Kia v šprinte porazila Lamborghini aj Ferari

Technológie
0

Kia tvrdila, že jej plne elektrický model 585 HP EV6 GT môže v pretekoch poraziť Lamborghini a Ferrari. Aby to dokázala, postavila Kia EV6 GT proti Lamborghini Aventador SVJ v šprintových pretekoch. Kia predstavila svoje najrýchlejšie výrobné vozidlo, plne elektrický EV6 GT s výkonom až 585 koní a krútiacim momentom 740 Nm, v auguste.

Hnacie ústrojenstvo elektromobilu tvoria dva motory E-AWD (160 kW predný motor a 270 kW zadný motor), založené na platforme E-GMP spoločnosti Hyundai. Aby sa naplno prejavili výkonnostné schopnosti vozidla, Kia zaradila „driftovací režim“, ktorý optimalizuje motory, brzdy, riadenie, odpruženie atď. modelu EV6 GT do najdynamickejších jazdných nastavení.

V nezávislom teste AMCI Kia EV6 GT „prekonala v zrýchlení modely Ferrari Roma a Lamborghini Huracan Evo Spyder RWD “. No ako je to s jedným z najrýchlejších a najikonickejších vozidiel Lamborghini, aké kedy bolo vyrobené, s Aventador SVJ? Kto zvíťazí v šprinte?

Vďaka okamžitému a silnému krútiacemu momentu Kia EV6 prekonala Lamborghini Aventador hneď pri štarte. Viac koní pod kapotou (770 vs. 585) sa však nakoniec ukáže ako výhoda, pretože Lamborghini predbehne EV6 GT a prejde cieľom ako prvé. Napriek tomu to bol pôsobivý výkon výkonného elektromobilu Kia, ktorý sa na trhu objavil len pred niekoľkými mesiacmi.

Zdroj: electrek.co.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať