ACER_05 ACER_05 ACER_05 Advertisement

MOBOTIX: komplexné zabezpečenie areálu a vzdialeného monitorovania výroby

Bezpečnosť
0


Špeciálny projekt

Akékoľvek prerušenie výroby, alebo krádež dokáže vo firmách urobiť obrovské škody. Svoje o tom vie väčšina firiem. Jednou z nich je aj známa spoločnosť sídliaca vo Francúzsku. Tá už viac ako 25 rokov plní tonery pre multifunkčné zariadenia v troch zmenách 24 hodín denne. Dlhodobo sa potýkala s krádežami a zlým nastavením výrobných procesov.

Vedenie spoločnosti si uvedomovalo, že príležitostné krádeže a prípadné prerušenie výroby stojí firmu nemalé peniaze. Otvorenou otázkou bolo nielen zabezpečenie bezpečnosti, ale aj zlepšenie svojej výroby, ktoré si vyžadovalo viac efektivity a flexibility. Rozhodli sa preto pre nové a pokročilé sledovanie výroby a celého výrobného areálu. Firma bola presvedčená, že s pomocou vzdialeného aktívneho sledovania výrobnej linky dokáže identifikovať hluché miesta vo výrobe a byť konkurencieschopnejšou.

MOBOTIX zaujal

Výrobný závod sídliaci vo Francúzsku sa obrátil na značku MOBOTIX, ktorá je známa svojimi pokročilými kamerovými systémami. Celý projekt bol rozdelený do troch hlavných fáz. Na začiatku to bola inštalácia vzdialeného sledovania výroby priamo z Japonska. Druhá a tretia fáza spočívala v zvýšení bezpečnosti a eliminácii krádeží na pracovisku. „V prospech značky MOBOTIX zavážila jednoduchá inštalácia kamery v priestoroch výrobných liniek. Riešenie ponúkalo tzv. plug & play. Kamery tak bolo možné integrovať do existujúcej siete IP bez nutnosti ďalšieho špeciálneho serveru pre správu. Rovnako sme ocenili, že kamery MOBOTIX sú schopné ukladať jednotlivé snímky do centrálneho úložiska, odosielať len tie vybrané, čím sme ušetrili šírku pásma,“ konštatuje Didier Gruhier, vedúci divízie ľudských zdrojov a služieb.

Videá z jednotlivých kamier sa ukladajú taktiež aj na SD kartu, ktorá by sa dala využiť aj v prípade havárie siete. Predstavitelia firmy si pochvaľujú aj to, že MOBOTIX ponúka spoľahlivosť bez kompromisov. „Kamerový systém MOBOTIX predstavuje nákladovo efektívne, decentralizované a škálovateľné riešenie s možnosťou rozšírenia prakticky bez obmedzenia,“ konštatuje Didier Gruhier.

Jednoduchá inštalácia

V rámci prvej fázy sa implementácia zamerala na efektivitu výrobných procesov. Do oblastí s najväčším rizikom prípadnej poruchy vo výrobnej linky boli nainštalované kamery. Vďaka tejto inštalácii centrála v Japonsku mohla sledovať stav výroby do francúzskom závode v reálnom čase.

Druhá fáza spočívala inštaláciách kamier na miestach, kde dochádzalo v minulosti ku početnejším krádežiam. Za účelom denného aj nočného sledovania vo vysokom rozlíšení boli nainštalované duálne kamery do exteriéru ako aj termokamery. Práve termokamery ponúkajú možnosť sledovania tepelného žiarenia objektov a osôb, zachytáva snímky dokonca aj v úplnej tme.

Poslednou časťou v rámci komplexného riešenia zabezpečenia bola inštalácia niekoľkých vysoko účinných kamier s kopulovým krytom. Tieto sú totiž odolné proti úmyselnému poškodeniu, chránené krúžkom z nerezovej ocele a vystuženou kupolou.

Po pozitívnych skúsenostiach francúzska firma by chcela spoluprácu so značkou MOBOTIX rozšíriť aj na sledovanie automaticky riadených vozidiel (AGV) používaných vo výrobných linkách a zebezpečení automatických výstrach centrálnemu monitorovaciemu centru, výrobným tímom a manažérovi údržby budov v prípade akýchkoľvek nebezpečených situácií. Cieľom je poskytnúť v reálnom čase prístup k video záznamom v ich mobilných telefónoch a počítačoch.

www.konicaminolta.sk

Zobrazit Galériu

Konica Minolta Slovakia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať