Microsoft Word, Excel a PowerPoint môžete získať zadarmo. Tu je návod, ako na to

0

Microsoft 11. januára oznámil uvedenie služby Microsoft 365 Basic, ktorá stojí 2 doláre mesačne alebo 20 dolárov za ročné predplatné. Za určitých okolností však môžete získať Microsoft 365 bezplatne. Balík softvéru na zvýšenie produktivity spoločnosti Microsoft pozostáva z klasických aplikácií, ako sú Word, Excel, PowerPoint a Outlook, ako aj z novších aplikácií, ako sú Microsoft Teams, OneDrive a SharePoint. Balík zvyčajne stojí 20 až 100 dolárov ročne za predplatený prístup pre všetky zariadenia a členov rodiny.

Microsoft má aj samostatnú verziu balíka Microsoft Office pre Windows a Mac s názvom Office Home and Student 2021 za paušálnu cenu 150 USD – bez nutnosti predplatného. Niektoré verzie balíka Office 365, Microsoft 365 a ich aplikácií však môžete nájsť online zadarmo. Ak ste študent či učiteľ s aktívnou školskou e-mailovou adresou, pravdepodobne máte nárok na bezplatný prístup k balíku Office 365 od Microsoftu, ktorý obsahuje aplikácie Word, Excel, PowerPoint, OneNote a Teams a ďalšie nástroje pre školy.

Stačí, ak na stránke Office 365 Education zadáte svoju školskú e-mailovú adresu. V mnohých prípadoch vám bude prístup udelený okamžite vďaka automatickému overovaciemu procesu. Študenti vysokých škôl môžu získať aj službu Microsoft 365 Personal za 3 doláre mesačne s platnou školskou e-mailovou adresou.

Mesačnú bezplatnú skúšobnú verziu balíka Microsoft 365 môže získať ktokoľvek, no vyžaduje si to zadanie čísla kreditnej karty. Ak predplatné nezrušíte pred uplynutím mesiaca, bude vám za ročné predplatné služby Microsoft 365 Family (predtým nazývanej Office 365 Home) účtovaných 100 USD. Dobrá správa je, že ak nepotrebujete kompletný balík nástrojov Microsoft 365, môžete mať bezplatný online prístup k viacerým jeho nástrojom vrátane aplikácií Word, Excel, PowerPoint, OneDrive, Outlook, Calendar, My Content, Skype, Designer a Clipchamp.

Predplatné NEXTECH 2023

Tu je návod, ako ich získať: 

1. Prejdite na stránku Microsoft365.com.

2. Kliknite na položku Zaregistrovať sa na bezplatnú verziu balíka Office (Sign up for the free version of Office) pod tlačidlom Prihlásiť sa (Sign in).

3. Prihláste sa do svojho konta Microsoft alebo si ho bezplatne vytvorte. Ak už máte prihlásenie do systému Windows, Skype alebo Xbox Live, máte aktívne konto Microsoft.

4. Vyberte aplikáciu, ktorú chcete používať, a uložte svoju prácu do cloudu pomocou služby OneDrive.

Možno sa pýtate, prečo by ste mali platiť za Microsoft 365, keď môžete získať všetky tieto aplikácie zadarmo. Treba uviesť, že funkčnosť bezplatných aplikácií je obmedzená, takže sa spúšťajú iba vo vašom webovom prehliadači a môžete ich používať iba vtedy, keď ste aktívne pripojení na internet. Majú takisto menej funkcií ako úplné verzie Microsoft 365. Máte však možnosť zdieľať odkazy na svoju prácu a spolupracovať v reálnom čase, podobne ako to umožňujú nástroje produktivity Google Workspace (predtým G Suite). Ak vám stačia základné verzie každej z týchto aplikácií, bezplatný variant by vám mal vyhovovať.

Zdroj: cnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať