ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021

Meta predviedla pôsobivú ukážku svojich avatarov Codec

3

Spoločnosť Meta, predtým Facebook, usporiadala prezentáciu, na ktorej oznámila svoj rebranding a predviedla, ako si predstavuje budúcnosť výpočtovej techniky. No medzi tým všetkým bolo aj niekoľko zaujímavých technologických ukážok. Predovšetkým ukázala svoje avatary Codec a prostredie, v ktorom môžu existovať a o ktorom spoločnosť tvrdí, že bolo vykreslené v reálnom čase a reagovalo na objekty skutočného sveta. Mark Zuckerberg hovoril aj o práci spoločnosti na neurónových rozhraniach, ktoré vám umožnia ovládať počítač pohybom prstov.

Počas prezentácie Meta predviedla prácu, ktorú robí na svojich avataroch, aby používateľom poskytla lepšiu kontrolu nad ich očami, výrazmi tváre, účesmi a vzhľadom. Takisto ukázala schopnosť simulovať, ako môžu vlasy a pokožka avatara reagovať na rôzne svetelné podmienky a prostredia, a dokonca aj to, ako pracuje na interaktívnom oblečení. Spoločnosť prezentovala aj svoje vykresľovanie prostredia v reálnom čase, povedala, že to bude miesto, kde môžete použiť svojho avatara na interakciu s ostatnými.

Systém tiež umožňuje ľuďom interagovať s reálnymi predmetmi, pričom zmeny sa odrážajú vo virtuálnom svete. Aj keď realistické prostredia nie sú nič nové, možnosť meniť ich v skutočnom svete a vidieť, ako sa tieto zmeny dejú vo virtuálnom, je naozaj skvelá. Pokiaľ ide o neurónové rozhranie, Meta sa spolieha na niečo, čo sa nazýva elektromyografia alebo EMG, aby sa signály, ktoré váš mozog vysiela do ruky, premenili na príkazy pre počítač. Náramok, ktorý na to používa, ukázala firma už začiatkom tohto roka.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

Je to super, vďaka za článok ;) reakcia na: Meta predviedla pôsobivú ukážku svojich avatarov Codec

2.11.2021 16:11
Je to super, vďaka za článok ;)
Reagovať

Lacko len pre teba je primitovnost posobiva reakcia na: Meta predviedla pôsobivú ukážku svojich avatarov Codec

2.11.2021 15:11
Lacko len pre teba je primitovnost posobiva
Reagovať

RE: Lacko len pre teba je primitovnost posobiva reakcia na: Lacko len pre teba je primitovnost posobiva

2.11.2021 16:11
Naopak, vyzera to uchvatne!
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať