IKEA chce konkurovať Tesle v inštaláciách solárnych striech

0

IKEA predáva solárne panely na niektorých európskych trhoch už od roku 2013. Teraz začne ponúkať domáce solárne panely aj v USA. Spojí sa so SunPower Corporation, poskytovateľom rezidenčných energetických služieb, aby spolu vytvorili iniciatívu s názvom Home Solar. Program sa má spustiť na vybraných trhoch v Kalifornii túto jeseň.

Nová iniciatíva švédskej spoločnosti z nej spraví priameho konkurenta firiem vyrábajúcich rezidenčné solárne panely, ako je aj Tesla Energy patriaca Elonovi Muskovi, ktorá navrhuje a inštaluje rezidenčné solárne zastrešenie. Odhaduje sa, že trh s rezidenčnými solárnymi panelmi mal v roku 2020 hodnotu približne 9,1 miliardy USD, a očakáva sa, že v nasledujúcom desaťročí bude naďalej rásť. Na jeseň minulého roka mala na ňom Tesla podiel len asi 2 %. V marci tohto roka časopis o solárnom priemysle zaradil. Tesla Energy na štvrté miesto v podiele na americkom trhu, tesne pred SunPower Corporation.

Produkty spoločností Tesla a SunPower sa líšia. Zatiaľ čo Tesla nahrádza existujúcu strešnú krytinu elegantnými čiernymi solárnymi panelmi, panely SunPower sa pridávajú na strešné šindle, čo z nich robí tradičnejší produkt. IKEA nespresnila, koľko by stál proces inštalácie solárnych panelov a mesačné poplatky za používanie. Priemerné náklady na inštaláciu solárnych panelov v USA sú podľa Consumer Affairs asi 12 000 dolárov..

Zdroj: businessinsider.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať