ACER_032021 ACER_032021 ACER_032021 Advertisement

Koniec otravného dokazovania, že nie ste robot. Neviditeľná reCAPTCHA pracuje na pozadí

2

V priebehu rokov Google používal množstvo metód na rozlišovanie medzi človekom a robotmi na webe. Využíval overovanie reCAPTCHA, založené na teste CAPTCHA (Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart), pri ktorom ste museli do kontrolného formulára prepisovať zdeformované písmená alebo adresy z fotografií Street View. Pritom staršie systémy reCAPTCHA boli skutočne použité na riešenie problémov. Google totiž digitalizoval milióny kníh, ale niekedy softvér OCR ( optické rozpoznávanie znakov) nemohol rozpoznať niektoré slová. Také slová boli zaslané do systému reCAPTCHA, aby ich riešili ľudia. Neskôr stačilo už len jednoducho zaškrtnúť políčko "I'm not a robot". Najnovšie však Google urobil celý systém neviditeľným.

Nová verzia je podstatne jednoduchšia. Pracuje na pozadí, no aj tak vie rozlíšiť roboty od ľudí pomocou kombinácie strojového učenia a pokročilej analýzy používateľských návykov.  

Hoci nový systém je neviditeľný, stále bude pracovať s premennými, ako je vaša IP adresa či pohyby myšou. Google tvrdí, že jeho technológia bude „aktívne zvažovať zaobchádzanie používateľa s CAPTCHA, aby overila, či ide o človeka“. Z webov, ktoré budú používať túto novú technológiu, už čoskoro zmiznú otravné testy a nebude treba ani klikať na políčko potvrdzujúce, že nie ste robot. Bude to potrebné len vtedy, ak umelá inteligencia zaznamená niečo „podozrivé“ a nebude si istá, s kým komunikuje.

Zdroj: Arstechnica

Redakcia

Všetky autorove články
Google ReCaptcha

2 komentáre

konecne rozumnejsi clanok reakcia na: Koniec otravného dokazovania, že nie ste robot. Neviditeľná reCAPTCHA pracuje na pozadí

14.3.2017 11:03
nie ako ten co vsetko nechaval na pohyb mysy.
btw opravte si slovensku verziu recaptcha aj na tejto vasej amaterskej stranke.
pyta odomna aby som oznacil tabule s nazvami ulic namiesto oznacovania informacnych tabul.
casto sa stava ze nazvy ulic na napisoch niesu... ak teda mericania neoznacuju ulice "TAXI call (+x) yyyyzzzzaaa "
Reagovať

S rezervou ... reakcia na: Koniec otravného dokazovania, že nie ste robot. Neviditeľná reCAPTCHA pracuje na pozadí

14.3.2017 09:03
Funguje, ale nie az tak skvele. Pouzivam ju uz par tyzdnov, pocet spam komentarov sa znizil, ale ani nahodou nei je na nule ...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať