SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Solárne nabíjačky elektromobilov nepotrebujú pripojenie na elektrickú sieť

Technológie
1

Spoločnosť Beam, výrobca nabíjačiek elektromobilov nepripojených na sieť, nainštalovala svoje solárne nabíjačky už vo viac ako 100 mestách v USA, ako aj v Španielsku, Brazílii, Kanade a Karibiku. Je to veľká správa v odvetví, ktoré sa doteraz spoliehalo na nabíjačky pripojené k sieti a trvalo nainštalované. Vďaka riešeniu nezávislému od siete môže nabíjacia infraštruktúra umožniť nabíjanie elektromobilov všade tam, kde je to potrebné. Najväčším zákazníkom spoločnosti Beam je mesto New York, ktoré má teraz približne 100 takýchto nabíjačiek.

V máji 2021 dodala spoločnosť štátu Kalifornia 52 solárnych nabíjačiek (každú s kapacitou batérie 44 kWh) a solárne pole s výkonom 4,3 kW. Off-grid nabíjačky elektrických vozidiel (EV) nevyžadujú na inštaláciu žiadne stavebné alebo elektrikárske práce, takže nie je potrebné povolenie. Navyše tieto nabíjačky nie sú natrvalo nainštalované na svojom mieste, čo uľahčuje ich nasadenie na inom mieste. Off-grid nabíjačky sa môžu použiť aj po prírodných katastrofách na napájanie v odľahlých oblastiach. Možno ich rýchlo premiestniť v závislosti od toho, ako mesto potrebuje využívať infraštruktúru.

Predplatné NEXTECH 2021

Nabíjačky EV Beam nakúpilo aj americké námorníctvo. Jedna nabíjačka dokáže zabezpečiť nabitie elektromobilov na 425 km za deň. Naraz možno nabíjať až šesť vozidiel a funkcia sledovania slnka umožňuje generovať o 25 % viac energie ako v prípade pevného poľa. Nabíjačky odolajú zaplaveniu vodou do výšky 290 cm a vetru s rýchlosťou 190 km/h. Môžu byť dokonca použité ako generátory pri poruchách siete.

Zdroj: inhabitat.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

na sahare reakcia na: Solárne nabíjačky elektromobilov nepotrebujú pripojenie na elektrickú sieť

17.1.2022 22:01
jedine na sahare.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať