CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Koniec jednej éry Lamborghini prišiel skôr, ako sme čakali

Technológie
0

Automobily Lamborghini majú jedinečný vzhľad, výkonne motory a ohromujúci zvuk. Zdá sa však, že slávna automobilka dosiahla kľúčový bod obratu: nebude už vyrábať autá poháňané výlučne spaľovacími motormi.

Ako informovala agentúra Reuters, Lamborghini vypredalo všetky modely Huracan a Urus, čo znamená, že už nebudú existovať žiadne nové vozidlá Lamborghini, ktoré sú úplne závislé od fosílnych palív. To však neznamená, že sa automobilka úplne presunie na elektrické vozidlá. Spoločnosť plánuje pri svojich modeloch 2024 a 2025 prejsť na plug-in hybridy.

Lamborghini už v roku 2018 oznámilo svoje zámery smerujúce k elektrifikácii ponuky automobilov. Čakalo však na technológiu elektrických vozidiel, ktorá by dosiahla úroveň umožňujúcu vyrábať nové modely bez toho, aby sa ohrozila rýchlosť, a teda aj renomé značky.

Technický riaditeľ Lamborghini Rouven Mohr v rozhovore pre Auto Daily vysvetlil, ako elektrifikované automobily nezmenia to, čo spoločnosť dlho zastávala. „Niektoré z našich základných pilierov z technologického hľadiska dokonale zapadajú do elektrického sveta,“ vysvetlil Mohr. „Ak hovoríme o integrácii funkcií uhlíkových vlákien, integrácii batérie ako konštrukčnej časti, to je niečo, čo vám umožňuje oveľa viac slobody z hľadiska dizajnu v zmysle aerodynamiky.“

SAMSUNG_07M Advertisement

Mohr uviedol, že Lamborghini má veľa plánov, ako kompenzovať ukončenie používania pohonov s čisto spaľovacím motorom. Vďaka štandardu plne elektrického hnacieho ústrojenstva budú mať budúce modely Lamborghini aktívne systémy na reguláciu rýchlosti kolies, čo je technológia, ktorá nie je možná so súčasnými spaľovacími motormi.  

Zdroj: slashgear.com

Zobrazit Galériu

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať