SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Magna má šikovné riešenie ako zvýšiť dojazd elektromobilov

Technológie
0

Firma Magna predstavila nový hardvér na odpojenie hnacích motorov elektrických vozidiel, ktorý podľa spoločnosti dokáže zvýšiť dojazd až o 9 %. Odpojenie hnacích motorov, keď ich výkon nie je potrebný, znižuje spotrebu energie a straty krútiaceho momentu motora a jeho prevodovky. To pomáha zvýšiť celkovú účinnosť. Magna tvrdí, že jej elektromechanické zariadenie eDecoupling možno ľahko pridať do existujúcich konštrukcií pohonu elektrických vozidiel, pričom sa prepojí s ovládacími prvkami hnacieho ústrojenstva vozidla a aktivuje sa za menej ako 100 milisekúnd.

Zariadenie je vhodné pre hybridy aj elektrické vozidlá, a to vrátane SUV a ľahkých úžitkových vozidiel. Výroba jednotky eDecoupling bude prebiehať v závode spoločnosti Magna v rakúskom Lannachu a na trh sa uvedie vo „viacerých vozidlách nemeckého prémiového výrobcu automobilov“. Magna je aj zmluvným výrobcom pre Fisker Ocean, ale nie je jasné, či ide o tú istú „jedinečnú spojku“, o ktorej generálny riaditeľ spoločnosti Fisker Henrik Fisker povedal, že sa používa v tomto elektromobile.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Elektromotory s permanentnými magnetmi kladú odpor hnaciemu ústrojenstvu a nedokážu sa skutočne rozbehnúť, takže je najlepšie ich zapojiť pri rekuperačnom brzdení. Mnohé elektromotory najnovšej generácie, ako napríklad tie, ktoré General Motors používa vo svojich modeloch Ultium, boli navrhnuté špeciálne pre podmienky veľmi nízkeho zaťaženia, takže by sa uplatnili pri jazde a voľnobehu. Spoločnosť Polestar tiež uviedla, že jej motory novej generácie sa budú dať odpojiť.

Zdroj: greencarreports.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať