SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Lenovo predstavilo celý rad noviniek

0

Spoločnosť Lenovo dnes predstavila viacero zaujímavých noviniek. Nové notebooky ThinkBook, poháňané procesormi Intel alebo AMD, ponúkajú teraz viac možností pre zákazníkov z malých a stredných podnikov vďaka 13, 14 a 15-palcovému vyhotoveniu vrátane nového modelu 2-v-1 Yoga. V štýlovom rade ThinkBook predstavuje druhú generáciu modelu ThinkBook 13s GEN 2i. Prístroj je spolu vyvinutý so spoločnosťou Intel a je postavený tak, aby spĺňal požiadavky na novú platformu Evo s 11. generáciou procesorov Intel Core.

Voliteľne dotykový displej typu IPS má uhlopriečku 13,3", pomer strán 16:10 a rozlíšenie 2,5K. Je zasadený v tenkom rámčeku a zvláda farebný gamut s rozsahom 100 % farebného priestoru sRGB. Vo výbave je rýchla dvojkanálová pamäť LPDDR4x RAM, ktorá môže pracovať až s frekvenciou 4267 MHz. Ako úložisko slúži PCIe Gen4 SSD. Prístroj podporuje najnovšie rozhrania ako Thunderbolt 4 a Wi-Fi 6. O dlhú výdrž sa postará batéria s kapacitou 56 Wh.

Nový konvertibilný ThinkBook 14s Yoga i má priamo v tele vstavané pero Smart Pen, ktoré je stále zosynchronizované s notebookom a pri jeho vytiahnutí sa automaticky spustí aplikácia poznámky. Ak ste prihlásení vo Windows, pri vytiahnutí pera sa automaticky spustí aplikácia Windows ink.

Nový ThinkBook 15 GEN 2i prináša zaujímavú vychytávku s bluetoothovými slúchadlami, ktoré sú integrované priamo do tela prístroja a umiestnené v špeciálnom šuplíku. Ten slúži na ich uloženie a zároveň nabíjanie. Slúchadlá sa po uložení do šuplíka automaticky vypnú a začnú nabíjať, po vytiahnutí sú automaticky pripojené k notebooku. Notebook je určený predovšetkým na prácu, a tak ponúka rôzne kombinácie výbavy. Môže byť vybavený kombináciu pevného disku a disku SSD, dvojicou diskov SSD alebo diskom SSD a spomínanými bluetoothovými slúchadlami. Tie majú svoj šuplík umiestnený v šachte určenej na jeden z diskov SSD. Notebook má bohatú konektivitu. Nájdete tu rozhrania Thunderbolt 4, USB-C USB-A, HDMI, RJ-45 a Wi-Fi 6. Nový pohotovostný režim umožňuje, aby bol váš počítač pripravený okamžite na prácu, takže e-maily sťahuje aj pri zatvorenom kryte.

Novinkou je tlačidlo podpory, ktoré umožňuje používateľom spojiť sa s podporou Lenovo jeho stlačením, pričom podpore sa automaticky odošlú informácie o zariadení, ako je konfigurácia a sériové číslo.

Lenovo oznámilo aj široké portfólio notebookov ThinkBook, poháňaných procesormi Intel Core 11. generácie alebo procesormi AMD Ryzen 4000 a aktualizovaným procesorom ThinkPad E určeným pre SMB. Nájdete tu modely ako:

• ThinkBook 15p i: vysokovýkonný notebook s grafikou NVIDIA® GTX 1650Ti a certifikovaným displejom X-Rite Pantone®

• ThinkBook 15 Gen 2 AMD: notebook poháňaný mobilným procesorom AMD Ryzen™ 4000

• ThinkBook 14 Gen 2: 14-palcový notebook poháňaný procesormi Intel® alebo AMD

• ThinkBook 14s Gen 2: tenký a ľahký 14-palcový notebook poháňaný procesormi Intel® alebo AMD bude v ponuke na vybraných trhoch

• ThinkBook 13s Gen 2 AMD: ľahučký notebook poháňaný mobilným procesorom AMD Ryzen™ 4000

• ThinkPad E14 a E15 Gen 2: procesory Intel® Core™ 11. generácie s vlastnosťami ThinkPadov

Výrobca takisto predstavil dvojicu špeciálnych produktov, unikátny skladací notebook ThinkPad X1 Fold a aj nový ThinkPad X1 Nano.

ThinkPad X1 Fold je zariadenie na pomedzí notebooku a tabletu. Ako vôbec prvý notebook na svete ponúka flexibilný skladací displej uhlopriečkou 13,3". Panel je typu OLED a ide o prvý ohybný displej v takejto veľkosti na trhu. Má rozlíšenie 2048*1536 bodov, svietivosť 300 Nnitov a pomer strán 4:3.  Prístroj umožňuje prácu v rozloženej podobe v režime tabletu s voliteľným dotykovým perom Lenovo Mod Active Pen, ktoré má výdrž až dve hodiny a nabíja sa pomocou adaptéra USB-C. V tomto režime možno magneticky k prístroju pripojiť aj bezdrôtovú bluetoothovú klávesnicu, ktorá je voliteľnou výbavou, a pracovať na celej ploche displeja ako s 13,3" notebookom. Pri práci v teréne možno využiť pootvorený prístroj, kde môže byť na spodnej strane zobrazená klávesnica, a pracovať s ním ako s mininotebookom bez ďalších prídavných zariadení.

Zaujímavé je, že prídavná klávesnica má bezdrôtové nabíjanie a možno ju nabiť priamo z notebooku. Napriek tomu, že ide o pomerne malé zariadenie, je poháňané procesorom Intel Core i5 s technológiou Intel hybrid a aktívnym chladením a môže využívať operačný systém až Windows 10 Pro. Vo výbave je 8GB LLPDDR 4x s frekvenciou 4267 MHz, až 1 TB PCIe-NVMe M.2 SSD. Kamera má rozlíšenie 5 Mpx HD RGB a je doplnená IR kamerou. Konektivitu zabezpečuje najnovší variant Wi-Fi 6 a voliteľná je podpora 5G sietí. K dispozícii je aj dvojica portov USB-C. Vstavaná batéria s kapacitou 50 Wh udrží zariadenie pri živote až 11 hodín. Prístroj bude dostupný v novembri 2020 cenou 4000 eur s DPH.

Nový ThinkPad X1 Nano je svojou hmotnosťou iba 907 g najľahším členom rodiny ThinkPad. Je vybavený procesormi Intel Core i7 11. generácie s grafikou Intel Iris Xe a ponúka tie najlepšie procesory pre tenké a ľahké notebooky. Thunderbolt 4 poskytuje rýchle pripojenie pomocou jediného kábla na napájanie monitorov, úložiska a mnohých ďalších externých zariadení. X1 Nano je takisto prvý ThinkPad, ktorý obsahuje aktualizovanú súpravu umelej inteligencie a biometrických bezpečnostných funkcií ThinkShield od nového rozpoznávania hlasu a detekcie ľudskej prítomnosti, ktoré umožňujú prihlásenie bez dotyku a uzamknutie zariadenia, keď používateľ odíde, až po známu funkciu Match on Chip, čítačku odtlačkov prstov.

Prístroj možno predinštalovať pomocou operačného systému Windows 10 Pro alebo Ubuntu Linux OS a obsahuje voliteľné 5G pripojenie. Trinásťpalcový displej Dolby Vision 2K s pomerom strán 16:10 ponúka zobrazenia s farebným gamutom v rozsahu 100 % sRGB. Voliteľne je k dispozícii aj dotykový displej. Systém obsahuje štyri reproduktory s podporou Dolby Atmos a v kombinácii so štyrmi 360-stupňovými mikrofónmi zaisťuje, že budete znieť hlasno a čisto pri hlasových hovoroch a videohovoroch. ThinkPad X1 Nano bude dostupný v 1. štvrťroku 2021, cenu zatiaľ výrobca neoznámil.

Lenovo predstavilo aj nový monitor ThinkVision T27hv-20 USB-C Hub s inovatívnymi ovládacím centrom Lenovo Display Control Center - ThinkColor. Displej s veľkosťou 27-palcov je navrhnutý tak, aby spĺňal požiadavky hybridného pracovného modelu, je vybavený webovou kamerou 1080p IR/RGB, mikrofónom potláčajúcim hluk a integrovanými reproduktormi. Ochranu vašich dát zabezpečuje okrem iného funkcia Smart Guard, ktorá rozostrí obrazovku v momente, ako odvrátite pohľad alebo vstanete od monitora, prípadne keď kamera zaregistruje, že vám niekto nazerá cez plece. Funkcia Smart Energy vypne obrazovku, len čo zachytí, že ste sa vzdialili od stola, čím šetrí energiu a chráni dáta. Monitor ThinkVision T27hv-20 má 27 palcov a je špeciálne navrhnutý tak, aby ponúkal jednokáblové pripojenie cez USB-C, disponuje aj funkciami na konferenčné hovory. Displej je zasadený do ergonomického stojana, ktorý sa dá nadvihovať, nakláňať a otáčať a je vybavený 1080p IRRGB kamerou s prispôsobiteľným uhlom snímania, ktorá ponúka ochrannú krytku. Dva mikrofóny s potlačením šumu, ktoré sú súčasťou mechanizmu fotoaparátu, umožňujú snímanie čistého hlasu. Ak potrebujete súkromie, monitor obsahuje audioport a praktický háčik na slúchadlá.

Monitor má byť dostupný od januára 2021, cena zatiaľ nebola oznámená.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať