SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Lietajúca ponorka dokáže ohroziť celú flotilu lietadlových lodí

Bezpečnosť
0

Podľa novín South China Morning Post Čína vyvinula zariadenie, ktoré je schopné ochromiť flotilu lietadlových lodí na moriach a oceánoch. Je to lietajúci podmorský dron, ktorý sa môže presúvať pod vodu ako aj vyletieť z vody do vzduchu a pokračovať v plnení svojich misií. Ide o vrtuľový dron so štyrmi vrtuľami, ktorý je schopný vydržať dlho pod vodou a v prípade potreby vzlietne do vzduchu.

SAMSUNG_092022 M Advertisement

Čínske spravodajské zdroje uvádzajú, že nový dron by mohol byť jednou z najlacnejších a najúčinnejších metód na ochromenie obranného systému celej flotily lietadlových lodí.

Podľa odborníkov na túto problematiku je autonómne vodné plavidlo schopné plniť vojenské aj civilné úlohy, napríklad skúmať podmorské míny. Dron sa dokáže pomaly priblížiť k podmorskému cieľu a zostať na jednom mieste dlhší čas. Keď potom dron dosiahne vodnú hladinu, môžu sa vysunúť dve rozmerné krídla, čo mu umožní letieť rýchlosťou 120 km/h.

Robot „spotrebúva málo energie, keď letí v režime pevných krídel, takže môže vo vzduchu vykonávať niektoré rýchle misie na dlhé vzdialenosti. Podľa Ji Wanfenga, profesora na Univerzite námorného letectva v Jen-tchaj v provincii Šan-tung, je tento druh „transmediálneho plavidla“ jedným z najjednoduchších a najúčinnejších spôsobov, ako narušiť obranu flotily lietadlových lodí. Takéto plavidlo má schopnosť ponoriť sa, keď ho identifikuje radar, a opäť sa vynoriť, aby sa vyhlo sonaru. Aj malý počet týchto dronov môže zahltiť alebo zmiasť počítačové systémy vojnovej lode.

Zdroj: techtimes.cominterestingengineering.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať