Futuristická elektromotorka navrhnutá výhradne umelou inteligenciou

Technológie
0

Motorka, ktorá vyzerá ako starší súrodenec štvorkolky Tesla Cyberquad, prichádza s rovnakou hranatou kovovou kapotážou, pod ktorou je umiestnená elektrická hnacia sústava Tesla. Nejde však o koncept Tesly, obrázky boli navrhnuté pomocou umelej inteligencie Midjourney Text-to-Image. Široké, agresívne telo e-motocykla je vyrobené predovšetkým z plechu. Umelá inteligencia však experimentovala aj s inými aspektmi motorky.

Žiadne dva svetlomety nevyzerajú rovnako a niektoré pneumatiky sa zdajú dosť hranaté, no výsledky jasne ukazujú, že umelá inteligencia je naozaj silný kreatívny nástroj. Obrázky vznikli vďaka najnovšej inovovanej verzii Midjourney V4, ktorá teraz umožňuje používateľom používať v textových zadaniach aj obrázky. V tomto prípade Sarang Sheth vybral niekoľko minimalistických dizajnov bicyklov a požiadal AI, aby na základe nich vytvorila obrázky „elektrického motocykla inšpirovaného Tesla Cybertruckom“.

Umelá inteligencia z väčšej časti vykonala pozoruhodnú prácu, keď pochopila hranatý dizajn Cybertrucku. Jediné, čo jej v súčasnosti chýba, je konzistentnosť. Každý obrázok totiž predstavuje „nový“ motocykel, ktorý nevyzerá celkom ako predchádzajúci koncept. Všetky však majú niekoľko vecí spoločných: sú dosť široké, s impozantnou siluetou, vďaka ktorej vyvolávajú skôr dojem superbajku než priemerného e-motocykla. Kyberpunková téma viedla umelú inteligenciu k niekoľkým zaujímavým variantom s krásnymi svetlometmi (všetky sú tvorené LED pásikmi) a niektoré koncepty majú dokonca svetelnými pásmi vybavené aj pneumatiky. 

Umelá inteligencia zjavne nerozumie technickým veciam, a preto sa mnohé koncepty nemusia zdať úplne realizovateľné, sú zamerané skôr na vizuálnu stránku. Pri niektorých obrázkoch sa zabudlo na vykreslenie opierok na nohy, niektoré sa dosť voľne pohrávajú s vnútornými komponentmi – takmer žiadny z konceptov nemá výfuk, hoci niektoré vyzerajú, že majú motor poháňaný palivom. A takmer na všetkých chýbajú spätné zrkadlá.

Koncept Tesla Cyberbike však experimentuje hlavne so svetlometmi, pričom AI sa rozhodla pre nové štýly. Všetky sú nepochybne športové a osvetlenie s LED pásmi sa zdá stále sa opakujúcou témou. Koncepty experimentujú s novými tvarmi a dizajnom delených svetlometov. 

Pri detailných záberoch vykonala AI výbornú prácu pri vykresľovaní detailov svetlometu, skleneného krytu a dokonca aj výrezov na prívod vzduchu okolo neho, a to pri zachovaní bilaterálnej symetrie. Na niektorých obrázkoch vidno aj niečo, čo vyzerá ako prídavné svetlá s reflektormi a textúrovaným sklom. A napokon pri návrhu palubnej dosky AI uprednostňuje tradičnejšie a kruhové prvky, hoci masívny dotykový displej sa zdá štandardom skôr v automobiloch Tesla.  

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať