SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Voice Swap umožňuje naklonovať si svoj hlas a súčasne chrániť ho pred kopírovaním

Bezpečnosť
0

Voice Swap je nová platforma, ktorá precízne „klonuje“ jedinečné vokálne nuansy speváka. Podľa novej firmy si vyžaduje len 25 minút spevu, prípadne osem skladieb acapella. Tie sa potom použijú na vytvorenie vášho osobného vokálneho klonu. Začiatkom tohto roka sa Drake AI a hlas The Weeknd použili na vytvorenie skladby Heart on My Sleeve. Po vygenerovaní miliónov streamov vyvolala teraz už odstránená skladba otázky týkajúce sa zákonnosti používania hlasu generovaného umelou inteligenciou. Toto spôsobilo, že priemysel sa snažil nájsť rámce na riešenie rôznych právnych a etických otázok.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Platforma Voice Swap, ktorá uznáva, že hlas umelca je jeho podpisom, jedinečnou identitou, zaisťuje ochranu tohto diela. Cieľom je otvoriť nové zdroje príjmov pre skladateľov, producentov a spolupracovníkov. Spoločnosť sa pevne postavila na ochranu práv umelcov a zabezpečenie spravodlivej kompenzácie zakaždým, keď sa použije hlas umelca. Voice Swap sa riadi zásadou netolerancie k neoprávnenému komerčnému použitiu hlasu umelca vďaka technológii určenej na sledovanie používania hlasu späť k jeho zdroju.

Výhody sú obojstranné. Producenti si môžu legálne vypočuť nápady s rôznymi hlasmi a vydať skladby po dohode s príslušnými zástupcami. A hudobníci si teraz môžu chrániť svoj vlastný hlas. Voice Swap funguje na základe modelu predplatného, ktorý umelcom poskytuje pomerný podiel na výnosoch z používania ich hlasového modelu. Platforma presadzuje transparentnosť, ponúka pravidelné účtovníctvo a zabezpečuje, aby boli umelci oprávnene odmeňovaní za ich príspevky. Voice Swap je duchovným dieťaťom DJ Fresha, majiteľa známky Breakbeat Kaos, a kanadského hudobníka Nica Pellerina.

Zdroj: attackmagazine.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať