SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Magna dokáže zvýšiť dojazd elektromobilov o 30 % iba pomocou softvéru

Technológie
4

Dodávateľ pre automobilky Magna uvádza na trh kompletný balík elektrického pohonu, o ktorom hovorí, že môže zvýšiť dojazd až o 30 %. Pohonné ústrojenstvo s názvom EtelligentReach sa objaví v „novom vozidle“ v roku 2022, píše sa v tlačovej správe. Zahŕňa dva elektromotory, meniče a prevodovky, ale podľa spoločnosti najväčšie zvýšenie účinnosti bude pochádzať z holistického softvérového prístupu.

Sprievodný softvérový balík bol navrhnutý tak, aby prostredníctvom modulárnej riadiacej jednotky dohliadal na mnohé funkcie vozidla súčasne a zabezpečil, aby mechanické komponenty pracovali v súlade s cieľom dosiahnuť maximálnu účinnosť. Spoločnosť začlení aj možnosť odpojenia hnacej sústavy, čo by mohlo pomôcť zlepšiť efektivitu odpojením jedného motora pri nízkej záťaži, ako aj vektorovanie krútiaceho momentu a viacero režimov pohonu. 

Magna má zmluvu na výrobu elektrického SUV Fisker Ocean, ale nie je jasné, či ide o nové vozidlo, v ktorom má EtelligentReach debutovať. Fisker hovorí, že do modelu Ocean vložil veľkú časť výsledkov svojho vývoja, pričom niektoré veci si požičal od Magny. Je známe, že Magna dodá časť základnej architektúry pre Ocean, ktorého výroba sa má začať 17. novembra 2022 v továrni Magna-Steyr v rakúskom Grazi.

Táto továreň v súčasnosti vyrába Jaguar I-Pace, ktorý Magna použila ako demonštrátor pre systém EtelligentReach. Magna je v poslednom čase veľmi aktívna v oblasti komponentov pre elektrické vozidlá. Začiatkom minulého roka ukázala modulárne riešenie s názvom eBeam ako spôsob elektrifikácie nákladných vozidiel s rámovou konštrukciou.

Zdroj: greencarreports.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

4 komentáre

Luboslav Lacko klame reakcia na: Magna dokáže zvýšiť dojazd elektromobilov o 30 % iba pomocou softvéru

5.1.2022 02:01
Lacko clanok je o zlenivani a znizeni vykonu auta, nie o spotrebe.
Reagovať

RE: Luboslav Lacko, redakcia reakcia na: Luboslav Lacko klame

8.1.2022 20:01
Dobrý deň, namiesto nadávok na mňa vám odporúčam uvoľnenie sa z rukou tu: https://www.redtube.com/39034571 Ďakujeme za pochopenie, redakcia.
Reagovať

RE: RE: Luboslav Lacko, redakcia reakcia na: RE: Luboslav Lacko, redakcia

9.1.2022 17:01
Ty vole, to je pravopis. Z kým, z čím…
Reagovať

RE: RE: Veru, nech sa ten blbec radšej urobí rukou, keď je nervózny a iba by sa hádal :-D Dobre ste mu poradili redakcia ;-) reakcia na: RE: Luboslav Lacko, redakcia

9.1.2022 12:01
Dobre ste mu poradili redakcia :-) Dávam vám 100 bodov (-:
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať