Wartenberg, viceprezident a riaditeľ značky N a motoršportu v Hyundai Motor Company. „Aby sme to dosiahli, pozorne sme monitorovali hlasy našich fanúšikov N a doladili sme naše prvé plne elektrické N s cieľom elektrizovať vodičskú vášeň našich najnáročnejších milovníkov N.”

Vozidlo s doma motormi a pohonom AWD inšpirované pretekmi rely podporuje schopnosti Špecialistu na zákruty

Schopnosti modelu IONIQ 5 N ako Špecialistu na zákruty sa začínajú vylepšeniami štruktúry základnej karosérie so 42 dodatočnými zváracími bodmi a 2,1 m dodatočných lepidiel. Zosilnenia dostali uloženia motora a batérie, zatiaľ čo vylepšenia predného a zadného pomocného rámu sa zamerali na zvýšenie bočnej tuhosti. Vpredu aj vzadu pracujú zosilnené integrované hnacie nápravy (IDA) inšpirované majstrovstvami sveta v rely, aby vydržali vyšší krútiaci moment elektromotora a zároveň spolu s 21-palcovými kovanými hliníkovými kolesami znížili podiel neodpruženej hmoty.

Zosilnený stĺpik riadenia modelu IONIQ 5 N prispieva k zlepšeniu odozvy riadenia a spätnej väzby, ako aj k zvýšeniu tuhosti. Vozidlo navyše dostalo špeciálne vyladený systém N R-MDPS (Rack-Mounted Motor-Driven Power Steering — elektronický posilňovač riadenia upevnený na hrebeni) s vyšším pomerom riadenia a vylepšenou spätnou väzbou krútiaceho momentu. Výsledkom týchto vylepšení je priamejší a komunikatívnejší zážitok z riadenia, ktorý dáva vodičom väčšiu dôveru.

N Pedal vznikol ako riešenie, ktoré rieši prirodzenú hmotnosť a veľkosť elektromobilov a zároveň sa snaží dosiahnuť citlivé jazdné vlastnosti porovnateľné s modelom Hyundai i20 N WRC, víťazom majstrovstiev sveta v rely. Táto inteligentná softvérová funkcia je v modeli IONIQ 5 N navrhnutá tak, aby poskytovala okamžité reakcie pri zatáčaní a zvýšenú citlivosť škrtiacej klapky. N Pedal, ktorý vychádza z podobnej technológie použitej v rekuperačnom brzdovom systéme i-Pedal, uprednostňuje rýchle a vzrušujúce prejazdy zákrutami pred energetickou účinnosťou. Využitím spomaľovacej sily sa vytvorí agresívny prenos hmotnosti, čo vedie k ostrejšiemu nájazdu do zákruty.

N Drift Optimizer pomáha udržiavať uhol driftu vyvážením viacerých ovládacích prvkov vozidla reagujúcich na vstupy v reálnom čase. Integrovaná funkcia Torque Kick Drift umožňuje vodičovi simulovať impulzy spojky vozidiel so spaľovacími motormi a pohonom zadných kolies pre jazdné situácie, ktoré pošlú vozidlo do driftu. Ide o výsledok sofistikovanej technológie riadiacej elektroniky.

N Torque Distribution poskytuje plne variabilné rozdelenie krútiaceho momentu medzi predné a zadné kolesá s možnosťou nastavenia v 11 úrovniach. Elektronický samosvorný diferenciál e-LSD na zadnej náprave upravuje výkon a ovládanie v zákrutách. Rozsah výkonu elektronicky riadeného pruženia rozširujú dodatočné snímače na kolesách a širší rozsah tlmenia s väčšími tlmičmi.

Vylepšený systém PE, vylepšené chladenie batérie a N Brake Regen zlepšujú Schopnosti na pretekárskom okruhu

Výkonný elektromobil ťaží z niekoľkých technických vylepšení. Jeho elektromotory dosahujú až 21 000 ot./min. a so zapnutým systémom na rozšírenie úsmevu N Grin Boost poskytujú výkon 478 kW (650 k). Ide o výsledok práce dvojstupňového meniča so zvýšenou energetickou účinnosťou pre dosiahnutie vyššieho výkonu z novej 84 kWh batérie.

Schopnosti na pretekárskom okruhu podporuje niekoľko exkluzívnych funkcií. N Grin Boost maximalizuje zrýchlenie zvýšením výkonu na 10 sekúnd a systém pre ideálny štart N Launch Control poskytuje tri rôzne úrovne trakcie pre najrýchlejší možný štart, čo umožňuje vodičom vyraziť s ich vozidlom ako s profesionálnym pretekárskym automobilom. Track SOC (stav nabitia) automaticky vypočítava spotrebu batérie na kolo.

IONIQ 5 N nastavuje nový štandard pre tepelný manažment v náročných podmienkach pretekárskej trate. V porovnaní so konkurentmi sa IONIQ 5 N môže pochváliť vyššou odolnosťou voči tepelnej degradácii výkonu, čiže strate maximálneho výkonu v dôsledku prehriatia.

To znamená vylepšený systém riadenia teploty batérie so zväčšenou chladiacou plochou, s lepším chladičom motorového oleja a s chladičom batérie. Nezávislé chladiče batérie a motora zvyšujú odolnosť modelu IONIQ 5 N voči zníženiu výkonu pred a počas ostrej jazdy na trati.

Pred jazdou môže vodič využiť tepelnú prípravu batérie N Battery Pre-conditioning pre úpravu článkov batérie na energeticky najefektívnejšiu teplotu výberom medzi režimom Drag pre krátke spustenie plného výkonu, alebo režimom Track, ktorý nastaví najnižšiu možnú teplotu batérie
na viac kôl.

Funkcia N Race upraví výdrž vozidla na okruhu a poskytuje vodičom priamu kontrolu nad spotrebou energie vozidla. N Race uplatňuje prístup odvodený od motoristického športu na maximalizáciu zdrojov pre čo najrýchlejšie časy. Zatiaľ čo tento typ zmeny nastavenia by si za normálnych okolností vyžadoval tím mechanikov a vybavenie, IONIQ 5 N to ponúka pohodlne na pár stlačení tlačidla.

S N Race majú vodiči strategickú možnosť zvoliť si nastavenie Endurance alebo Sprint. Endurance maximalizuje dojazd na pretekárskej dráhe. To sa dosiahne obmedzením špičkového výkonu, čo má za následok pomalší nárast teploty. Sprint zase uprednostňuje výkon a poskytuje kratšie dávky plnej energie. To pomôže vodičom presne riadiť spotrebu energie a vytvoriť ideálne výkonnostné okno pre dosiahnutie ich cieľov jazdeckého výkonu.

IONIQ 5 N sa môže pochváliť N upravenými brzdami, ktoré predstavujú najvýkonnejší brzdový systém značky Hyundai. Vpredu používa kotúče s priemerom 400 mm so štvorpiestikovými jednodielnymi strmeňmi a vzadu 360 mm kotúče. Tieto brzdy sú vyrobené z nových ľahkých materiálov a pre účinnejšie chladenie dostali upravené prúdenie vzduchu. Rekuperačný brzdový systém, ktorý sa zvyčajne používa na zvýšenie účinnosti, prešiel v modeli IONIQ 5 N úpravami tak, aby zvýšil brzdný výkon. Slúži ako primárny zdroj brzdnej sily, zatiaľ čo mechanické brzdy v prípade potreby dopĺňajú dodatočnú brzdnú silu, čím zaisťujú zvýšenú odolnosť na trati.

Inžinieri Hyundai N vytvorili systém N Brake Regen pre riešenie vysokých nárokov na brzdenie na okruhu Nürburgring Nordschleife. Ide o N špecifický systém vyvinutý pre model IONIQ 5 N. Ponúka brzdnú silu na úrovni až 0,6 G, čo predstavuje popredné číslo v odvetví. Využíva samotný systém N Brake Regen a zostáva zapnutý aj pri aktivácii ABS s najvyšším účinkom na úrovni 0,2 G. Riziko vädnutia bŕzd v dôsledku hmotnosti elektromobilu sa podarilo obmedziť maximalizáciou rekuperačného brzdného výkonu, čo vedie k nižšiemu brzdnému výkonu mechanických bŕzd.

Plynulý prechod medzi N Brake Regen a hydraulickými brzdami vodič ani nepostrehne. Brzdenie ľavou nohou navyše umožňuje, aby pri jazde na trati fungoval súčasne brzdový a plynový pedál.

Najmodernejšia technológia prináša pocit z radenia a emocionálnu zábavu v Športovom vozidle na každý deň

Ako športové vozidlo na každý deň ponúka model IONIQ 5 N pohlcujúci pocit z radenia a emocionálnu jazdu prostredníctvom systémov N e-shift a N Active Sound +. Systém N e-shift poskytuje pocit kontroly nad nárastom výkonu a pocitom radenia, zatiaľ čo N Active Sound + poskytuje nielen futuristický zvuk elektromobilu, ale aj zvuky motora a výfuku podobné vozidlu
so spaľovacím motorom, ktoré poskytujú pohlcujúci zážitok za volantom. Spoločne zvyšujú zábavu a radosť z jazdy simuláciou pocitu z ostrého radenia a zvuku vozidla so spaľovacím motorom.

Mnoho milovníkov výkonu otvorene hovorilo o nedostatku spätnej väzby za volantom mnohých elektromobilov. Preto inžinieri Hyundai N vyvinuli funkcie N e-shift a N Active Sound +, ktoré vodičovi poskytujú lepšiu spätnú väzbu a tým aj presnejšie ovládanie dynamiky jazdy modelu IONIQ 5 N. Jedinečný dôraz na presné ovládanie výkonu odlišuje od predošlých modelov prístup N k zvuku elektromobilov.

N e-shift simuluje osemstupňovú dvojspojkovú prevodovku (DCT) vozidiel N so spaľovacím motorom. Simuluje radenie pomocou ovládania krútiaceho momentu motora a vytvára pocit trhnutia pri radení. Výsledok prináša presnejší a interaktívny zážitok z jazdy, ktorý pripomína skôr vozidlá
so spaľovacím motorom ako predchádzajúce elektromobily.

N Active Sound+ spolupracuje so systémom N e-shift pre zlepšenie zážitku z jazdy s elektromobilom vytvorením pútavejšieho a vzrušujúcejšieho zmyslového zážitku vodiča. Systém obsahuje 10 reproduktorov (osem interných, dva externé) a ponúka tri odlišné zvukové režimy. Režim Ignition simuluje zvuk motorov N 2.0T a Evolution poskytuje charakteristický vysoko výkonný zvuk inšpirovaný modelom RN22e. Režim Supersonic predstavuje unikátny koncept s variabilnou hlasitosťou pri prejazde zákrutami inšpirovaný dvojmotorovými stíhačkami. N Active Sound+ chce poskytnúť vodičom akustickú odozvu, aby lepšie precítili mieru využívaného výkonu.

IONIQ 5 N využíva aj systém N Road Sense, ktorý automaticky odporúča aktiváciu režimu N, keď rozpozná dopravné značky s dvojitými zákrutami, čo umožní vodičom, aby si vychutnali každú sekundu jazdy naplno (dostupné iba v EÚ).

Rovnako ako štandardný model IONIQ 5, aj jeho verzia N dostala systém Vehicle-to-Load (V2L), ktorý umožňuje vodičovi využiť energiu uloženú vo vysokonapäťovej batérii elektromobilu na nabíjanie zariadení, ako sú e-biky, elektrické spotrebiče potrebné pri kempovaní, alebo domáce spotrebiče, a to aj v momente, keď je vozidlo vypnuté.

Dizajnové prvky zvyšujúce výkon, ktoré inšpirujú k vášnivej jazde

Exteriér modelu IONIQ 5 N pridáva mnoho dizajnových prvkov zvyšujúcich výkon, ako sú kontrastné čierne ozdobné dielce a zadný spojler v tvare krídla, ktoré zdôrazňujú športové vlastnosti štandardného modelu a maximalizujú jeho potenciál pre jazdu na okruhu.

Model N sa od štandardného vozidla IONIQ 5 odlišuje aj zmenou proporcií. Celkovo je o 20 mm nižší, s blatníkmi rozšírenými o 50 mm, aby sa do neho zmestili širšie pneumatiky, a vďaka výraznejšiemu difúzoru aj o 80 mm dlhší.

Vpredu sa nachádza graficky spracovaná predná maska N Mask s funkčnou sieťovinou spolu so vzduchovou clonou a vzduchovými klapkami pre extra chladenie. Cez spodnú časť nárazníka sa tiahne spojler, ktorý zdôrazňuje nízky postoj vozidla a vyjadruje jeho výkonnostné ambície.
Na elektromobilu upúta aj špeciálny N prvok v podobe oranžovej linky Luminous Orange v spodnej čiernej časti predného nárazníka. Pokračuje pozdĺž bočných prahov a dodáva modelu IONIQ 5 N vzhľad vozidla pripraveného na pretekársku dráhu.

Tento dojem ešte umocňujú kované 21-palcové hliníkové disky kolies s pneumatikami Pirelli P-Zero s rozmerom 275/35 R21 a vysokou priľnavosťou pre lepšiu jazdu, ovládateľnosť a lepšiu priľnavosť na trati.

Výrazný zadný N krídlový spojler spolu s oranžovým zadným difúzorom a výstupom vzduchu pomáhajú regulovať prúdenie vzduchu na podporu optimálneho aerodynamického výkonu, čím podčiarkujú vysokovýkonné schopnosti modelu IONIQ 5 N a prispievajú k jeho agresívnemu štýlu. V spojleri modelu N sa nachádza zabudované trojuholníkové brzdové svetlo HMSL. Pod zadným výklopným vekom batožinového priestoru dominuje exkluzívny čierny kryt nárazníka N s grafickým motívom šachovnice. Nechýba ani stierač zadného okna.

Interiér modelu IONIQ 5 N úhľadne vyjadruje príslušnosť k rodine N použitím prvkov značky N, vrátane volantu, sedadiel, prahov dverí, kovových pedálov a mnohých iných, pričom prešiel úpravami pre jazdu na trati.

Novo navrhnutý volant N prvý raz zdobí výrazné logo N lemované tlačidlami N, ktoré nastavujú požadovaný jazdný režim a sú usporiadané tak, aby vyhovovali preferenciám vodiča. Jazdné režimy si možno prispôsobiť a priradiť ku každému tlačidlu v rôznych kombináciách, aby sa maximalizoval duch modelu IONIQ 5 N zameraný na zábavu z jazdy. Tlačidlo N Grin Boost umiestnené na 3. hodine umožňuje okamžitý a intuitívny prístup k maximalizácii zrýchlenia a zábavy z jazdy. Pádla sú optimálne umiestnené na končekoch prstov vodiča, aby sprístupnili funkcie N e-shift a N Pedal.

Úpravy stredovej konzoly modelu IONIQ 5 N podporujú jazdu na okruhu s chráničmi kolien a opierkou na nohy, ako aj posuvnou lakťovou opierkou. Predĺženie spodnej časti konzoly zvyšuje tuhosť pre podporu športovej jazdy. Pre každodenné použitie ponúka konektor USB-C, bezdrôtovú nabíjačku na mobilné telefóny a držiaky na nápoje.

Sedadlá N majú zosilnené bočné vedenie, takže aj keď dôjde pri ostrom prejazde zákrut k silnému priečnemu zrýchleniu, pevne podopierajú hornú aj spodnú časť tela, aby si vodič za každých okolností zachoval stabilný posed. Škrupinové sedadlá N sú v porovnaní so základnou verziou umiestnené asi o 20 mm nižšie a sú určené pre zákazníkov, ktorí požadujú vysokovýkonné jazdné vlastnosti. Znaky N našli miesto na prednej aj zadnej časti sedadla, pričom vpredu majú aj uvítacie osvetlenie. Dvojfarebný dizajn sedadiel sa preniesol aj dozadu.

Vzhľadom na N spôsob jazdy dostali pedále modelu IONIQ 5 N úpravy pre kontakt s nohami počas momentov jazdy na trati, ktoré zahŕňajú pretáčanie, driftovanie a kontrolované šmyky, čím sa znižuje riziko skĺznutia nohy. Opierka nôh je optimalizovaná tak, aby za každých okolností udržala stabilnú polohu pri riadení vrátane momentov pri výraznom spomalení.

Nová téma šachovnicovej vlajky, námet inšpirovaný okruhmi na ikonických parametrických pixeloch modelu IONIQ 5, našla svoje miesto na kovových pedáloch, na prahoch dverí a opierke na nohu, pričom reprezentuje ducha motoristického športu značky N.

Podobne ako štandardný model IONIQ 5, aj verzia IONIQ 5 N dostala trvalo udržateľné materiály vrátane recyklovateľných ozdobných líšt na dverách. Okrem toho využíva aj BIO PET priadze
z cukrovej trstiny, recyklované PET priadze z recyklovaných PET fliaš, BIO TPO z cukrovej trstiny a ekologicky spracovanú kožu. Model IONIQ 5 N pridáva aj pigmentovú farbu z recyklovaných pneumatík a recyklovaný poťah sedadiel poly Alcantara.

IONIQ 5 N na podujatí Goodwood Festival of Speed 2023

IONIQ 5 N sa dostane do centra pozornosti počas prvej účasti značky N na podujatí Goodwood Festival of Speed 2023. Značka N pripravila samostatný stánok, ktorý predstaví viacero vozidiel vrátane modelov i20 N WRC, N Vision 74, RN22e, ako aj novo predstavený model IONIQ 5 N. Stánok okrem toho ponúkne aj rôzne atrakcie pre verejnosť ako pretekárske simulátory a fotobúdky.

Vrcholom prezentácie značky N na podujatí v Goodwoode bude exkluzívny N Moment, ktorý sa uskutoční počas ikonickej jazdy do vrchu v Goodwoode. N Moment predstaví motoršportové modely a pojazdné laboratóriá značky N, čo vyvrcholí predstavením nového modelu IONIQ 5 N a svetovou premiérou predvádzacieho vozidla značky N s označením IONIQ 5 N Drift Spec. Na rýchlostnej skúške Forest rally ukáže svoje schopnosti vozidlo Hyundai i20 N WRC špecifikácie 2023.

 

Technické údaje

IONIQ 5 N

Výkon motora

Vpredu

166 kW (226 k)

Vzadu

282 kW (383 k)

Celkový výkon

448 kW (609 k)

Výkon s funkciou Boost

478 kW (650 k)

Vpredu: 175 kW (238 k), vzadu: 303 kW (412 k)

Batéria

Kapacita

84 kWh

Nabíjanie

Rýchlosť nabíjania

350 kW

Čas nabíjania

z 10 % na 80 % za 18 minút

Rozmery

Dĺžka

4 715 mm

Šírka

1 940 mm

Výška

1 585 mm

Rázvor kolies

3 000 mm

Pneumatiky

Pirelli P-Zero 275/35 R21

Brzdový systém

Vpredu

4-piestikové strmene, 400 mm kotúče

Vzadu

1-piestikové strmene, 360 mm kotúče

Rekuperačné brzdenie

Spomalenie

0,6 G ( 0,2 G počas aktivácie ABS)

0 – 100 km/h

3,4 s (Boost)

Najvyššia rýchlosť

260 km/h

Dojazd

Bude oznámený pri uvedení na trh

Farby karosérie

matná modrá Performance Blue Matte, modrá Performance Blue, čierna Abyss Black Pearl, sivá Cyber Grey Metallic, matná sivá Ecotronic Grey Matte, sivá Ecotronic Grey, biela matná Atlas White Matte, biela Atlas White, matná zlatá Gravity Gold Matte a oranžová Soultronic Orange Pearl

Farba interiéru

Čierna s modrými doplnkami Performance Blue

 

 

* Údaje o spotrebe energie nie sú konečné. Údaje a funkcie vozidla sa môžu líšiť v závislosti od krajiny/regiónu.

Hyundai Motor Slovakia

Hyundai Motor Czech, s.r.o., organizačná zložka Slovakia (ďalej len „Hyundai Slovensko“), je autorizovaným importérom značky Hyundai na Slovensku. V roku 2022 odovzdal zákazníkom v spolupráci so sieťou 30 autorizovaných predajcov 9 261 automobilov, čo predstavuje nárast o vyše 11% v porovnaní s rokom 2021. Hyundai sa tak stal 2. najpredávanejšou značkou vozidiel na Slovensku s trhovým podielom 10,70%. So 4 501 registráciami sa stal Hyundai zároveň absolútne najpredávanejšou značkou automobilov u súkromných zákazníkov. Najpredávanejším novým automobilom na Slovensku sa v roku 2022 sa stal Hyundai i30 s 3 774 predanými kusmi. Ďalšie informácie o spoločnosti Hyundai Slovensko, jej produktoch a službách sú k dispozícii na www.hyundai.sk. Sledujte Hyundai Slovensko na Facebooku @HyundaiSlovensko a Instagrame @HyundaiSlovensko.

Hyundai Motor Europe

Spoločnosť Hyundai Motor Europe HQ bola formálne založená v roku 2000 so sídlom v Offenbachu v Nemecku. Ide o regionálnu centrálu zodpovednú za predaj vozidiel v 47 európskych krajinách prostredníctvom 2 279 predajných miest, pričom v treťom štvrťroku 2022 dosiahla 4,8-percentný podiel na európskom trhu. Viac informácií o centrále Hyundai Motor Europe a jej produktoch nájdete na www.hyundai.news.

O spoločnosti Hyundai Motor Company

Spoločnosť Hyundai Motor Company vznikla v roku 1967 a pôsobí vo viac ako 200 krajinách s viac ako 120 000 zamestnancami, ktorí sa venujú riešeniu skutočných výziev mobility po celom svete. Na základe vízie značky Progress for Humanity spoločnosť Hyundai Motor urýchľuje svoju transformáciu na poskytovateľa riešení mobility Smart Mobility Solution Provider. Spoločnosť investuje do pokročilých technológií, ako sú robotika a pokročilá vzdušná mobilita (AAM), aby priniesla revolučné riešenia mobility a zároveň sa usiluje o otvorenú inováciu s cieľom predstaviť budúce služby mobility. V snahe o udržateľnú budúcnosť pre svet bude Hyundai pokračovať vo svojom úsilí uvádzať vozidlá s nulovými emisiami vybavené špičkovými vodíkovými palivovými článkami a technológiami EV. Viac informácií o Hyundai Motor a jeho produktoch nájdete na http://worldwide.hyundai.com alebo http://globalpr.hyundai.com

​Hyundai

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať