PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

IQOS ILUMA / Lepší a čistejší zážitok

Technológie
0

Philip Morris uvádza na trh najnovší prírastok do portfólia bezdymových produktov so systémom nahrievaného tabaku. Nová generácia IQOS ILUMA prináša inovatívnu technológiu ohrevu, elegantný dizajn a nové náplne, ktoré každému dospelému fajčiarovi zaručia stále čistú chuť tabaku.

Zásadnou novinkou vo vývoji systémov nahrievania tabaku je indukčný ohrev, ktorý nahrieva tabak v celom objeme náplne. Využíva spôsob zahrievania s použitím ohrevného telieska umiestneného priamo v náplni. Spoločnosť si novú technológiu patentovala a nazvala ju Smart Core Induction System. IQOS ILUMA vďaka novému systému ohrevu a novým typom náplní nevyžaduje žiadne čistenie.

Nahrievací systém je hlavný úspech novej generácie. Technológia indukčného ohrevu umožňuje vytiahnuť z tabaku maximum chuti bez kontaminácie zariadenia.

Ako funguje technológia IQOS ILUMA

V iných zahrievacích zariadeniach, ako aj v starších modeloch IQOS sa náplň nahrievala pomocou keramických prvkov, ako je hrot alebo čepeľ, ktoré sa zasúvali do náplne pri vložení. Technológia použitá v IQOS ILUMA funguje inak. Každá náplň má zabudovaný tenký pásik z nehrdzavejúcej ocele, ktorý sa nahrieva indukčne systémom Smartcore Induction System. V dôsledku toho sa tabak v náplni nahrieva iba zvnútra a uvoľňuje nikotín do aerosólu, ktorý fajčiar vdychuje.

Ak sa pýtate, ktorá verzia je menej škodlivá, či nová technológia IQOS ILUMA, alebo stará ako v IQOS 3 DUO, máme pre vás jednoduchú odpoveď. Obe zariadenia sú si v tomto ohľade rovné. Nová technológia je zameraná len na zmenu chuti a pohodlnejšie používanie náplní, pretože nie je potrebné neustále čistenie pre hromadenie zvyškov tabaku na stenách ohrievacej komory a čepele.

  

Inovatívne náplne

Pre nový systém ohrevu IQOS ILUMA nebudú staré náplne fungovať ani v jednom zo zariadení. Nové náplne sú navrhnuté tak, že obsah spolu s príchuťami je zatavený v obale náplne spolu s kovovou čepeľou umiestnenou vnútri. Po vložení náplne do zariadenia indukčný prúd generovaný magnetickým poľom zariadenia zahrieva LEN čepeľ vnútri náplne, čím sa spustí proces odparovania látok z tabakovej zmesi.

Nové náplne sú plne utesnené z oboch koncov, čo znamená, že zariadenie netreba čistiť. Každá náplň má vlastnú čepeľ, a tak bude mať zakaždým „čistú“ chuť a súčasne sa zníži zápach v porovnaní so staršími modelmi.

Nie je žiadne tajomstvo, že chuť a vôňa náplní k zariadeniu IQOS sa postupne mení v dôsledku usadenín na vyhrievacej čepeli predchádzajúcich modelov, čo znižovalo uspokojenie z procesu používania. Vďaka novému riešeniu bude chuť neustále čistá a presne taká, aká má byť.

V rade ILUMA prichádza IQOS s tromi vyhotoveniami zariadení, ktoré sa líšia svojimi charakteristikami a aj cenou.

IQOS ILUMA

Lacnejšia verzia IQOS ILUMA vyzerá na prvý pohľad podobne ako IQOS 3 DUO, nabíjačka sa vyklápa do strany a nahrievač je dizajnovo rovnaký s prémiovým modelom. Čo sa týka náplní, zariadenie nie je kompatibilné so staršou verziou IQOS 3 DUO. IQOS ILUMA prichádza v piatich farebných spracovaniach: pebble beige, pebble grey, sunset red, azure blue a moss green.

IQOS ILUMA PRIME

Na rozdiel od pôvodného modelu IQOS ILUMA PRIME neopakuje dizajn puzdier staršej generácie - zariadenie nemá žiadne západky ani vyklápacie časti. Hliníkové puzdro je elegantne zabalené do magnetického vymeniteľného krytu, ktorý je podobný tabatierke. Ten bezpečne zakrýva nahrievač za ním. Okrem toho, že sa dá táto časť vymieňať, môžete si zvoliť dizajnovo lákavú koženkovú alebo textilnú verziu. IQOS ILUMA PRIME má štyri hlavné farby: gold khaki, obsidian black, jade green a bronze taupe.

IQOS ILUMA ONE

Tretí variant zariadenia IQOS ILUMA je princípom podobný lil SOLID 2.0 alebo aj staršiemu IQOS 3 MULTI, ide teda o spojenie dvoch častí do jedného zariadenia. Princíp indukčného nahrievania zostáva rovnaký, náplne sa vkladajú priamo do tela nabíjačky. Vyhotovuje sa v rovnakých farebných variantoch ako IQOS ILUMA.

Tak ako ostatné modely IQOS všetky nové zariadenia podporujú 20 použití na jedno nabitie batérie a zvládnu utiahnuť dve náplne za sebou. Hneď vedľa tlačidla je umiestnených niekoľko kontroliek a prispôsobiteľný je aj vymeniteľný farebný krúžok na špičke držiaka, podobne ako krytky na predchádzajúcich modeloch. Priemerný čas nabíjania z 0 % na 100 % sú dve hodiny.

Okrem štandardných charakteristík, ktoré sú na výbornej úrovni, zaujali našu pozornosť tri hlavné vlastnosti – komunikácia cez bluetooth, automatické nahrievanie a indukčný ohrev. Prostredníctvom špeciálnej mobilnej aplikácie sa môžete spojiť so zariadením a zistiť úroveň jeho nabitia, ako aj povoliť alebo zakázať niektoré exkluzívne funkcie. Podobná myšlienka už bola implementovaná v zariadeniach IQOS, teraz sa však dostala na novú úroveň.

Automatické zapnutie (alebo automatické nahrievanie) v IQOS ILUMA a IQOS ILUMA PRIME je súčasťou systému ovládania gestami. Čo to znamená? Keď náplň vložíte do nahrievača, nemusíte stláčať tlačidlo – ohrev sa spustí automaticky. Takisto pomocou niekoľkých dotykov zistíte, koľko potiahnutí vám ešte zostáva. Akcelerometer zabudovaný v nahrievači po naklonení prístroja rozsvieti LED diódy a zároveň upozorní na dobu prevádzky. IQOS ILUMA ONE nedisponuje automatickým zapnutím a zariadenie treba sprevádzkovať stlačením tlačidla.

  

Záver

Systém nahrievania tabaku IQOS ILUMA najnovšej generácie je vynikajúca alternatíva pre dospelých fajčiarov, ktorí by inak pokračovali vo fajčení klasických cigariet. Stáli používatelia staršej generácie IQOS túto novinku takisto veľmi ocenia. Nový model IQOS ILUMA už netreba čistiť a vykurovacia čepeľ sa jednoducho nedá zlomiť.

Plusy:

  • Nie je potrebné neustále čistenie
  • Puzdro bez možnosti poškodenia vyhrievacej čepele
  • Minimálne nepríjemné pachy
  • Komunikácia s mobilom cez bluetooth a „inteligentné ovládanie“ pomocou gest

 Mínusy:

  • Nekompatibilita s náplňami určenými pre IQOS 3 Duo a lil SOLID 2.0

Cena:

  • IQOS ILUMA PRIME: 119 EUR
  • IQOS ILUMA: 69 EUR
  • IQOS ILUMA ONE: 49 EUR
Zobrazit Galériu

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať