Inception: Takto vyzerá auto snov z dielne Peugeot

Technológie
3

Nový koncept automobilky Peugeot s názvom Inception spája všetky jej súčasné úvahy o budúcnosti automobilov. Koncepčné vozidlo sa vyznačuje bizarnými tvarmi, ostrou karosériou, francúzskym šarmom, ale aj niektorými ťažko uskutočnitelnými dizajnovými nápadmi. Inception nebol postavený len ako ukážka budúceho dizajnu, ale aj na predvádzanie platformy STLA od Peugeotu.

Ide o základy, na ktorých budú postavené väčšie elektrické autá, SUV a crossovery spoločnosti v nasledujúcich rokoch. Hoci kabína so svojimi mohutnými zamatovými sedačkami a riadiacim systémom Hypersquare vyzerá trochu uletene, možno dúfať, že niektoré z týchto nápadov sa prenesú do ďalšej generácie produkčnej verzie áut. A teraz niektoré čísla týkajúce sa modelu Inception: dojazd takmer 800 km, výkon ekvivalentný približne 680 k a zrýchlenie z 0 na 100 km za hodinu za menej ako 3 sekundy.

Okrem dojazdu bude ľudí zaujímať hlavne to, že na 150 km jazdy sa bude dať vozidlo nabiť len za päť minút, a to vďaka 800 V elektrickému systému. Ako zdôrazňuje generálna riaditeľka Peugeot Linda Jackson, celý rad spoločnosti bude elektrifikovaný do konca roku 2023. Inception mieri priamo na nadchádzajúcu demografickú skupinu – mladistvú, natívne digitálnu, ale aj dizajnovo orientovanú. Architektúra kokpitu bola inšpirovaná videohrami.

Obdĺžnikový volant Hypersquare má vo svojom srdci tablet, sekundárne ovládacie prvky sa nachádzajú v štyroch kruhových výklenkoch. Myšlienka je taká, že palcom môžete aktivovať klimatizáciu, hlasitosť atď. bez toho, aby ste museli dať ruky preč z riadenia. Architektúra kabíny je pozoruhodne otvorená vďaka absencii akejkoľvek palubnej dosky alebo prednej priehradky, takže výhľad na cestu pred vami je úplne nerušený.

NEXTECH

Osvetlenie s logom leva zakomponovaným do kusa skla a LED diódami vytvára výraznú identitu značky vpredu aj vzadu. V úplne autonómnom režime sa Hypersquare zasunie do prístrojovej dosky a k dispozícii sú ďalšie zábavné obrazovky, ktoré ešte viac zmenia interiér. Priestor pre cestujúcich má viac ako sedem štvorcových metrov architektonického skla, špeciálne navrhnutého na izoláciu a filtrovanie svetla.

Interiér obsahuje aj veľké množstvo recyklovaných materiálov, z ktorých väčšina pochádza z vlastného dizajnérskeho centra Peugeot a od stálych dodávateľov. V rámci koncernu Stellantis bude Peugeot využívať obrovské spoločné technologické oddelenie s novými modulmi umelej inteligencie, ako sú STLA Brain, STLA SmartCockpit a STLA AutoDrive, ktoré budú zabudované do vozidiel, aby uľahčili autonómnu budúcnosť. 

Zdroj: wallpaper.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

iHlupy iLuboslav kLacko reakcia na: Inception: Takto vyzerá auto snov z dielne Peugeot

16.1.2023 17:01
iHlupy iLuboslav kLacko
Reagovať

iHlupy iLuboslav kLacko reakcia na: Inception: Takto vyzerá auto snov z dielne Peugeot

16.1.2023 17:01
iHlupy iLuboslav kLacko
Reagovať

dizajn, dizajn, hmmm reakcia na: Inception: Takto vyzerá auto snov z dielne Peugeot

16.1.2023 03:01
toto nekde zerie. opierka hlavy je vo vyske boku dveri, takze vyhlad z takehoto vehiklu je len do nebicka
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať