SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

IT Firmou roka je po druhýkrát Profesia

Tlačové správy
0

Opätovné víťazstvo Profesie v hlavnej kategórii prestížneho podujatia IT Gala potvrdilo, že úspech tejto spoločnosti v tvrdej konkurencii nebol vlani náhodný. Ocenenie IT Firma roka 2019 prevzala riaditeľka Profesie Ivana Molnárová do Maroša Ďurika, CEO Across Private Investments (API) už druhýkrát po sebe. Na druhom a treťom mieste skončili spoločnosti Honeywell a ProData.

Kľúčovou podmienkou na zaradenie do rebríčka IT Firma roka (predtým Najziskovejšia IT Firma roka) je príslušnosť firmy do odvetvia informačných a telekomunikačných technológií a podmienka, že toto zameranie je hlavným predmetom jej podnikateľskej činnosti. Hoci je Profesia dlhodobo považovaná za personálnu agentúru, pred masívnym rozšírením internetu vznikla ako technologická spoločnosť s inovatívnymi službami pre online nábor. S technologickým rozvojom drží krok dodnes. Silnú pozíciu na slovenskom trhu potvrdzujú jej hospodárske výsledky.

Do rebríčka IT Firma roka sú zaradené spoločnosti, ktoré v Registri účtovných závierok zverejnili závierku za uplynulý rok najneskôr do 31. augusta 2019. Firmy sa hodnotia na základe výšky EBITDA, návratnosti vlastného kapitálu (ROE), návratnosti aktív (ROA) a ziskovej marže. Za každý z uvedených ukazovateľov môže hodnotená firma dostať 1 až 100 bodov. Maximálny možný počet bodov pre najlepšiu spoločnosť je 400. Profesia obhájila prvenstvo s 353 bodmi.

Vyhlasovateľom IT Firma roka je už po štvrtýkrát investičná spoločnosť Across Private Investments. Rebríček zostavuje v spolupráci s Finstatom a Digital Visions (PC Revue). Maroš Ďurik, generálny riaditeľ API spoluprácu pri hodnotení IT branže zdôvodňuje tým, že „svet je plný otvorených možností v investičnom biznise, pri efektívnom a dlhodobom zhodnocovaní majetku úspešných ľudí, ako aj v oblasti technológií. Doba sa neustále vyvíja. Pred technologickými firmami vyvstávajú výzvy na vytvorenie nových riešení, ktoré v konečnom dôsledku posúvajú civilizáciu a uľahčujú ľuďom život. Investovanie a IT biznis spája dôležitý aspekt – ani v jednej z týchto oblastí neexistujú skratky. Existuje len disciplína, vytrvalosť a dôkladnosť. Firmy, ktoré to pochopia, jedného dňa určite uspejú,“ uzatvára M. Ďurik.

Okrem hlavnej kategórie IT Firma roka sa odovzdávali ocenenia aj v kategóriách IT Osobnosť, IT Projekt a IT Produkt. Tento rok bola po prvýkrát vyhlásená aj kategória IT Neo, ktorá je zameraná na najdynamickejšie a najinovatívnejšie spoločnosti. V kategórii IT Osobnosť si prevzal ocenenie Radoslav Danilák, najúspešnejším IT Produktom sa stal softvér Minit,  ocenenie IT Projekt získal Bikesharing –  verejný bicykel a historicky prvé ocenenie IT Neo si odniesla spoločnosť Capturing Reality. Prestížne ocenenia v oblasti informačných technológií a telekomunikácií odovzdali organizátori podujatia IT Gala už po 19. krát.

Across

Všetky autorove články
IT GALA profesia firma ocenenie Across

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať