SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Lietadlo na solárny pohon otvára novú éru cestovania s nulovými emisiami

Technológie
1

Zdá sa, že vďaka koncepčnému lietadlu Falcon Solar je bezuhlíkový let doslova na obzore. Lietadlo s jedinečne navrhnutým telom, ktoré navyše pomáha pri vznášaní a umožňuje navigovanie po oblohe, využíva neobmedzený potenciál solárnej energie. Tento koncept sa odchyľuje od konvenčného dizajnu lietadiel a inšpiruje sa letom dravých vtákov.

Falcon Solar minimalizuje potrebu ťažkopádnych batérií a využíva slnečnú energiu nielen na pohon, ale aj na tvarovanie hraničnej vrstvy okolo krídla, čím sa dosahuje vyššia účinnosť. Solárne panely sa rozprestierajú od jedného krídla k druhému, pokrývajú obrovskú plochu lietadla, a tak mu poskytujú energiu potrebnú na absolvovanie cesty. Jemná rovnováha medzi pohonom a manipuláciou s hraničnou vrstvou prináša vynikajúci celkový výkon.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Keďže sme svedkami úsvitu novej éry v letectve, Falcon Solar je dôkazom potenciálu čistých, obnoviteľných zdrojov energie. Hoci ide zatiaľ len o koncept, jeho inovatívny formát hovorí o kolektívnom úsilí sveta, ktorý hľadá ekologickejšie možnosti lietania. Falcon Solar je držiteľom ocenenia Red Dot Award: Dizajnový koncept na rok 2023.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

XY reakcia na: Lietadlo na solárny pohon otvára novú éru cestovania s nulovými emisiami

12.10.2023 11:10
A v noci ako fyhguje
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať