XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021

Logitech MK295 Silent - veľmi tichá bezdrôtová klávesnica a myš

1

Pri práci doma či v kancelárii je hluk rušivým faktorom ovplyvňujúcim kreativitu, učenie, produktivitu i duševnú pohodu. Väčšinu klávesníc pri rýchlom a energickom písaní je aj dosť počuť, takže ak má jeden člen rodiny pracovný kútik obývačke, môže pri písaní ostatných dosť rušiť. Tento tichý bezdrôtový set vychádza z populárneho setu Logitech MK270. Klávesnica tohoto setu je ergonomická, má príjemnú hmatovú odozvu a presný chod klávesov.  

Hlučnosť klávesnice testujeme v krátkom videuNový set dodávaný v tmavosivej a svetlosivej farbe má rovnakú hmatovú odozvu ako MK270, ale bez rušivých zvukov, ktoré by mohli obťažovať vás alebo osoby vo vašom okolí. Klávesnica využívajúca technológiu SilentTouch má o 90 percent menšiu hlučnosť a veľmi tiché sú aj tlačidlá myši.  Má štandardnú veľkosť, konštrukciu odolnú voči obliatiu, trvanlivé klávesy a stabilné vyklápacie nožičky s nastaviteľnou výškou, čo zvyšuje jej úžitkové vlastnosti a pohodlie pri práci. Výdrž batérie je až 36 mesiacov, takže môžete intenzívne pracovať cez bezproblémové bezdrôtové pripojenie a nerobiť si starosti s výmenou batérie.

Klávesnicu som intenzívne využíval na písanie článkov, chod kláves je presný a progresívny, čo v praxi znamená, že v určitej fáze stláčania klávesy jej pružný odpor zrazu povolí, takže zopnutie kontaktu je rýchle a spoľahlivé. Klávesy sa vracajú trochu pomalšie, avšak v praxi pri písaní to nijako nevadí, pretože málokedy potrebujete rýchlo stláčať tú istú klávesu viackrát za sebou.

Kompaktná myš má tvar umožňujúci pohodlné držanie a ponúka plynulé a presné ovládanie a tiché tlačidlá. Jej batéria vydrží až 18 mesiacov a dá sa aj vypínať, aby si udržala čo najviac energie pre prácu. Výkonné bezdrôtové pripojenie s dosahom až 10 metrov zabezpečuje malý USB adaptér Logitech. Tichý bezdrôtový set MK295 bude dostupný na Slovensku od konca septembra za 35,99 €.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Logitech MK295 Silent

1 komentár

Veľké ďakujem za tento test reakcia na: Logitech MK295 Silent - veľmi tichá bezdrôtová klávesnica a myš

22.10.2020 09:10
Vážený pán Lacko, veľmi ste mi pomohli, hneď som si ju objednal. Majte sa krásne. Peter Sorger
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať