SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

MiVue 955WD / Pozerajte sa vpred aj dozadu

0

Značka Mio je stálica v odbore auto­kamier a snaží sa prinášať stále nové zlepšenia do svojich produktov. Jednou z aktuálnych noviniek v ponuke je aj testovaný model MiVue 955WD. Ten poskytuje v tejto oblasti niekoľko zaujímavých inovácií vrátane automatického režimu HDR, varovania pred kolíziou aj zo zadnej strany vozidla a špeciálne nastaviteľného parkovacieho režimu.

SAMSUNG 042024 Advertisement

V testovanej verzii 955WD sa kamera dodáva v zostave s prídavnou zadnou kamerou, ktorá sa nainštaluje na zadné okno a nahráva tak dianie za vozidlom. Predná kamera môže samostatne pracovať v rozlíšení 4K 30p, 2,5K 60p alebo 30p s HDR a zadná kamera pracuje s rozlíšením 2,5K 30p HDR. Pri nahrávaní je na displeji zobrazený obraz z oboch kamier v režime PIP, takže náhľad zadnej sa zobrazuje v rohu. Na kartu sa však zaznamenávajú dva nezávislé súbory, označené F a R. Na úsporu miesta a vyššiu kvalitu záznamu je video zapisované v kodeku H.265 s kontajnerom MP4. Pri 4K sa využíva dátový tok okolo 20 Mb/s, pri 2,5K okolo 12 Mb/s. V rámci autokamier poskytuje zariadenie vcelku kvalitné výstupy a dobre si poradí aj v horších svetelných podmienkach či v noci. Konštrukcia kamier s držiakom je koncipovaná tak, aby zaberali čo najmenej miesta na okne. Telo kamery sa tak priamo lepí obojstrannou lepiacou páskou na okno na šírku, objektív je vždy ako periskopový nadstavec otočný oproti telu kamery, aby ho bolo možné nastaviť vzhľadom na sklon skla. Napájanie je káblom privedené do prednej kamery. Zadná kamera sa pripája priloženým dlhým káblom, ktorý k nej musíte natiahnuť cez celé auto. Súprava je, samozrejme, určená na pevnú inštaláciu do auta, takže keby ste kameru potrebovali premiestňovať medzi dvoma autami, tento model na to nie je vhodný.

Okrem obvyklého záznamu a uchovávania incidentov má kamera vo výbave viacero za­ujímavých funkcií. Jedna z nich je funkcia inteligentného parkovacieho režimu. Po vypnutí motora sa kamera prepne do tohto režimu a začne automaticky nahrávať, ak senzor deteguje náraz alebo pohyb v blízkosti vozidla. Táto funkcia je veľmi užitočná na zhromažďovanie dôkazov v prípade kolízie alebo iného incidentu na parkovisku. Funkcia však vyžaduje stále napájanie kamery.

Ďalšia praktická funkcia je možnosť ovládania kamery hlasom. Medzi základné hlasové príkazy patrí napríklad spustenie núdzového nahrávania. Kamera podporuje hlasové príkazy v angličtine, ale má aj menu a hlásenia v češtine, slovenčine a ďalších jazykoch. Jedinečná inovácia je varovanie pred kolíziou aj zozadu. To znamená, že kamera vás upozorní, ak sa iné vozidlo približuje príliš rýchlo alebo príliš blízko k vášmu vozidlu. Veľmi zaujímavá je aj funkcia upozornenia na úsekové meranie rýchlosti. Kamera vypočítava zostávajúci čas v úseku, vzdialenosť a priemernú rýchlosť. Model MiVue 955WD je dostupný aj v samostatnej verzii bez zadnej kamery, ale v kompletnom balení je určite zaujímavejší. Vo výbave je aj pripojenie Wi Fi 5 vďaka ktorému si môžete obraz z kamier pozerať na mobile a potrebné záznamy veľmi rýchlo stiahnuť do telefónu.  Vďaka týmto vlastnostiam a inováciám je MiVue 955WD zaujímavá voľba pre všetkých, ktorí hľadajú spoľahlivú a funkčnú autokameru.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalitný obraz, zadná kamera v balení, jednoduchá obsluha, množstvo funkcií, jednoduchá manipulácia, kompaktné rozmery
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Predný snímač 8 Mpx, 1/1,8", zadný STARVIS CMOS od Sony, záznam 4K 30p, 2,5K 60p/30p HDR, široký uhol záberu 140° pre obe kamery, parkovací režim s nutnosťou trvalého napájania, GPS trasovanie (rýchlosť, smer, nadmorská výška a súradnice), 2,7" LCD displej, 3-osový G-senzor, upozornenie na rýchlostné radary a na úsekové meranie, integrované Wi-Fi umožňuje prezerať zábery v telefóne, prenos nasnímaných nahrávok alebo ich zdieľanie, aktualizácia firmvéru pomocou Wi-Fi OTA (Over-the-air)

Cena: 274,90 EUR

HODNOTENIE: 10/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať