S_03PaletteUltr S_03PaletteUltr S_03PaletteUltr Advertisement

IFA Live: VR okuliare Dlodlo V1 vo veľkosti slnečných okuliarov

3

Keď pred pár dňami šéf Facebooku Mark Zuckerberg na konferencii F8 načrtol dlhodobý plán  v oblastiach, na ktoré sa Facebook zameria, zdôraznil, že okuliare na virtuálnu realitu o niekoľko rokov už nebudú vyzerať ako neforemná zváračská prilba, ale budú mať veľkosť a dizajn bežných dioptrických či slnečných okuliarov. Prvú lastovičku sme videli už včera na podujatí IFA Global Press Conference v čínskom Šenčene, kde firma Dlodlo z Číny predstavila prototyp takýchto okuliarov. Ich hmotnosť je len 78 g a hrúbka v časti, kde je uložená elektronika, je iba 16 mm.

Porovnajte si to so súčasnými okuliarmi Oculus Rift či Samsung Gear VR. Firma neoznámila ani dátum uvedenia, ani cenu. Keďže ide o prototyp, okuliare nám vyskúšať nedovolili. Materiál rámu je hliník, takže nebude problém s prípadným odvodom tepla. Zorné pole okuliarov je 100 stupňov a rozlíšenie displejov je 2K+ (2560 × 1024 pixelov). Latencia 10 ms a obnovovacia frekvencia 90 Hz smeruje tieto okuliare do spotrebného, profesionálneho aj herného segmentu používateľov. Dizajnéri a grafici ocenia 80-percentné pokrytie farebného priestoru.

Okuliare možno pripojiť cez bluetooth 4.0 nielen k mobilnému zariadeniu, ale aj k PC a špecializovanému zariadeniu D BOX v tvare mobilného telefónu. Zariadenie využíva modifikovanú, bližšie nešpecifikovanú verziu Androidu. Využijú ho hlavne hráči. Pretože okuliare Dlodlo boli ohlásené na tlačovej konferencii IFA, je možné, že to nebola náhoda a firma plánuje predstaviť finálnu verziu už v jeseni na veľtrhu v Berlíne. Držíme im palce.

Ľuboslav Lacko
Cestu redaktora hradila spoločnosť Messe Berlin.

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

3 komentáre

Ahaha reakcia na: IFA Live: VR okuliare Dlodlo V1 vo veľkosti slnečných okuliarov

21.4.2016 08:04
Sony pripravuje konzolu s asi polovicnym rozlisenim, ale aspon mozme cakat podporu vo forme hier. Ani holo lens nema super rozlisenie, 3D ar/vr chce vacsi vypoctovy vykon ako co je dostat dnes...
Reagovať

Ale,... reakcia na: IFA Live: VR okuliare Dlodlo V1 vo veľkosti slnečných okuliarov

20.4.2016 23:04
1. Keď si tie okuliare nikto nemohol vyskusat tak ako viete ze to nieje len nejaky startupovy vymysel ako napr. z dronom lili....

2. Google Glass tu boli už pred niekolkymi rokmi... ale vy s tymito okuliarmi porovnavate okuliare na uplnu VR....

Radšej sa tu nebudem rozčulovať lebo vidím že aj tak to nemá cenu...
Reagovať

RE: Dlodlo reakcia na: Ale,...

22.4.2016 09:04
Veríme im z troch dôvodov. Prvý dôvod - keď im Messe Berlin na svojej globálnej tlačovke pre novinárov z celého sveta vyhradili slot, určite si ich preverili. Druhý dôvod - Dlodlo už dva typy okuliarov podobnej konštrukcie ako Oculus na čínskom trhu predáva. Druhý deň po napísaní článku sme tieto staršie typy mohli v ich stánku na CER China (prvý ročník čínskej IFA) vyskúšať a fungujú rovnako dobra ako Oculus. A tretí dôvod, novinku V ONE napokon predsa len vystavili, síce v zamknutej sklenenej skrinke a na otočnom stojane, ale dali sa vidieť detaily zvnútra.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať