SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Wi-Fi router novej generácie s VPN vám poskytne naozaj bezpečný prístup na internet

Bezpečnosť
0

Rio Router je revolučné zariadenie, ktorého cieľom je chrániť vašu inteligentnú domácnosť pred potenciálnymi bezpečnostnými hrozbami. Zatiaľ čo váš telefón a notebook môžu mať VPN, ostatné zariadenia internetu vecí, ako sú inteligentné reproduktory, kamery, zvončeky a detské elektronické pestúnky, zostávajú často zraniteľné. 

Smerovač Rio rieši tento problém tým, že ponúka zabudované funkcie VPN, protokoly na povoľovanie zariadení, funkcie siete pre hostí a nastavenia rodičovskej kontroly. Šifrovaním informácií a anonymizáciou celej inteligentnej domácnosti blokuje smerovač Rio neoprávnený prístup zo strany vládnych agentúr, hackerov, spoločností bažiacich po údajoch a dokonca aj poskytovateľa internetových služieb. Vďaka tomu môžete slobodne a bezpečne surfovať po internete, zatiaľ čo vaše inteligentné domáce zariadenia zostanú chránené pred krádežou údajov. 

Na rozdiel od tradičných smerovačov, ktoré jednoducho poskytujú prístup na internet, Rio Router používa protokol, ktorý vyžaduje, aby ste osobne schválili každé zariadenie pripájajúce sa k vašej sieti. Vďaka tomu máte úplnú kontrolu nad tým, ktoré zariadenia k nej môžu pristupovať, a zabránite pripojeniu neschválených zariadení. Dokonca aj v prípade schválených zariadení šifruje Rio Router všetky údaje prostredníctvom zabudovanej siete VPN.

Máte tak nielen neobmedzený prístup na internet a streamovacie služby, ale aj ochranu osobných údajov pred prístupom poskytovateľa internetových služieb alebo veľkých spoločností, ako sú Apple, Google, Microsoft a Amazon, ktoré zhromažďujú údaje z inteligentných domácich zariadení. Rio Router ponúka nielen silné bezpečnostné funkcie, ale aj rodičovskú kontrolu, aby bola vaša rodina chránená pred škodlivými webovými stránkami.

Môžete jednoducho nastaviť obmedzenia pre konkrétne zariadenia, čím zabezpečíte, že notebook alebo tablet vášho dieťaťa nebude mať prístup k nevhodnému obsahu. Integrovaný systém DNS a filtrovania webových stránok navyše chráni všetky zariadenia pred škodlivými stránkami, ktoré by mohli viesť k podvodom, phishingu alebo ransomvéru.

Rio Router obsahuje technológiu s názvom SecureRoom, ktorá vytvára samostatné miestnosti pre rôzne kategórie zariadení. To znamená, že vaše inteligentné kuchynské pomôcky nemôžu komunikovať so zariadeniami v spálni, aj keď sú v rovnakej sieti. Každé zariadenie má prístup iba k údajom, na ktoré má oprávnenie, čím je zaistené maximálne súkromie a bezpečnosť. 

Smerovač tiež umožňuje vytvárať siete pre hostí, čím sa eliminuje potreba podeliť sa o heslá pre vašu hlavnú sieť Wi-Fi. Hostia môžu pristupovať k internetu prostredníctvom siete pre hostí SecureRoom a ich údaje zostanú súkromné. Keď hostia odídu, sú zo siete natrvalo odstránení a prístup im môže byť udelený len so súhlasom.

Sprievodná aplikácia pre iOS/Android umožňuje ovládať smerovač, nastavovať protokoly, vytvárať SecureRooms a spravovať schvaľovanie zariadení. Prispievatelia na portáli Kickstarter môžu získať Rio Router za 299 USD. Cena zahŕňa bezplatnú aplikáciu a 12 mesiacov služby VPN. Môžete si nastaviť viacero identifikátorov SSID, rozširovače Rio mesh a SecureRooms a prispôsobiť si tak sieť podľa svojich potrieb.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať