ACER_032021 ACER_032021 ACER_032021 Advertisement

IFA 2019: Nové bezzrkadlovky SONY po prvý krát v Európe

0

Spoločnosť Sony okrem ďalších noviniek po prvý krát v Európe predstavuje aj novinky medzi bezzrkadlovkami Alpha formátu APS-C.

Nový vlajkový model Alpha 6600 ponúka zaostrovanie Real-time Eye AF založené na umelej inteligencii, vstavanú optickú stabilizáciu obrazu a špičkovú výdrž batérie až na 720 fotografií, to všetko v ľahkom a kompaktnom tele.

V expozícii sme mohli vidieť aj novú Alpha 6100 a tiež najnovšie zoomové objektívy pre APS-C z radu G lens, základný zoomový objektív E 16-55mm F2.8 G, a superzoomový teleobjektív E 70-350mm F4.5-6.3 G OSS.

Na výstave sa predstavujú aj  ďalšie produkty divízie Digital Imaging. Zaujímavá je už skôr predstavená digitálna full frame bezzrkadlovka Alpha 7R IV, ktorá prichádza so snímačom BSI s neuveriteľnými rozlíšením až 61,0 MPx.

Prináša výnimočnú obrazovú kvalitu s vysokým rozlíšením a širokým dynamickým rozsahom. Ponúka vynikajúce zaostrovanie Real-time Eye AF založené na umelej inteligencii aj vstavanú optický stabilizáciu. Novinku aj s revolučným systémom zaostrovania sme si mohli na stánku vyskúšať aj s novými objektívmy radu G-Master.

Pochopiteľne nemohla chýbať ani už 7 generáciu veľmi úspešného high-end kompaktu RX100 VII. Ten teraz ponúka vyššiu rýchlosť a výkon AF ako fullframová bezzrkadlovky Alpha 9.

Zaujímavé bolo aj predvedenie novej aplikácie primárne určenej pre smartfóny Xperia 1 a Xperia 5 ktorá umožňuje využitie mobilu ako prídavného náhľadového monitoru pre nové bezzrkadlovky a kamery SONY. Vzhľadom k veľmi kvalitným HDR OLED displejom týchto mobilov sa takéto využitie priam ponúka.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať