PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Lamax Sounder 2 / Hudba na každú príležitosť

0

Už na prvý pohľad reproduktor pôsobí robustnejšie, má valcovité pogumované telo s klasickými tyrkysovými prvkami. Telo má prispôsobené na vertikálne státie na malých gumených nožičkách. Je tak v stabilnej polohe a nemá tendenciu posúvať sa alebo zošmykovať, tak ako to býva zvykom pri horizontálnych reproduktoroch. Okrem toho si omnoho viac užijete 360-stupňový priestorový zvuk, keďže žiadna časť, z ktorej vychádza zvuk, sa nedotýka podložky.

SAMSUNG_092022 M Advertisement

Ovládanie hlasitosti sa nachádza navrchu reproduktora pod rámom a zmenu hlasitosti vykonávate pomocou otáčania, ktoré je prívetivejšie než klasické stláčanie tlačidiel. Na tele reproduktora sa ďalej nachádzajú zvyšné tlačidlá na zmenu hudobného režimu, prepínanie skladieb, on/off, prehrávanie/pozastavenie. Tlačidlá sú rovnakej farby ako okolitá guma a sú len jemne zviditeľnené vysunutím dopredu. Osobne by som preferovala, aby boli tlačidlá viditeľnejšie a stláčali sa jednoduchšie. Okrem toho sa tu nachádza aj indikačná LED dióda, ktorá má spočiatku chaotické správanie. Dokáže blikať pomaly aj rýchlo, plne svietiť, to všetko rôznymi farbami. No s reproduktorom sa naučíte rýchlo pracovať a súčasťou balenia je aj návod, ktorý v prípade potreby vysvetlí LED signalizáciu.

Čo sa týka zvuku, k dispozícii sú dva zvukové módy, konkrétne Super Bass a 3D sound. Pri režime Super Bass sa dostávajú do popredia hlboké tóny a basy a pri vysokej hlasitosti prekryjú výšky, no hudobný štýl typu Drum and Bass si pri tomto móde určite užijete. 3D režim ponúka skutočne priestorový zvuk, ktorý by som odporúčala nielen na počúvanie hudby, ale aj pozeranie filmov alebo hranie hier. Maximálna hlasitosť, ktorú ponúka tento model, rozozvučí nielen celý byt, ale aj susedia si prídu na svoje.

Na spárovanie dvoch reproduktorov do stereofónnej zostavy viete použiť funkciu TWS. Keďže tento model disponuje ochranou IP67, vydrží vo vode po dobu 30 minút, a tak sa pri vonkajších oslavách nemusíte obávať, že by sa poškodil. No pokiaľ by ste s ním chceli zájsť na letnú bazénovú párty, mali by ste zvoliť skôr reproduktor s vyšším stupňom ochrany.

Drobná nevýhoda je väčšia hmotnosť, ktorá môže prekážať, ak chcete vziať reproduktor na cesty. Ak vás omrzí počúvanie pesničiek z mobilu, máte možnosť k reproduktoru pripojiť kartu microSD, aj keď v dobe Spotify a iných streamovacích služieb nie je tento konektor až taký potrebný, no stále určite nájde svojich fanúšikov.

Tento model má v sebe batériu s kapacitou 4000 mAh, ktorá postačí na 12-hodinové hranie pri priemernej hlasitosti. Pri hlasitosti 90 – 100 % reproduktor vydrží nabitý 4-5 hodín.

Skvelý zvuk, porovnateľný s reproduktormi vo vyššej cenovej relácii, dlhá výdrž batérie a dosah až 15 metrov robia z tohto modelu skvelého spoločníka na každú príležitosť.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Bluetooth 5.0, hudobné režimy, kvalitný zvuk, USB-C
- Nič podstatné

PARAMETRE:

 Philips Fidelio X3, skreslenie < 0,1 % THD, membrána LMC, priemer meniča: 50 mm, citlivosť: 100 dB pri 1 mW, maximálny príkon: 500 mW, impedancia: 30 ohmov, frekvenčný rozsah: 5 – 40 000 Hz, typ ­magnetu: neodýmový, akustický systém: otvorený, typ: dynamický, hmotnosť: 0,38 kg

HODNOTENIE: 9/10


                                         

Zobrazit Galériu

Romana Jamrichová

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať