SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

JBL JR460NC / Bezpečný zvuk pre vaše deti

0

Vo veľkej záplave produktov JBL možno nájsť aj slúchadlá určené špeciálne pre deti. Najvyšším modelom v tomto rade sú práve testované JBL JR460NC. Už názov evokuje slovo junior a rozhodne to nie je iba marketingové označenie. Keďže výrobca počíta s tým, že slúchadlá môžu nosiť aj menšie deti, je ich dizajn prispôsobený tomu, aby držali na detskej hlave. Konštrukcia je celá z odolných plastov, aby sa zabránilo prípadnému poraneniu, a slúchadlá sú, samozrejme, v pastelových farbách. K dispozícii sú tri farebné verzie – modrá, biela a ružová. Vždy však ide o kombináciu farieb. Ja som napríklad testoval bielu verziu, ktorá má sivé náušníky, čelá mušlí aj vnútrajšok hlavového mosta a oranžové koncovky hlavového mosta a označenie strán vnútri mušlí. Vyzerá to pekne, nie však gýčovo. Jeden z ochranných mechanizmov je aj obmedzenie maximálnej hlasitosti na 85 dB, aby nedochádzalo k nadmernému zaťažovaniu sluchu. Slúchadlá sú vybavené systémom aktívneho potlačenia hluku, takže ak ich dieťa používa na čet či online vyučovanie, nie je pri tom rušené. Vstavaný mikrofón umožňuje jednoduchú komunikáciu s učiteľom alebo kamarátmi. Pre deti je prispôsobené aj ovládanie trojicou veľkých tlačidiel na zapnutie a vypnutie, aktiváciu potlačenia šumu a stop/play. Okrem toho tu nájdete už iba 3,5 mm jack na pripojenie káblom, nabíjací konektor USB-C a modrú stavovú LED. Všetky tieto prvky sú umiestnené na pravej mušli. Hlavový most má v strednej časti čalúnenie, zvyšok je plastový. Obe mušle majú dvojosový kĺb, takže sa dajú pootočiť o 90° a sklopiť. Slúchadlá sa teda dajú prenášať v aktovke alebo brašne k notebooku. Vo výbave nájdete aj funkciu Google Fast Pair, ktorá zabezpečuje veľmi rýchle a jednoduché spárovanie s vaším androidovým zariadením. 

Slúchadlá umožňujú pripojenie káblom aj viacbodové pripojenie bluetooth, takže veľmi jednoducho môžete prepínať hudbu z viacerých zariadení. Vďaka kvalitnému čalúneniu náušníkov je aj dlhšie nosenie na hlave príjemné a slúchadlá nemajú žiadne tendencie padať alebo posúvať sa. Interné 32 mm meniče zvládajú frekvenčný rozsah 20 Hz až 20 kHz a maximálnu hlasitosť 85 dB. Táto hodnota zodpovedá odporúčaným limitom stanoveným Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO). Pozitívne hodnotím skutočnosť, že tento limit nemožno používateľsky vypnúť, čo nebýva zvykom. Ide o ochranu zdravia detí a na tom by malo záležať každému. Slúchadlá sú kompatibilné s bluetooth 5.0 a podporujú kodek SBC. JBL udáva výdrž na batériu asi 20 hodín (alebo 30 hodín s vypnutým ANC), ale výsledky sa môžu líšiť podľa používania. 

Napriek tomu, že ide prioritne o slúchadlá pre deti, kvalita reprodukcie presvedčí o tom, že si ich dokážu užiť aj iní poslucháči. Príjemne prekvapia podaním basov, ktoré sú skutočne výrazné, ale presné a bez skreslenia. Pre milovníkov basov budú tieto slúchadlá veľmi zaujímavá voľba. Rodičia sa pritom nemusia obávať, basové frekvencie nemajú veľký vplyv na zdravie. Slúchadlá však vedia výborne zahrať aj stredy a výšky. V stredoch je spektrum príjemné a bez posunu, výšky znejú čisto a výrazne, nie však rušivo. Vcelku je prednes vyvážený, s dobre podanými a nenútenými basmi.  Aktuálne možno slúchadlá v akcii zakúpiť za 59,90 eura, vzhľadom na blížiaci sa MDD to môže byť zaujímavý darček pre vašu ratolesť. 

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výborný zvuk s basmi, výdrž, potlačenie hluku, skladacia konštrukcia, limit hlasitosti
- Slabšie potlačenie hluku

PARAMETRE:

Model: JBL JR460NC, verzia bluetooth: 5.0, HFP 1.6, AVRCP 1.5, A2DP 1.3, meniče: 2 × 32 mm, frekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 kHz, typ batérie: lítiovo-iónová polymérová 3,7 V, 450 mAh, nabíjanie 5 V/1 A 2 hodiny, čas prehrávania 20/30 h

Cena: 79 eur

Viac info: www.jbl.sk

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať