SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Logo-Maker vygeneruje firemné logo pomocou umelej inteligencie na pár klikov

Technológie
0

Izraelská služba Fiverr predstavila nový nástroj Logo-Maker (zatiaľ vo verzii beta), o ktorom tvrdí, že je schopný „vyrobiť profesionálne logo iba niekoľkými kliknutiami“ za pomoci umelej inteligencie. Redaktori webu Fast Company ho vyskúšali a vytvorili niekoľko alternatívnych log pre spoločnosti ako Apple, Google, McDonald's či Uber. Ako sa dalo očakávať, logá sú trochu všeobecné. Pri ich tvorbe používateľ vyberie zo zoznamu tri kľúčové slová, ktoré umelej inteligencii naznačia odvetvie jeho podnikania.

K dispozícii je aj textové pole, kde používateľ môže vložiť ľubovoľné kľúčové slovo. Potom používateľ vyberá zo škály možností na stupnici, aby definoval vzhľad a dojem značky (klasický, minimalistický, zábavný, inovatívny, moderný a pod.). Po kliknutí na tlačidlo sa práca dokončí a po niekoľkých sekundách je obrazovka plná možných návrhov loga.

Podľa Galiho Arnona, hlavného marketingového riaditeľa spoločnosti Fiverr, boli logá vyrobené dizajnérmi vybranými z komunity Fiverr pre kvalitu ich práce. To však ešte neznamená, že použitie nástroja na generovanie loga poskytuje rovnaký výsledok, ako keď ste v skutočnom kontakte so školeným dizajnérom. Jednoducho povedané, výsledky sa nepribližujú k tomu, čo by agentúra ponúkla po priamej komunikácii o značke a jej hodnotách. 

„Tento produkt je určený pre podniky, ktoré chcú rýchle riešenie na 'podomácke' vytvorenie loga,“ vysvetľuje Arnon. Samozrejme, takéto služby nebudú využívať  veľké spoločnosti ako Apple či Google. AI generátor loga však ukazuje, že paušálne nahradenie pracovníkov umelou inteligenciou je mýtus. Stroj dosiahne riešenie agregáciou údajov a nájdením opakujúcich sa vzorov, kreativitu však nemožno automatizovať.

Zdroj: fastcompany.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
umelá inteligencia AI biznis

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať