ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Inovatívna počítačová myš, ktorá funguje úplne inak

1

Hoci počítačovú myš používame už desaťročia, ľudia sa ju stále snažia zlepšiť. Tento zámer sleduje aj myš Clip Mouse, ktorá sa nosí na prstoch a nevyžaduje rovný pracovný povrch. Zariadenie je predmetom kampane na Kickstarteri a je navrhnuté tak, aby kopírovalo vlastnosti myši Magic Mouse od spoločnosti Apple. Tvarom trochu pripomína ležiace písmeno U a nosí sa navlečené cez hornú a dolnú časť ukazováka a prostredníka používateľa.

Keď používateľ pohybuje rukou ako pri obvyklých pohyboch kurzora, integrovaný akcelerometer zisťuje horizontálne pohyby myši a prenáša ich do počítača cez bluetooth. Keďže sa nevyužívajú nijaké laserové ani iné optické komponenty, zariadenie sa nemusí používať na rovnom, homogénnom povrchu, ako je napríklad podložka pod myš. Pohyby ľavého a pravého kliknutia sa zisťujú na spodnom „ramene“ U, keď spodná strana prstov používateľa tlačí na zabudovaný dotykový displej.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Ak začne používateľ písať a nechce, aby sa jeho pohyby pri písaní nesprávne považovali za pohyby myšou, dočasne vypne myš stlačením tlačidla na jej boku palcom. To isté tlačidlo sa používa na opätovné nastavenie kurzora do stredu obrazovky, ak sa zasekne na jednej strane. Jedno nabitie lítiovo-iónovej batérie zariadenia cez USB by údajne malo vystačiť na 50 hodín používania. Za predpokladu, že kampaň bude úspešná a myš Clip Mouse sa dostane do výroby, môžete ju získať za príspevok 59 eur. Dodávky by sa mali začať v októbri 2023.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Ludsky odpad kLacko aHubinsky vie iba skodit reakcia na: Inovatívna počítačová myš, ktorá funguje úplne inak

15.8.2023 04:08
Ludsky odpad kLacko aHubinsky vie iba skodit
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať