SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Lenovo ™ predstavuje svoje najinteligentnejšie spotrebiteľské počítače

Tlačové správy
0

Od telefónov až po inteligentné domácnosti sa technológia stáva bezpečnejšou, inteligentnejšou, osobnejšou a pôsobivou. Rozpoznávanie tváre a senzory biometrickej autentifikácie, zábava na cestách ako v kine, rozpoznávanie hlasu na aktiváciu viacerých virtuálnych asistentov, ktorí spolupracujú, to všetko je teraz možné. Tieto vylepšenia sú poháňané meniacimi sa potrebami ľudí, ako je túžba po bezpečnosti a súkromí bez obetovania vlastného pohodlia, alebo pohlcujúca zábava a zároveň prenosnosť.

Počítače postupne kráčajú rovnakým smerom. Umelá inteligencia (AI) spojená s pokročilými technológiami zvuku a displeja vytvárajú novú a doteraz najinteligentnejšiu generáciu počítačov Lenovo Yoga. Či už ste digitálny nomád, obchodný profesionál, tvorca digitálneho obsahu alebo dizajnér, uvidíte ako vám tieto technológie v nových produktoch Yoga S940, Yoga A940, Yoga C730 s AMOLED a Yoga myši s laserovým prezentérom, môžu pomôcť urobiť veci oveľa rýchlejšie a uľahčiť vám život.

Štíhla a Inteligentnejšia Yoga S940

So vzrastajúcou integráciou práce a života, prácou na cestách a skrátenými úväzkami, sa video hovory a konferenčné hovory môžu uskutočniť kedykoľvek a kdekoľvek – niekedy v prostrediach, ktoré nie sú veľmi ideálne, či už sa jedná o hlučnú kaviareň alebo preplnené co-workingové centrum. Čo ak vám váš laptop môže pomôcť vyriešiť túto situáciu, keď očakávate ďalší videohovor so svojim šéfom? Nový ultra-tenký notebook Yoga S940 to nielenže zvládne, ale dokáže ešte oveľa viac. Jeho nové voliteľné AI funkcie¹ dokážu automaticky odfiltrovať väčšinu okolitého šumu a rozptýliť rušivé pozadie počas videohovorov, takže zvuky ako štekanie vášho psa alebo trúbenie susedovho auta nemusia opäť narušovať videohovory s kolegami, priateľmi alebo rodinou.

Kempujete v co-workingovom priestore a potrebujete si dať prestávku na kávu? V momente, keď odvrátite hlavu od obrazovky počítača, AI snímače na Yoga S9401 dokážu odhaliť vašu neprítomnosť a automaticky uzamknúť displej na ochranu vašich dát pred nechcenými pohľadmi. Dokáže taktiež odhaliť a upozorniť vás, keď vašu prácu na obrazovke sleduje cez vaše rameno zvedavý sused. Okrem pridaných výhod extra bezpečnosti a súkromia, ponúka Yoga S940 možnosť AI snímača pozornosti Glance od spoločnosti Mirametrix®, vrátane snímania tváre, očí a pohľadu, ktoré môžu dopomôcť k zvýšeniu vašej produktivity. Snap Window vám umožní pozrieť sa z hlavného displeja počítača na druhú obrazovku a takto plynule a intuitívne presunúť otvorené okná a obsah do kontextu (na základe vašej pozornosti, zámeru a zamerania) na pripojený externý monitor. To všetko je súčasťou celej sady funkcií podporovaných systémom Lenovo Smart Assist AI, ktorá sú k dispozícii na novom systéme Yoga S940.1

Technológia Lenovo Smart Assist navyše zahŕňa prihlásenie do počítača bez použitia rúk prostredníctvom zabudovanej infračervenej (IR) kamery a systému Windows Hello ™ pre dodatočnú úroveň bezpečnosti a pohodlia, hlasovú identifikáciu, pre možnosť komunikácie s Alexou® od Amazonu® alebo s Cortanou® zod Microsoftu® cez celú miestnosť.2 Je tu tiež nová funkcia simultánneho prepisu a prekladu jazyka tak, aby všetky slová hovorené v angličtine alebo mandarínskej čínštine mohli byť automaticky napísané a preložené.3 Yoga S940 sa stáva čoraz múdrejšia, pretože je schopná sa poučiť z vašich modelov používania a optimalizovať tak svoju výkonnosť. Môže sa naučiť automaticky nastaviť svoje nastavenia napájania pre dlhodobejšiu výdrž, tak aby ste využili každú kvapku energie z 15 hodín batérie vo FHD rozlíšení.4

A tu to nekončí. Len 1,2 kg ľahké a 12,2 mm tenká,5 ultra tenká a prenosná Yoga S940 má Windows ® 10, procesory  Intel ® Core ™, pamäť až do 16 GB LPDDR3 a až 1TB PCIe SSD úložisko6 pre silný výkon, ktorý pri svojej práci očakávate.

Alebo zažite svoj seriálový maratón na voliteľnom 4K HDR displeji so špičkový jasom až 500 nitov, Dolby Vision ® a Dolby Atmos ® reproduktorový systém s inteligentnými audio zosilňovačmi pre kvalitné zážitky ako z kina.

Yoga S940 je prvý notebook na svete s obrysovým sklom, ktoré obopína hrany – čím sa redukuje vzhľad jeho dostatočne tenkých rámov pre efektívný dizajn. 7

Buďte kreatívny na výkonnej Yoga A940  

Pre umelcov a dizajnérov nie je nič lepšie ako skicovanie s ceruzkou na papieri, však? Nový all-in-one desktop Yoga A940 je tu, aby toto presvedčenie zmenila. Vytvorený pre tvorcov digitálneho obsahu, Yoga A940 s Windows 10 je výkonné kreatívne plátno s veľkým 27-palcovým voliteľným 4K IPS dotykovým displejom s Dolby Vision, ktorá prináša zážitok do života prostredníctvom veľmi živého obrazu. Je vybavený otočným závesom, ktorý umožňuje naklonenie displeja do pohodlného 25-stupňového režimu kreslenia, pre mimoriadnu flexibilitu a stabilitu pri kreslení, skicovaní alebo komentovaní s digitálnym perom.

Myš a digitálne pero sú pohodlnými spôsobmi vkladania informácií do počítača jednou rukou. Ale nebolo by to ešte rýchlejšie a produktívnejšie, ak by bolo možné robiť viacero vecí naraz s oboma rukami? Predstavujeme zariadenie Lenovo Precision Dial, ovládač ktorý je špeciálne navrhnutý pre dizajnérov, fotografov a kameramanov, ktorí potrebujú robiť presnejšie výbery a úpravy obsahu. Koliesko môže byť umiestnený na ľavej alebo pravej strane prístroja Yoga A940, v závislosti od vašich preferencií.

Jednoducho prejdite na možnosť Lenovo Precision Dial, aby ste jednou rukou hladko vybrali alebo upravili funkcie, ako je zdvih kefy, veľkosť špičky, prekrývanie a prietok bez toho, aby ste museli položiť digitálne pero. Koliesko je v súčasnosti optimalizované pre aplikácie Adobe® Illustrator®, Photoshop®, Lightroom®8 a Microsoft Word, Excel® a PowerPoint®.

Radi by ste si pozreli video, na ktorom ste pracovali? Vychutnajte si ho na širokouhlom 4K displeji s ohromujúcim jasom, kontrastom, farbou a detailom, ktoré sú podporené  zvukovým systémom Dolby Atmos pre bohatý, pohyblivý zvuk cez vyladené reproduktory navrhnuté spoločnosťou Dolby®. Okrem zabudovaných predných reproduktorov, ponúka Yoga A940 aj druhú sadu reproduktorov pod rotujúcim displejom, čím zabezpečuje výkonný zvuk aj v režime tvorby. Model Yoga A940 je taktiež dodávaný s radom funkcií podporujúcich AI technológiu Lenovo Smart Assist1 pre vyššiu produktivitu a súkromie. S až 8.generáciou procesorov Intel Gen Core i7, samostatnou grafickou kartou AMD® Radeon ™ RX 560, 32 GB pamäťou DDR4 a až 512 GB PCIe SSD alebo až 2 TB SATA HDD,6  Yoga A940 ideálnym stredobodom pre tvorcov pracujúcich doma, ale aj v kancelárii.

Pozrite sa na odlišnosť Yogy C730 s AMOLED

S vzostupom vizuálnej kultúry, kde dominujú videá, infografika a obrázky, nie je divu, že ľudia dávajú prednosť tomu, aby ich zábava bola vizuálne pohlcujúca. Vybavená reproduktormi JBL® a Dolby Atmos, ktorý poskytuje dokonalý zvuk cez ľubovoľný pár kompatibilných slúchadiel, 15-palcový konvertibilný notebook 2v1 Yoga C730 dostane vylepšenie až po 4K AMOLED displej. AMOLED prináša oveľa živšie zážitky z pozerania s neuveriteľným stupňom farebnej jasnosti a kontrastu pre vyššiu kvalitu rozlíšenia. Taktiež vydáva menej škodlivého modrého svetla - čo nezaťažuje oči a poskytuje úžasnú kvalitu obrazu. Prenosný a výkonný Yoga C730 je vybavený 8. generáciou procesorov Intel Core i7, Windows Ink ™ pre digitálne pero, systémom Windows Hello pre okamžité prihlásenie a inteligentný komfort digitálnych asistentiek.2

Stačí otočiť a zamieriť s myšou Yoga s laserovým prezentérom

Dnešní profesionáli majú pri behaní z jedného mítingu na druhý viac ako dosť vecí, ktoré musia so sebou prenášať – od vlastných notebookov, telefónov, nabíjačiek a ďalších. Vďaka uvedomeniu si týchto používateľských ťažkostí, sme zjednotili dve kusy príslušenstva do jedného a vytvorili najnovšiu generáciu Yoga myši s laserovým prezentérom. S iba jedným otočením sa zmení z ergonomickej myši s až 1,600 DPI  senzorom pre vysoko precízne sledovanie na každom povrchu, na plochý, plne funkčný laserový prezentér (a naopak). S najnovšou myšou Yoga v rukách už nezažijete žiadne ďalšie tápanie s množstvom zariadení pri vašej ďalšej prezentácií.

Poháňaná umelou inteligencoiu, vyspelými audiovizuálnymi technológiami a ďalšími, ďalšia generácia produktov Lenovo Yoga je tu, aby poskytla viac bezpečnosti, inteligencie a viac osobnejšie a pôsobivejšie zážitky.

Objavte viac na www.lenovo.com/CES A www.Lenovo.com/Yoga.

CES 2019 Press kit s obrázkami a kompletné špecifikácie sú k dispozícii tu.

Pozrite si video o produkte pre viac informácií:

Ceny a dostupnosť9

  • Lenovo Yoga S940 bude začínať na cene 1,699 € a dostupnosť sa očakáva od júna 2019. 9
  • Lenovo Yoga A940 bude dostupný od konca marca 2019. Cena zatiaľ nie je dostupná. 9
  • 15-palcový Lenovo Yoga C730 s AMOLED zatiaľ nemá zverejnenú cenu a dátum uvedenia. 9
  • Lenovo Yoga myš s laserovým prezentérom bude dostupná od júna 2019. Cena zatiaľ nie je dostupná.9

 

1  Funkcie Lenovo Smart Assist funkcie sa očakávajú, že budú k dispozícii od mája 2019. Užívatelia budú automaticky vyzvaní prostredníctvom Lenovo Vantage pre prístup k týmto funkciám. Funkcie sa budú líšiť podľa jednotlivých produktov.
2 Cortana je prístupná cez Windows 10 štart menu a Alexa pre PC je prístupná cez Lenovo Vantage počas počiatočného nastavenia. Obe prichádzajú so širokospektrálnym dosahom rozpoznávania hlasu, s odporúčaným využitím až do 4 metrov v prípade Cortany, a až 2,74 metrov v prípade Alexy. Alexa je k dispozícii na vybraných Lenovo zariadeniach v USA, Veľkej Británií a Nemecku
3 Očakáva sa, že táto funkcia bude k dispozícii od mája 2019. Ďalšie jazyky budú pridané postupom času.
4 Všetky tvrdenia o výdrži batérie sú približné a založené na výsledkoch testov pomocou MobileMark 2014 1,5 test životnosti batérie. Skutočné výsledky sa môžu líšiť a závisia od mnohých faktorov vrátane konfigurácie a používania produktu, softvéru, prevádzkových podmienok, funkcií bezdrôtového pripojenia, nastavenia správy napájania, jasu obrazovky a ďalších faktorov. Maximálna kapacita batérie sa prirodzene zníži s časom a použitím. Ďalšie podrobnosti nájdete v https://bapco.com/products/mobilemark-2014/.
5 Na jeho najhrubšom mieste
6 Skutočná dostupná kapacita je menšia a mení sa v dôsledku mnohých faktorov, vrátane formátovania, rozdeľovania a operačného systému atď., ktoré využívajú časť tejto kapacity. Dostupná kapacita sa môže zmeniť pomocou aktualizácií softvéru.
7 Na základe výskumu vykonávaného spoločnosťou Lenovo v decembri 1, 2018 z PC predané hlavnými dodávateľmi výrobcov počítačov  > 1 000 000 jednotiek po celom svete ročne.
8 30-dňová bezplatná skúšobná verzia aplikácie Adobe Photoshop a Lightroom je k dispozícii na Yoga A940. Dostupnosť bezplatnej skúšobnej verzie sa bude líšiť od trhu a nezahŕňa Čínu.

9 Ceny nezahŕňajú daň, lodnú dopravu alebo opcie a podliehajú zmenám bez predchádzajúceho upozornenia; platia ďalšie zmluvné podmienky. Ceny predajcov sa môžu líšiť. Dostupnosť sa môže líšiť v závislosti od geografie a produkty môžu byť dostupné len na vybraných trhoch. Všetky ponuky sú predmetom dostupnosti. Spoločnosť Lenovo si vyhradzuje právo kedykoľvek bez predchádzajúceho upozornenia zmeniť ponuky produktov, funkcie a špecifikácie.

Zobrazit Galériu

Lenovo

Všetky autorove články
Lenovo PC pocitace

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať