SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Kravy v Matrixe. Efektívne ale smutné

Technológie
4

Istý turecký farmár začal niektorým svojim kravám nasadzovať náhlavné súpravy na virtuálnu realitu, aby zistil, či zvieratá produkujú viac mlieka, keď si myslia, že sú vonku na peknom slnečnom poli. Prvé výsledky experimentu sú pozitívne, ale pohľad na kravu žijúcu v virtuálne realite, aby mohla produkovať viac mlieka pre ľudí, je smutný. VR kravy alias kybernetické kravy vlastní Izzet Kocak, farmár žijúci v Aksaray. Keďže jeho dobytok je počas tuhých zím uväznený vnútri, napadlo mu použiť virtuálnu realitu na oklamanie kráv, aby si mysleli, že sú vonku, a teda boli šťastné a dávali viac mlieka.

Predplatné NEXTECH 2023

Náhlavné súpravy VR boli údajne prvýkrát testované v Moskve a boli vyvinuté v spolupráci s veterinármi, aby sa zaistilo, že sú pre kravy bezpečné. Kocak doteraz používal VR zariadenia na dvoch kravách. Ich produkcia mlieka sa podľa farmára zvýšila z 22 litrov na 27 litrov denne. „Pozerajú sa na zelenú pastvinu a to ich emocionálne povzbudzuje,“ vysvetlil Kocak. „Sú tak menej vystresované.“ Chovateľ chce svoj experiment rozšíriť a plánuje kúpiť a nainštalovať ďalších 10 náhlavných súprav.

Zdroj: kotaku.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

4 komentáre

Ale to ze vlada ukradla 24 milionov euro nenapisu. Su rozkotulane po schrankovych firmach a novinari o tom mlcia reakcia na: Kravy v Matrixe. Efektívne ale smutné

23.1.2022 12:01
Ale to ze vlada ukradla 24 milionov euro nenapisu. Su rozkotulane po schrankovych firmach a novinari o tom mlcia, lebo sa boja o holy zivot, lebo by dopadli ako Kuciak. Normalne by ich ta mafia vladnuca oddelala. Nikto ani muk nesmie povedat. Sila, kde to zijeme.
Reagovať

Pripomina mi to jeden cesky film reakcia na: Kravy v Matrixe. Efektívne ale smutné

15.1.2022 17:01
Vesničko má středisková
Reagovať

na 3,14 reakcia na: Kravy v Matrixe. Efektívne ale smutné

14.1.2022 10:01
Najhoršie bude, keď budú kravám púšťať RTVS. Mohlo by to u kráv spustiť vlnu samovrážd.
Reagovať

jemu reakcia na: Kravy v Matrixe. Efektívne ale smutné

13.1.2022 21:01
dat na hlavu VR headset a ked doji nech mu to ukaze 27 litrov namiesto 22.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať