SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Internet na dovolenke využíva 58 percent Slovákov

0

people.jpg Bez online pripojenia sa na letnej dovolenke nezaobíde približne 58 percent Slovákov. Závislejší od surfovania sú pritom muži, z ktorých bez internetu nevydrží 61 percent oproti 53 percentám žien. Vyplýva to z online prieskumu, ktorý na vzorke 1 200 respondentov urobila výskumná agentúra NMS Market Research v spolupráci s nezávislým portálom Heureka.sk, ktorý porovnáva slovenské internetové obchody, ich tovary a ceny.


„Vyše štvrtiny dovolenkujúcich Slovákov sa na internet pripája cez laptop a asi pätina cez mobilný telefón. Počítač v miestnom hoteli či v kaviarni využíva asi desatina opýtaných dovolenkárov," uviedol riaditeľ NMS Market Research Michal Osuský. „Medzi najvyhľadávanejšie stránky na dovolenke patrí počasie, spravodajstvo i navigácie a cestovné poriadky. Približne 16 percent surfujúcich dovolenkárov navštevuje aj internetové obchody," doplnil projektový manažér Heureka.sk Kamil Demuth. 


Na hry a zábavu počas dovolenkovania využíva internet 11 percent opýtaných. Z prieskumu ďalej vyplýva, že asi desať percent Slovákov na dovolenke nepoužíva mobil vôbec.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať