SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement

Lietajúci hotel na jadrový pohon a pilotovaný AI by nemusel ani pristávať

Technológie
2

Budúcnosťou cestovania môže byť lietajúci hotel na jadrový pohon s názvom Sky Cruise. Tento futuristický koncept spája luxus a technológiu, čím spochybňuje tradičné predstavy o cestovaní lietadlom. Neuveriteľne podrobnú maketu tohto monštra vytvoril Hashem Alghaili. 

Video predstavuje Sky Cruise ako masívny hybrid lietadla a hotela s 20 motormi a poháňaný energiou z jadrovej fúzie. Je navrhnutý tak, aby nemusel pristávať pričom pojme naraz až 5000 cestujúcich. Propagačné materiály hovoria  o extravagantnom vybavení, ako sú reštaurácie, nákupné centrum, posilňovňa, divadlo a dokonca aj bazén. Kritici tento koncept prirovnávajú k filmu Wall-E, kde sa ľudia pre zanedbanie životného prostredia musia uchýliť do vesmírnych lodí.

Vyjadrujú aj obavy týkajúce sa technických problémov, bezpečnostných rizík spojených s jadrovým reaktorom na palube, cenovej dostupnosti a dlhšieho času stráveného v lietadle, ktoré sa nikdy nedotkne zeme. Zástancovia však veria, že Sky Cruise by mohol priniesť revolúciu v cestovaní na dlhé vzdialenosti, pričom pokrok v oblasti umelej inteligencie a inžinierstva by mohol zmierniť riziká spôsobené ľudskou chybou.  

Zdroj: dmarge.com.

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Geniuslecinohotel reakcia na: Lietajúci hotel na jadrový pohon a pilotovaný AI by nemusel ani pristávať

4.7.2024 03:07
No urcite. Fuzia,hotel,megalietadlo,dvadcat motorov,bez pristavania. Jeden nezmysel za druhym. Tento portál je testovacim polygonom zaujmu o veci verejne. Vacsina ludi uz na to uplne kasle,lebo zistili,ze najhoršie vzdy dopadne ten tzv. ,,aktivny blbec,, . Toho zvyknu masy buď ukrižovať,alebo mu dat zo štyri rany do tela...
Reagovať

RE: Geniuslecinohotel reakcia na: Geniuslecinohotel

4.7.2024 09:07
Pohoda. Automatizovaný redakčný systém losuje z amerických bulvárov, automaticky ich prekladá a vychádza z toho tok náhodne nesúvisiacich viet v článku. Taká halucinácia ako bol predtým nedeľník.

Asi sa pozriem v trafike či ešte tento časák vychádza v papierovej forme. Neviem si predstaviť kto by za generátor náhodných slov dal čo i len mincu.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať