SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

ITčkar zautomatizoval svoju prácu a teraz pracuje z domu iba 10 minút denne

Technológie
5

Keď používateľ Redditu Throwaway59724 začal kvôli covidu pracovať z domu, naučil sa, ako zautomatizovať svoje úlohy tak, aby nemusel pracovať viac ako 10 minút denne a stále zarábal „tesne pod 90-tisíc“. Podľa vlastného vyjadrenia pracuje pre stredne veľkú právnickú kanceláriu ako IT špecialista a jeho úlohou je spracovať všetky digitálne dôkazy pre súdne procesy.

Keď nastúpil do práce, advokátska kancelária práve menila svoj systém správy dôkazov na cloudový. Stal sa jedinou osobou s administrátorským prístupom do cloudu, všetci ostatní boli obmedzení len na prezeranie a prácu na lokálnom sieťovom disku. Počas pandémie začal pracovať z domu a zriadil si vzdialenú pracovnú stanicu. Asi v priebehu jedného týždňa dokázal napísať, odladiť a zdokonaliť jednoduchý skript, ktorý vykonával celú jeho prácu. Spoločnosť denne dostáva tisíce digitálnych dokumentov, fotografií atď. To všetko ide na lokálny disk.

SOFTECON 2022

Úlohou pracovníka je preniesť všetky tieto súbory do cloudu a potom overiť ich vernosť. Základný kód je pomerne jednoduchý ako Throwaway59724 tvrdí, nejde o špičkový program, len o niekoľko riadkov kódu napísaných v Poznámkovom bloku. Na otázku, či používa vlastné zariadenie, uviedol: „Lokálny disk je ich, cloudový disk je ich, VPN je ich. Na počítači, ktorý som si kúpil za vlastné peniaze špeciálne na túto úlohu, beží len skript. V mojom počítači sa neukladajú žiadne pracovné súbory ani dôkazy.  

Zdroj: boingboing.net.

Redakcia

Všetky autorove články

5 komentárov

kde na tieto sprostosti chodite reakcia na: ITčkar zautomatizoval svoju prácu a teraz pracuje z domu iba 10 minút denne

25.1.2022 17:01
do Lidla?
Reagovať

Tak iste nepracuje na Slovensku, lebo: reakcia na: ITčkar zautomatizoval svoju prácu a teraz pracuje z domu iba 10 minút denne

24.1.2022 10:01
Tak iste nepracuje na Slovensku, lebo tu som sa popýtal kolegu, že ako ideme riešiť úlohu, dali sme hlavy do kopy a menežérka mi za to, že som si dovolil poradiť sa s kolegom stiahla tristo eur z vianočného bonusu a dostal som prd-lajs :-) Okamžite som dal vo firme výpoveď a išiel pracovať inde. Keď to vedú hlupáci, nebudem pod nimi pracovať...
Reagovať

RE: Tak iste nepracuje na Slovensku, lebo: reakcia na: Tak iste nepracuje na Slovensku, lebo:

24.1.2022 11:01
Za iba riesenie ulohy s kolegom, by ti nikto nestrhol peniaze. Dovod je inde. Napis pravdu, alebo nepis ;)
Reagovať

RE: RE: Ja im to poviem: Kolegovia boli nenažratí. Tebe vzali a dali sebe :-D Dobre, že si dal výpoveď ;-D reakcia na: RE: Tak iste nepracuje na Slovensku, lebo:

24.1.2022 16:01
Dobre, že si u tých nenažrancov dal výpoveď. Ja im to poviem. Boli nenažratí a dali sebe a na teba sa vysrali. To je pravý dôvod. Nenažratosť. A dobre, že im dal týpek výpoveď, hádam nemal na nich ako blbec robiť a oni žrať za jeho odrobené prachy. :-D Si zober, že mal ženu, deti a hypotéku a ešte chceli aby bol lacnejší? ;-D Takých by bolo, čo by sa prilepili na skutočných ítéčkárov a žrali za ich odrobené prachy. :-D Hlavne na Slovensku ako vravíš.
Reagovať

RE: RE: Tak iste nepracuje na Slovensku, lebo: reakcia na: RE: Tak iste nepracuje na Slovensku, lebo:

24.1.2022 13:01
:)
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať