SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Lenovo™ spája používateľov s realitou dnešných inteligentných zariadení

Tlačové správy
0
  • Zažite rozšírenú a virtuálnu realitu ako nikdy predtým s obsahom Star Wars od spoločnosti Disney a hrami od spoločnosti Microsoft na headsetoch Lenovo Mirage™ AR a Lenovo Explorer
  • Spoznajte nové Moto X4 a zažite Amazon Alexa bez toho, aby ste ich najprv museli odomknúť
  • Skombinujte prenosnosť a pohodlie tabletových PC s výhodami osobného asistenta v jednom užitočnom zariadení - Tab 4 Home Assistant
  • Sledujte premenu notebooku s Yoga™ 920 vďaka inteligentným technológiám, zahŕňajúcimi aktívnu podporu pera, rozpoznávanie hlasu Cortana® rozšírené o širokospektrálne mikrofóny a biometrické overenie totožnosti

Lenovo predstavilo päť nových inteligentných zariadení, ktoré demonštrujú silu a potenciál dnešnej inteligentnej technológie – používajú pri tom umelú inteligenciu (AI), odhaľujú inteligentné funkcie a prinášajú rozšírenú (AR) a virtuálnu realitu (VR).

Tieto cenovo dostupné zariadenia robia transformačnú technológiu dostupnú pre väčšinové publikum a prekračujú konvencie a hranice zaužívaných kategórií. Mirage AR headset, Explorer Mixed Reality headset, smartfón Moto X, Tab 4 Home Assistant a konvertibilný notebook Yoga 920 s modelmi zo špeciálnej edície prinášajú neporovnateľné množstvo spôsobov, ako si užiť viac personalizované používanie týchto zariadení. Naviac, nový konvertibilný 12-palcový Yoga 720, odpojiteľný Miix 520 Windows® 10 a monitor ThinkVision P27u rozširujú líniu počítačovo príbuzných zariadení Lenovo o ďalšie možnosti.

Star Wars: Jedi Challenges
Informáciu o tomto fantastickom produkte môžete nájsť na tomto odkaze.

Zažite zmiešanú realitu - Lenovo Explorer
Náš otvorený prístup k partnerstvám, tvorba zariadení kombinujúcich nové zážitky a prelomový obsah nás odlišujú od ostatných výrobcov, a myslíme, že tento prístup nás vedie k lepšiemu a prelomovému zážitku. Spolu so spoločnosťou Microsoft budujeme odlišný druh VR sveta s Lenovo Explorer Mixed Reality headset s viac ako 100 hernými titulmi pripravenými pre VR. Lenovo Explorer sme navrhli ako prirodzené a cenovo dostupné rozšírenie vášho PC. Môžete používať balík Microsoft Office, prehliadať web alebo sledovať programy v prostredí virtuálnej domácej kancelárie, hrať hry vo virtuálnej realite, preskúmať a objavovať okolie cez holo-tours, rozšíriť zážitok zo sledovania 3D videa alebo 360-stupňových a 4K videí. Nastavenie trvá len pár minút po pripojení kábla do vášho PC.

Digitálny hlasový asistent prichádza expresne do mobilov -  Nové moto X4
Je opäť čas povedať hello moto X. Štvrtá generácia moto X má inteligentnejšiu kameru, ktorá dokáže viac ako klasický fotoaparát. Funkcia Landmark Detection robí z moto X4 kamery vaše oko do sveta – stačí zamieriť objektív na objekt, a tá sa spýta, či sa chcete dozvedieť niečo o objekte, ktorý vidíte. Alebo ozvláštnite svoje selfie s funkciou rozšírenej reality (AR), ktorá vám k vašim fotkám a videám dovolí pridať vrstvu s animáciami. Najnovší moto X4 je tiež prvý smartfón Motorola, ktorý podporuje Amazon Alexa, jednu z ďalších možností pri výbere digitálneho mobilného asistenta.1 Zažite Amazon Alexa integrovanú priamo do moto X4 – dokonca aj bez potreby odomknutia. Nech sa už nachádzate  v hoteli, u kamaráta, alebo ste len vonku, funkcie a výhody Alexa sú stále s vami. Nové moto X4: transformujúca smartfónová inteligencia.

Transformujte svoj tablet – Lenovo Home Assistant Pack
Vďaka Alexa budú inteligentnejšie aj ostatné zariadenia a ako prvú ju prinášame na naše tablety. Rodinne orientovaná séria Tab 4 sa tak vďaka Home Assistant Pack poháňaným Alexou stáva ešte viac všestranná. Použite svoj hlas na získanie správ, počasia alebo informácii z kalendára a všetko si to pozrite na displeji Tab 4. So svojím hlasom však môžete robiť ešte viac. Použite ho na online nakupovanie, počúvanie hudby alebo ovládajte svoju inteligentnú domácnosť. Použitím displejových kariet na 10-palcovej alebo 8-palcovej obrazovke môžete zistiť, čo prehľadávate. Všetko, čo potrebujete urobiť, je opýtať sa. Home Assistant Pack doplní Tab 4 o aplikáciu Home Assistant, silný, trojwattový reproduktor so širokospektrálnym rozpoznaním hlasu a dvoma mikrofónmi, takže môžete vyhľadávať rozprávaním a počúvať výsledky až do 3 metrov z každého smeru. Ak si chcete užiť tento druh personalizácie, vložte svoj Tab 4 do Home Assistant Pack, sledujte, ako sa zmení rozhranie obrazovky na Home Assistant Interface a ste pripravení na používanie. Pri váhe 320 gramov s vami tento ľahký tablet pôjde kdekoľvek. S voliteľným Kid’s Pack a Productivity Pack, vám Tab 4 dovolí urobiť oveľa viac s jedným zariadením. Okrem možnosti transformácie na inteligentného asistenta, Tab 4 tiež ponúka Kid’s Pack pre 2v1 a detský tablet a Productivity Pack pre väčšiu efektivitu.

Prispôsobenie PC s Perom, Hlasom & Biometrickými údajmi na Yoga 920
Skratka PC už dlhšie neznamená len osobný počítač, ktorý je charakterizovaný interakciou, ktorá sa odohráva v jednosmernej výmene údajov medzi používateľom a zariadením. PC dnes znamená prispôsobenie a personalizovanie svojho zariadenia, a zároveň umelú inteligenciu, ktorá si kontextovo uvedomuje, kde sa nachádzate. S touto schopnosťou môže vaše zariadenie predvídať vaše potreby a rôznymi spôsobmi s vami spolupracovať. Konvertibilný notebook Yoga 920 posúva ďalej cestu k inteligentnejšiemu notebooku s novými funkciami, ako sú inteligentné pero, rozpoznávanie hlasu zo vzdialenosti2, možnosti zmiešanej reality, biometrická bezpečnosť a ďalšie nástroje.

Keďže väčšina z nás chce stále pri tvorení používať klávesnicu alebo pero, Yoga 920 ponúka voliteľné Lenovo Active Pen 2 s Windows Ink™, ktoré podporuje 4 096 úrovní citlivosti pera na kreslenie a robenie poznámok bez rozoznateľného oneskorenia. Navyše, rozpoznávanie hlasu, charakteristická technológia smartfónov a inteligentných reproduktorov, prichádza vďaka Cortana aj do tabletu a notebooku v jednom. Yoga 920 teraz rozpoznáva aj hlasové pokyny v pohotovostnom režime, a to až do vzdialenosti 4 metrov2, takže môžete pridávať položky do nákupného košíka, poslať email, prehľadávať web, sledovať zásielky, spúšťať aplikácie a ďalšie. Cortana dokonca používa umelú inteligenciu, aby sa učila od svojich používateľov, takže Yoga 920 je po čase inteligentnejšia. Spája v sebe silu poslednej, ôsmej generácie Intel® ™ Quad Core™ i7 procesora spolu s Windows® 10 a takmer bezokrajovej 4K IPS dotykovej obrazovky v 13,9-palcovom rámiku. Pri váhe iba 1,37 kg je možné tento konvertibilný prístroj skladať štyrmi spôsobmi a možno ho ohýbať v uhle 360° z notebooku na tablet.  

Navyše, Yoga 920 prichádza v limitovanej edícií s ochranným krytom Gorilla® Glass. Yoga 920 Vibes pozostáva z vizuálne príťažlivého dizajnu s motívom Star Wars Special Edition Yoga 920 Rebel Alliance a Star Wars Special Edition Yoga 920 Galactic Empire4.

Používatelia, ktorí chcú obsah svojho notebooku zobrazovať na väčšej obrazovke, ho môžu spárovať s novým monitorom ThinkVision P27u. Má 4K bezokrajový displej, profesionálne podanie celého farebného spektra a vysokú rýchlosť odozvy, s pohodlím pripojenia USB Type-C a flexibilitou plne funkčného stojana, ktorý podporuje možnosť pridania voliteľného soundbaru.

Ďalej uvádzame 12-palcový Yoga 720, náš doteraz najprenosnejší a kompaktný Yoga 720 s hrúbkou 1,6 centimetra a hmotnosťou 1 146 gramov. Prichádza vo výbave s voliteľným perom Active Pen, čítačkou odtlačkov prstov a digitálnym asistentom Cortana. Odpojiteľný Miix 520 s Windows 10 prináša mobilným používateľom intuitívne možnosti, ako si vytvoriť obsah, alebo sa ponoriť do zábavy s digitálnym perom Lenovo a voliteľnou WorldView kamerou pre 3D zobrazovanie.

Cena a dostupnosť
Moto X4 bude na Slovensku dostupné začiatkom októbra za odporúčanú cenu 429 € s DPH u autorizovaných predajcov spoločnosti Lenovo.
Yoga 920 Glass bude na Slovensku dostupná v októbri  za odporúčanú cenu 2 049 € s DPH u autorizovaných predajcov spoločnosti Lenovo.

Pre viac informácií navštívte http://news.lenovo.com/IFA2017.

 

1 Amazon Alexa je dostupná na trhoch, kde je dostupná služba Alexa od Amazonu. Ide o USA, Nemecko a Veľkú Britániu.
2 Cortana so širokospektrálnou technológiou na rozpoznávanie hlasu funguje do vzdialenosti 4 metrov a pre funkčnosť v pohotovostnom móde vyžaduje Windows 10 Fall Creators Update, ktorý bude automaticky k dispozícií od 17. októbra 2017.
3 Zmiešaná realita vyžaduje Windows 10 Fall Creators Update, ktorý bude automaticky k dispozícií od 17. októbra 2017. Taktiež sa vyžaduje kúpa Lenovo Explorer headset pre Windows Mixed Reality a Type-C a HDMI kompatibilný kábel.
4 Dizajn a farebné možnosti krytov sa môžu líšiť od miesta predaja a môžu byť dostupné len na vybraných trhoch.

Zobrazit Galériu

SKPR Strategies, s.r.o.

Všetky autorove články
Lenovo

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať