CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

JBL Live PRO 2 TWS / Kvalitné slúchadlá s účinným tlmením hluku

0

Bezdrôtové slúchadlá TWS (True Wireless Stereo) s aktívnym tlmením hluku okolia sú smerované na ľudí, ktorí cestujú, chodia na vychádzky alebo športujú. Slúchadlá sú odolné proti vode na úrovni štandardu IPX5, teda proti striekajúcej vode. V balení sú tri páry silikónových nadstavcov do uší v rôznych veľkostiach, takže štuple prispôsobíte každej veľkosti ucha. Sú pohodlné aj pri dlhšom počúvaní.

SAMSUNG 042024 Advertisement  

Dynamické meniče s priemerom membrány 11 mm sú zárukou kvalitného zvuku. Počúvanie hudby rôznych žánrov ukázalo, že zvuk je brilantný, s miernym zvýraznením výšok a trochu silnejším zvýraznením basov. Zvukový profil sa, samozrejme, dá upraviť pomocou 10-pásmového ekvalizéra v aplikácii JBL Headphones. V nej môžete nastaviť aj úroveň potlačenia hluku. No ak si vyberiete správnu veľkosť silikónových nadstavcov, implicitné nastavenie ANC vám pravdepodobne bude vyhovovať. Na komunikáciu sa využíva najnovšia verzia komunikačného rozhrania bluetooth 5.2 s podporou kodekov AAC a SBC. Kodek AptX nie je podporovaný. Slúchadlá môžete spárovať až s dvoma zariadeniami. Pri sledovaní videí alebo pri hraní môžete aktivovať režim Audio & Video, v ktorom sa zníži latencia na 100 ms. Latencia v štandardnom móde je približne 230 ms.

Musím pochváliť excelentne vyriešené tlmenie hluku okolia. Využíva pole šiestich mikrofónov, je účinné a selektívne. Potláča monotónne hluky nižších frekvencií, napríklad motorov. Hlasy a všeobecne vyššie frekvencie sú potlačené menej. Je to logické, aby ste počuli hlásenia v dopravných prostriedkoch, ale v rušnom prostredí, ako je napríklad kaviareň, je potlačenie hluku vrátane hlasov signifikantné, takže môžete nerušene počúvať hudbu alebo pracovať.

V režime Smart Ambient sa do prehrávanej hudby primiešajú zvuky okolia bez toho, aby sa hudba stlmila. Tento režim využijete napríklad pri prechádzkach či tréningu na poľnej ceste, kde je síce relatívne bezpečné prostredie, ale oceníte, ak počujete, že sa k vám niečo blíži. V režime Talk Thru sa prehrávaná hudba utlmí a zdôraznia zvuky okolia, takže sa môžete rozprávať.

Ovládanie je vyriešené dotykmi a klepnutiami. Klepnutím na ľavé slúchadlo sa prepínate medzi režimami ANC a Smart Ambient, režim TalkThru aktivujete dvojitým klepnutím. Na pravom slúchadle klepnutím aktivujete prehrávanie, dvojitým/trojitým klepnutím sa posúvate o skladbu dopredu/dozadu. Dvojitým klepnutím prijmete hovor. Dlhším pridržaním je aktivovaný hlasový asistent Google Assistant alebo Amazon Alexa, samozrejme, funkciu asistenta musíte mať nainštalovanú v smartfóne. Niektoré gestá sa dajú modifikovať v aplikácii.

Treba si uvedomiť, že slúchadá JBL Live PRO 2 TWS nie sú primárne určené pre audiofilov na komorné počúvanie v kresle, ale pri cestovaní či pohybových aktivitách nesklamú ani náročného poslucháča. Vychutnal som si nielen džez, ale aj symfonický rock či iné zvukovo bohaté žánre. Implicitný profil zvýrazňuje basy, čo poteší hlavne priaznivcov rocku a popu, no ani pri vyššej hlasitosti basy nie sú skreslené. Pri džeze a klasike som v ekvalizéri trochu zdvihol stredné tóny.

Batérie v slúchadlách vydržia 10 hodín, ANC skracuje výdrž približne na 8 hodín. Puzdro dobije slúchadlá trikrát, k dispozícii tak máte ďalších 30 hodín počúvania. Batériu v puzdre môžete nabiť buď cez konektor USB-C, alebo bezdrôtovo pomocou nabíjačky štandardu Qi, prípadne smartfónu podporujúceho reverzné bezdrôtové nabíjanie. Nabíjanie káblom trvá približne dve hodiny. Slúchadlá sú dostupné v štyroch farebných prevedeniach - čierne, strieborno-biele,  modré a rúžové.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalitný zvuk a vynikajúce basy, účinné tlmenie hluku okolia
- Potešila by podpora kodeku aptX

PARAMETRE:

Akustické meniče 11 mm; frekvenčný rozsah 20 Hz – 22 kHz; citlivosť 105 dB @1 kHz/1 mW; citlivosť mikrofónu: -38 dBV @ 1 kHz/Pa; bluetooth 5.2, profily A2DP V1.3, AVRCP V1.6, HFP V1.7; batéria 65 mAh (slúchadlá), 580 mAh (puzdro); čas prehrávania 10 hodín, 8 hodín s ANC, hmotnosť 4,8 g (slúchadlo), 48,4 g (puzdro)

Cena: 149,99 EUR

Viac info: www.jbl.sk

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať