ACER_JUN23 ACER_JUN23 ACER_JUN23

Robotický “plavčík” bude strážiť plavcov v bazénoch

0

Izraelský AI startup Coral Detection Systems predstavil šikovný autonómny kamerový systém Manta 3000 na monitorovanie plaveckých bazénov. Utopenie v dôsledku zranenia je celosvetovo príčinou viac ako 320 000 úmrtí ročne. Iba v USA zomrie v bazénoch ročne takmer 400 ľudí. Zariadenie spoločnosti Coral môže tieto  čísla znížiť.

Manta 3000 je v podstate úplne sebestačný bazénový monitor. Po inštalovaní skúma plochu 10 × 10 metrov podvodnou kamerou pripojenou k počítačovému systému so strojovým videním a umelou inteligenciou.Umelá inteligencia zaznamená osobu vstupujúcu do bazéna a označí si ju, aby ju neskôr mohla rozpoznať. Ak sa osoba ponorí pod vodu a jej hlava zostane pod hladinou dlhšie ako 15 sekúnd, systém vydá varovanie. Ak situácia pretrváva, spustí alarm.

To dáva rodičom, plavčíkom alebo okoloidúcim osobám príležitosť zasiahnuť a čo najrýchlejšie zachrániť obeť. Okrem počiatočnej inštalácie a bežnej údržby Manta nevyžaduje nijaký zásah človeka. Je vždy zapnutá a na prevádzku využíva solárnu energiu. Môže však fungovať aj so záložnou batériou. Nie je to síce jediné riešenie s AI na zvýšenie bezpečnosti bazénov, ale s cenou pod 2500 USD určite patrí medzi najdostupnejšie.  

Zdroj: thenextweb.com.

Redakcia

Všetky autorove články
stroj robot clovek zdravie ochrana

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať