ESET_122023 ESET_122023 ESET_122023

IT GALA 2018: Najziskovejšia IT firma roka

Tlačové správy
0

Na spoločenskom večere IT GALA sa vo štvrtok 4. 10. 2018 odovzdávali prestížne ocenenia IT OSOBNOSŤ, IT PRODUKT a IT PROJEKT roka 2018, ako aj ocenenie v kategórii NAJZISKOVEJŠIA IT FIRMA roka 2017.

V kategórii Najziskovejšia IT firma roka sa vychádzalo z kvantitatívnych kritérií. Rebríček pripravili spoločnosti Across Private Investments, FinStat a Digital Visions (PC REVUE). Hlavným kritériom na zaradenie do rebríčka bola príslušnosť firiem do odvetvia informačných a telekomunikačných technológií, ako hlavného predmetu podnikateľskej činnosti.

Z týchto firiem sme vybrali 100 s najvyššou EBITDA, teda ziskom pred zdanením, úrokmi, odpismi a amortizáciou. Tieto spoločnosti sa následne hodnotili z hľadiska výšky EBITDA, návratnosti vlastného kapitálu (ROE), návratnosti aktív (ROA) a ziskovej marže. Za každý z týchto ukazovateľov mohla spoločnosť dosiahnuť 1 až 100 bodov podľa toho, ako sa umiestnila v rebríčku pri jednotlivých ukazovateľoch. Maximálny možný počet bodov pre najlepšiu spoločnosť je 400. Hodnotili sme spoločnosti, ktorých účtovná uzávierka za rok 2017 bola najneskôr do 31. 8. 2018 zverejnená v Registri účtovných závierok.

Finalisti súťaže Najziskovejšia firma roku 2017, Ivana Molnárova zo spoločnosti Profesia a Miro Trnka z Esetu

Maroš Ďurik, CEO Across Private Investments zdôvodňuje zastrešenie hlavnej kategórie Najziskovejšia IT firma roka takto: „Dôležitosť IT priemyslu pre celú spoločnosť je nespochybniteľná. Jeho význam naberá neustále na sile, či už na lokálnej alebo globálnej úrovni. IT sektor je kľúčovým ťahúňom ekonomiky, zamestnáva čoraz viac ľudí a prináša svetu inovácie, ktoré vo veľkej miere zlepšujú kvalitu života. Tento proces však vyžaduje istú mieru reciprocity. Inovácie potrebujú IT, ale aj IT potrebuje inovácie. Firmy, ktoré pochopili túto filozofiu, uspeli. Na Slovensku máme spoločnosti, ktoré neustále napredujú, rozvíjajú podnikovú kultúru, vykazujú zisk a stávajú sa veľkými hráčmi aj na poli globálneho IT biznisu.“

M. Ďurik ďalej dodal, že pre Across Private Investments, ktorý sa špecializuje na privátne investovanie, je kľúčovým poslaním zhodnocovanie peňazí svojich klientov. Na tejto báze Across spolupracuje s renomovanými finančnými inštitúciami vo svete už takmer 17 rokov.

Najziskovejšou firmou roku 2017 sa stala Profesia, na druhom mieste sa umiestnil Eset. Cenu víťazke odovzdal Maroš Ďurik, generálny riaditeľ Across Private Investments, spoluorganizátor tejto súťaže

Ocenenia Najziskovejšia IT FIRMA roka 2016, IT OSOBNOSŤ, IT PRODUKT a IT PROJEKT roka 2018 boli udelené 4. októbra 2018 na slávnostnom večere IT GALA. Výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií IT GALA organizuje Digital Visions, vydavateľ magazínu PC REVUE a portálu PCREVUE.SK. 

Kompletný rebríček umiestnených firiem nájdete v IT ročenke 2018. Ročenka obsahuje aj výsledky prieskumov najdôležitejších segmentov slovenského IT trhu, prehľad manažérov vo vedení IT firiem v rubrike Titul Najziskovejšia IT firma roka 2017 získala spoločnosť Profesia, spol. s r. o., ktorá dosiahla 348 z celkového možného počtu 400 bodov.  Na druhom mieste sa umiestnil Eset, spol. s r.o. (332 bodov) a na treťom Elektrosystem, a. s. (317 bodov).

Kto je kto, adresár inštitúcií verejnej správy. Súčasťou IT ročenky je aj adresár slovenských IT firiem.  

Zobrazit Galériu

redakcia

Všetky autorove články
IT GALA ocenenie zisk forma

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať