SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Meta sprístupňuje novú AI, ktorá má konkurovať OpenAI a Googlu

Výskum a vývoj
0

Spoločnosť Meta spustila nový model AI, ktorej cieľom je prekonať OpenAI a Google na trhu generatívnej umelej inteligencie. Mark Zuckerberg, generálny riaditeľ spoločnosti Meta, odhalil podrobnosti o novom modeli AI Llama 3 integrovanom do rôznych produktov Meta, ako sú Messenger a Instagram.

„Zlepšujeme Meta AI pomocou nášho nového najmodernejšieho modelu AI Llama 3, ktorý sprístupňujeme ako open source,“ uviedol Zuckerberg. „Veríme, že vďaka tomuto novému modelu je teraz Meta AI tým najinteligentnejším asistentom AI, ktorého môžete voľne používať.“ Nová stránka Meta AI sa podobá na ChatGPT OpenAI a je prístupná prostredníctvom niekoľkých aplikácií pre stolové počítače a mobilné zariadenia.

Používatelia môžu generovať textové odpovede a obrázky, pričom majú možnosť animovať obrázky a vytvárať krátke videá MP4. Všetky obrázky na ľavej dolnej strane obsahujú vodoznak Meta AI, čo by malo pomôcť obmedziť prípadné zneuživanie. Stránka Meta AI, ktorá má rozhranie nápadne podobné ChatGPT od OpenAI, je teraz k dispozícii zadarmo, budete však vyzvaní, aby ste sa prihlásili cez Facebook (no nie je to povinné), aby ste pomohli trénovať model.

Zdroj: techradar.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať