SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Kombinácia Tesly a Porsche: Prophecy - nový koncept elektromobilu od Hyundai

Technológie
0

Nové koncepčné vozidlo Hyundai, úplne elektrický a prevažne autonómny automobil Prophecy, vyzerá spredu ako Tesla Model 3 a zozadu ako Porsche 911. Keďže ide o koncept, nemá priradené žiadne špecifikácie ani dátum výroby. Jeho cieľom je jednoducho ukázať ľuďom, akú predstavu má Hyundai o možnej budúcnosti svojich elektrických vozidiel.

Vďaka elektrickej pohonnej jednotke je podlaha auta rovná, čo vytvára priestrannejší interiér ako v Tesle. Priestor ešte zväčšuje absencia B stĺpika a otváranie predných a zadných dverí v opačných smeroch. Keďže ide o koncept autonómneho vozidla, Prophecy nemá volant. Namiesto toho sa Hyundai rozhodol pre pákové ovládače, jeden na každej strane sedadla vodiča.

Interiér je vybavený množstvom displejov a náladovým osvetlením. Na vozidle, ktoré Hyundai ukázal v lesklom, atramentovo čiernom vyhotovení, chýbajú vonkajšie bočné zrkadlá. Takisto tu nenájdete žiadne hrany, všetko je pekne zaoblené.  Koncept Prophecy mal byť predstavený na ženevskom autosalóne, ktorý však bol pre šírenie koronavírusu zrušený

Zdroj: inputmag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
elektromobill elektromobilita Hyundai auto doprava elektrina energia bateria nabijanie

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať